Reportáž

Mladší dorost venku porazil Duklu

Jihlava/Liberec - V rámci čtrnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu zajeli Bílí Tygři na Horácký Zimní Stadion do Jihlavy. Utkání jako na houpačce dopadlo lépe pro Liberecké, kteří vyhráli 5:4. Dva přesné zásahy si připsal Matouš Bělohorský.

Hosté začali velmi aktivně. Jejich útočné snažení bylo zužitkováno již ve 4.minutě, kdy Matouš Bělohorský předvedl povedenou individuální akci, na jejímž konci překonal Kořenáře střelou k levé tyči. Dukla se po vstřelené brance dokázala oklepat. Odpověď na gól Liberce našel v 10. minutě Daniel Branský, který příkladnou důrazností v brankovišti zasunul puk za záda hostujícího brankáře. Jihlava si vytvořila po vstřelené brance více příležitostí. Jednu z nich v 15. minutě dokázal zužitkoval Michal Smutný, který od Kousala dostal přihrávku do jízdy přesně na hůl a krásnou střelou poslal Duklu do vedení.

Liberec se brzy radoval ze vstřelené branky. Hned z kraje třetiny se Martin Jursa svojí bojovností zapsal na listinu střelců, když dokázal opakovanou střelou překonat Kořenáře. Dukla nalezla velmi rychlou odpověď. Již o 5 sekund později se Pavel Kousal prosadil z pravého kruhu střelou na protější tyč Žajdlíkovi klece. Liberec v poměrně krátkém čase vstřelil dvě branky za sebou. V 27. minutě se Marek Zachar prosadil střelou z levého kruhu a o chvilku později šli hosté dokonce do vedení!

Ondřej Chrstka svou střelou v mezikruží nedal Kořenářovi šanci. Ovšem Dukla minutu před koncem třetiny dokázala vyrovnat. Ondřej Najman předvedl krásnou individuální akcí. Zprvu střílel z mezikruží, Žajdlík vyrazil puk pouze před sebe, kde se ho chopil opět Najman a překonal hostujícího brankáře kličkou do bekhendu.

Po celou třetinu byla Jihlava lepším týmem, vytvořila si více gólových příležitostí, než Liberec, ale ani jednu proměnit nedokázala. Tři minuty před koncem zápasu se jí naskytla jedinečná příležitost v podobě přesilové hry, která se jí vůbec nepovedla. Matouš Bělohorský využil chyby domácích obránců na modré čáře a v samostatném úniku střelou mezi betony překonal Kořenáře. Duklu tato branka tak zaskočila, že se ve zbytku přesilovky a celkově utkání už k ničemu nedostala. Liberec si odváží z Jihlavy vítězství 4:5.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že až třetí třetinu jsme hráli, tak jak jsme chtěli, protože v prvních dvou třetinách tomu někteří hráči nedávali to, co by si dnešní utkání zasloužilo. Hrál první s druhým, utkání to bylo kvalitní a rozhodla v něm jedna chyba v naší přesilové hře. Soupeři k vítězství gratuluji.

Jiří Vozák (TJ Bílí Tygři Liberec): Dnes to bylo vyrovnané utkání, ve kterém hodně rozhodli brankáři, když Jihlava měla před naším vítězným gólem pár slibných šancí. Jsem rád, že jsme toto pěkné utkání zvládli.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec