Napínavou bitvu rozhodl kapitán. Mladší dorost veze z Prahy cenné vítězství

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec/Praha - Bílí Tygři se v neděli odpoledne utkali s Pražskou Slavií. K vidění byl rychlý a důrazný hokej plný brankových příležitostí. Napínavou bitvu rozhodli až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Miloslav Adamec a přisoudil tak bonusový bodík libereckým.

5. kolo, neděle 18. září 2016
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Havrda (Vlček, Janča), 52. Janča (D. Kučera) – 14. Žůrek (Dospěl), 34. Křepelka (Žůrek), rozh. náj. Adamec. Rozhodčí: Svoboda – Müller, Buček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha

J. Němeček – Srdínko, D. Kučera, Čapka, Hovorka, Moravec, Mareček, V. Kučera, D. Němeček – Kižlin, Janča, Havrda – Vlček, Petrák, Křenek – Kubánek, Vojinovič, Švec – Martinec, Labuzík, Jágr

Zajíček – Adamec, Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Pray, Rychlovský, Dospěl, Dupal, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Nájezdy obou týmů ale dlouho končili na důsledné obraně modré čáry. Větší šance jsme se dočkali až v sedmé minutě. Havrda si najel zleva, na kruhu vypálil a trefil bližší tyč Zajíčkovy branky.

Tygři měli výhodu přesilové hry. Dospělův pokus a další dva z hokejky Žůrka proletěli pár centimetrů od branky Slavie. Na druhé straně opět zahrozili domácí. Petrák s Křenkem měli obrovskou šanci ke skórování v jedenácté minutě. První jmenovaný vybojoval puk na útočné modré. Posunul jej na Křenka, který našel v samostatném nájezdu svého parťáka. Ten však nedokázal přihrávku zpracovat. A puk jen neškodně proklouzal kolem Zajíčkova brankoviště.

Za pár okamžiků se potvrdilo otřepané klišé - nedáš, dostaneš. Dospěl našel na středu hřiště volného Jakuba Žůrka, který přebruslil obranu pražanů a v úniku vymetl z pravého kruhu levou šibenici Němečkovy klece – 0:1.

Sešívané inkasovaná branka nerozhodila a pokračovali v sebevědomém výkonu. Možnost vyrovnat měl Křenek. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil ideálně střelou na vzdálenější tyč. Zajíček si svou branku postavil opravdu skvěle a opět Tygry zachránila její konstrukce.

Ve druhé dvacetiminutovce se hrál bojovný hokej se spoustou šancí. Po pěti minutách hry se liberečtí radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí okamžitě rozpažil a odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

Na světelné tabuli se měnilo skóre až o minutu později. Maxim Havrda dostal zpoza branky výbornou přihrávku, kterou mu adresoval Vlček. Útočník Slavie už neměl problém zakončit do poloprázdné klece – 1:1.

Liberečtí si vzali vedení zpět v třiatřicáté minutě. Střelec první branky Žůrek nahodil kotouč na Němečka a Jan Křepelka usměrnil trajektorii puku lehkou tečí až do sítě – 1:2.

Ale až v posledním dějství se s velkými šancemi a infarktovými momenty pro oba trenéry roztrhl pytel. Liberečtí se dostali do tlaku a pálili na Němečka. Jeden projektil vyrazil těsně před sebe, kam se sjel chumel hráčů. Domácí gólman, ale nepřehlednou situaci vyřešil na výbornou a dokázal vyrazit všechny další střelecké pokusy.

Aktivita se náhle překulila na stranu Slavie a vyrovnat mohl Havrda. V oslabení se dostal do samostatného nájezdu, jenže jeho pokus o bekhendový blafák mířil mimo tři tyče a skončil na zadním mantinelu.

Ve čtyřicáté sedmé minutě Středočeši trefili v dnešním zápase již potřetí brankovou konstrukci. Janča zavezl puk po levé straně a nahrál na střed najíždějícímu Křenkovi. Ten ale trefil pouze břevno.

Další obrovskou příležitost měl Vojinovič. Získal kotouč mezi kruhy a vyměnil si ho s Kubánkem, který posunul gumový nesmysl zpět svému spoluhráči před odkrytou branku. Zajíček ale zakouzlil svou hokejkou a fantastickým zákrokem zabránil téměř jistému gólu.

Převahu sešívaní zúročili až devět minut před koncem základní hrací doby. Dominik Kučera vypálil z pravého kruhu. Zajíček jeho ránu vyrazil jen před sebe, kde stál Jakub Janča. Ten procedil puk do branky mezi betony gólmana Liberce – 2:2.

Prodloužení začali lépe Tygři. Šanci získat pro svůj tým bonusový bod měl Rychlovský. Jeho dorážka z bezprostřední blízkosti ale neměla potřebnou přesnost a tak mohl Němeček jen přihlížet, jak kotouč těsně míjí jeho svatyni.

Rozhodnout museli nájezdy. Šťastnější nakonec byli Bílí Tygři. Autorem jediné a rozhodující branku v rozstřelu se stal Miloslav Adamec. Míchal s pukem tak dlouho až se Němečkovi uvolnil prostor mezi betony a ten trefil liberecký kapitán naprosto přesně.

Jakub Rychlovský oslavuje vstřelenou branku

David Kuna
„Sehráli jsme víc než vyrovnané utkání. Liberec předvedl velmi dobrý výkon. Byl na tom velmi dobře pohybově i v osobních soubojích. Zezačátku jsme s tím měli problém a musím uznat, že jsme byli v první třetině horší. Pak jsme ale hru vyrovnali. Hrálo se nahoru dolu. Jsme s bodem spokojení, protože jsme celý zápas tahali za kratší konec, dotahovali jsme. Mrzí nás ale přesilovka v prodloužení, kterou jsme měli sehrát mnohem líp. Nájezdy už se nám potom nepovedly a soupeř si zaslouženě odváží dva body.“

„Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Hodně se bruslilo. Slavia hrála dobře, výsledek je podle mě spravedlivý. Domácí si bod zasloužili. Oba týmy trápí neproměňování šancí, protože jich tam bylo hodně. Měli jsme i hodně štěstí, protože slávisté trefili několikrát tyčku. Jsme spokojení se dvěma body.“