Mladší dorostenci zkušeně proměnili nájezdy a stahují náskok Pardubic!

Liberec - Mladší dorostenci se ve čtvrtečním odpoledni střetli s prvními Pardubicemi. V důležitém souboji nakonec získali dva body za výhru v samostatných nájezdech. Ty své proměnili Miloslav Adamec a Vojtěch Jiruš, hosté naopak na Šimona Zajíčka nevyzráli.

IX.kolo, čtvrtek 12. ledna 2017
3:2sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Hampl (Cikhart, Drábek), 32. Starý (Žůrek), rozh. náj. Adamec – 36. Šír (Nedelka, Jelínek), 44. Jelínek. Rozhodčí: Velčovský – Grundler, Sládek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:34. Diváci: 65.

Zajíček – Holec, Kovář, Adamec (C), Hampl, Žůrek, Moc, Starý, Kollert – Pray, Jakubec, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Nezbeda, Virág

HC Dynamo Pardubice

Nečas – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Zeman, Antoníček, Koffer (C), Hledík, Rouha, Lašák, Tobiáš

První střelecký pokus zápasu sice obstarali hosté, avšak příležitost ke vstřelení branky si vytvořili Tygři. A využili ji. Při přesilové hře tečoval Cikhartovu střelu Jan Hampl, na změnu dráhy kotouče nestihl Nečas zareagovat včas. Následně ale inkasoval menší trest Strnad a Pardubice byly velmi blízko vyrovnání. Antoníček totiž dostal rychlý pas zpoza klece, o kterém Zajíček vůbec nevěděl. Pardubický útočník vystřelil, ale trefil nohu libereckého gólmana, jenž stál, nic netušíc, v základním postavení. I následná dorážka, při které se Zajíček dozvěděl o tom, kde se kotouč nachází, skončila na betonech libereckého brankáře.

Ve čtrnácté minutě mohli Tygři vést už o dvě branky. Vomáčka totiž vystihl přihrávku a směřoval sám na Nečase. Toho chtěl rozhodit kličkou do forhendu, nicméně dostal se do příliš velkého úhlu, odkud trefil pouze beton gólmana Východočechů. Jelikož Dynamo nevyužilo ani svou druhou přesilovou hru, odcházely oba celky do kabin za stavu 1:0.

Liberečtí cloní před brankou

Do druhé periody nastoupili Liberečané aktivně, po výborném obranném zákroku Nikoliče, jenž zmařil přečíslení 2 na 1, mohl skórovat Jiruš, který využil klopýtnutí Vojtěcha Nečase a z hranice brankoviště střílel na zařízení bez gólmana. Obránci však dobře situaci odhadli a zblokovali obě střely libereckého útočníka. Naše mužstvo se stejně dočkalo, přihrávku Jakuba Žůrka zužitkoval Adam Starý, který využil početní výhodu. Hosté ještě do konce dvacetiminutovky odpověděli, Nedelka objel zařízení a brilantním pasem vyzval ke skórování Radka Šíra. Zajíček se natahoval marně.

Milan Plodek o s přehledem proměněných nájezdech

"Dáváme občas samostatné nájezdy do tréninku, kluky to baví. Je to soutěžní formou a všímáme si hráčů, jak jsou šikovní na puku. Důležitý je však momentální výběr a jak se hráčům daří v daném zápase. Tentokrát to vyšlo a je to jedině dobře, dva body jsou pro nás dobré."

Jakub Nikolič čeká na kotouč

Hned záhy mohl odpovědět Vomáčka, který po brilantním průniku svou táhlou ranou těsně minul. Stejně dopadl i Rohlík, který o několik minut později ujížděl sám na Zajíčka. Když Tygři vydrželi závěrečný tlak Dynama, bylo jasné, že zápas dospěje až do prodloužení. Ihned zkraje nastaveného času se málem propracoval do šance Tobiáš, jenže skvělým obranným zákrokem ho odzbrojil Vomáčka. Zajíček v samotném závěru pětiminutovky vychytal Matěchu a ledová plocha musela být připravena na samostatné nájezdy. V těch Tygři dominovali, liberecký gólman vychytal jak pokus Jana Lašáka, tak kličku Filipa Koffera. Naopak za šelmy skóroval Miloslav Adamec i Vojtěch Jiruš.

„Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře. Je pravda, že dlouho jsme nehráli žádný extraligový zápas, o Vánocích jsme sice sehráli přátelák s Ústím, nicméně to jsme hráli na čtyři pětky. Těšili jsme se na zápas, bohužel jsme do utkání vstoupili velmi špatně a vedení 1:0 jsme měli pouze díky brankáři. Od druhé periody jsme se zvedli a soupeře jsme přestříleli, třetí dějství bylo vyrovnané. Dva body jsme si zasloužili. Je mi líto zranění na straně Pardubic, ale myslím, že to zase tak tvrdé souboje nebyly, spíše zranění zapříčinila shoda náhod. Doufám, že kluci budou zdraví, a že se ještě s nimi a Mladou Boleslaví porveme o play-off.“

Milan Kusý
„V první třetině jsme byli lepší. Škoda, že jsme nevstřelili góly. Druhá perioda byla vyrovnaná, závěr ubojovaný a nájezdy jsou vanabank. Každopádně hodnocení pozitivní, byl to super zápas. V prodloužení jsme měli rozhodnout, ale nájezdy. To už je loterie. Některým klukům se ještě klepou ruce. Mrzí nás ztráta, ale na druhou stranu podobný vyrovnaný zápas je pro kluky daleko lepší než jednoznačné vítězství 5:0.“