Mladší dorost uštědřil Dukle kanára

Date of publication Author Petr Schultz

Jihlava/Liberec - Mladší dorost Liberec v rámci ELIOD extraligy a jejího 32. kola zamířil na led Dukly Jihlava. Od úvodních minut udávali tempo především Bílí Tygři, kteří smetli Jihlavu jako na tenisovém kurtu jasně 6:0. Hattrickem se v dresu modrobílých blýskl Matouš Bělohorský.

32. kolo, neděle 03. března 2013
0:6
(0:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Bělohorský (Sviták, Kačírek), 31. Mečíř (Kačírek, Hrala), 31. Bělohorský (Zachar), 39. Zachar (R. Šír, Kysilka), 41. Bělohorský (Kysilka), 52. Hrala (Turský). Rozhodčí: Klouda - Lainka, Sobotka. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:6.

HC Dukla Jihlava

Vítešník - Chylík, Doerrer, Havelka, Indra, Krtek, Pražák Slapáček - Čermák, Huňáček, Kousal, Křížek, Mejzlík, Najman, Oščádal, Pescout.

Žajdlík - Eichler, Kunst, Mečíř, Suchý, Turský - Antonín, Bělohorský, Chrtek, Hrala, Kačírek, Nezbeda, R. Šír, Sviták, Turský, Wiencek, Zachar.

Na první gól se čekalo mezi Libercem a Jihlavou až do závěrečných minut první periody. Mezitím si dvouminutové tresty odseděli na lavici hanby domácí Indra s hostujícím Svitákem. Jako první se rozsvítilo červené světlo za brankářem Dukly. Vítešník nejdříve odolal dvěma pokusům Kačírka a Svitáka, jenže na dorážku Matouše Bělohorského už nestačil zareagovat - 0:1.

I ve druhé periodě se hrál opatrný hokej, ale lepší už byli jednoznačně Liberečtí. Ti svou převahu potvrdili další zásobou přesných tref. Nejdříve v čase 30:31 využil přesilovou hru Jakub Mečíř, který přesně zpracoval pokus Hraly a o třináct vteřin později zacílil přesně Matouš Bělohorský - 0:3.

Aby to pro Duklu nebylo málo, tak se gólem do šatny prosadil Marek Zachar - 0:4.

Jak Bílí Tygři skončili druhou třetinu, tak tu poslední načali. V čase 40:40 promáchl Vítešník lapačkou proti pokusu Matouše Bělohorského a puk se třepotal v jeho síti - 0:5. Na tenisového kanára pak necelých devět minut před koncem zvyšoval Kryštof Hrala, jehož pokus zapadl přesně pod víko - 0:6.