Paráda! Tygři nastříleli Mladé Boleslavi pět branek a ujali se vedení v sérii

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Jestli někdo čekal, že týmu z města pod Ještědem dlouhá přestávka uškodí, pak se velmi mýlil. Severočeši byli už od úvodní buly lepším mužstvem a během první třetiny si vypracovali třígólový náskok. Hosté se sice snažili zápas aspoň zdramatizovat, jenže Pešánova družina své vedení uhájila a zaslouženě si ve čtvrtfinále připsala první bod.

ČF1, středa 20. března 2019
(3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. J. Vlach (Šmíd, Valský), 15. P. Jelínek, 16. Redenbach (Kolmann), 24. Birner (T. Hanousek, Ordoš), 42. Filippi – 54. Šťastný (Pláněk). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva, Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 30:14. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (24. Krošelj) – Pláněk (A), Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Šťastný, Žejdl, Procházka – Látal, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Tygři na svého soupeře pořádně vlétli a už po pouhých šesti vteřinách hry dostali k dispozici přesilovou hru. Tu sice nevyužili, díky ní se ale dostali do varu a dlouhou dobu tlačili Mladou Boleslav v jejím obranném pásmu. Hosté se osvobozovali pouze za cenu zakázaného uvolnění a nakonec kapitulovali. Ladislav Šmíd to zkusil od modré a do jeho rány šikovně vložil hůl Jaroslav Vlach, jenž kotouč tečoval za Růžičkova záda.

Poté se musel na druhé straně blýsknout Roman Will. Pavel Kousal totiž obdržel puk mezi kruhy, vypálil bez přípravy a liberecký gólman jeho pokus jen tak tak vyrazil betonem. V patnácté minutě explodovala Home Credit Aréna podruhé. Petr Jelínek zkoušel přihrát před bránu Lukáši Krenželokovi, jeho pas si však nešťastně srazil do vlastní klece jeden z obránců Středočechů. Vzápětí už to bylo o tři góly. Tyler Redenbach vypálil z mezikruží a jeho střela se opět od někoho z hostů odrazila do sítě.

Prostřední dvacetiminutovku začali Bruslaři přesilovou hrou. Tu ale nevyužil a následně sami inkasovali. Tygři se opět prosadili díky důrazu v brankovišti, neboť dělovku Tomáše Hanouska od modré čáry usměrnil svou čepelí mezi Růžičkovy nohy Michal Birner. To už bylo na hostujícího gólmana moc a přenechal své místo Gašperu Krošeljovi.

Hra se poté aspoň co se týče šancí poměrně zklidnila. Mladoboleslavští se sice snažili o snížení, jenže šelmy trpělivě a zkušeně bránily své vedení. Věci se začaly dít až v závěru třetiny. V situaci dva na jednoho se Petr Kolmann rozhodl pro individuální zakončení a málem uspěl. Gašper Krošelj ovšem na jeho jedovatý pokus stihl zareagovat.

Do závěrečné periody vstupovali Středočeši s odhodláním duel zdramatizovat, jenže to po dvaašedesáti vteřinách opadlo. Tomáš Filippi totiž zavážel puk za bránu a naslepo jej zadovkou poslal před hostující klec, kde si jej Gašper Krošejl smolně srazil za svá záda. O chvíli později našel Jan Ordoš osamoceného Libora Hudáčka, který si však na gólmana Mladé Boleslavi z bezprostřední blízkosti nepřišel.

Bruslaři poté začali kousat. Nejdříve se sám před libereckou svatyní ocitl Pavel Kousal, toho ovšem Roman Will vychytal a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Hned na to mu pomohla i branková konstrukce, když do tyče od modré čáry mířil Jakub Klepiš. Hosté se ale nakonec dočkali, když se skrytou střelou z rohu prosadil David Šťastný. Poté už se však skóre neměnilo. Liberečtí hokejisté si závěr zápasu zkušeně pohlídali a po skvělém výkonu se ujali vedení v sérii.

Filip Pešán
„Udělali jsme v sérii první krok. Soupeř byl připravený, my jsme ale byli od začátku zápasu lepší. Vypořádali jsme se s dlouhou pauzou výborně, vstoupili jsme do utkání organizovaně a bojovně. Tyto atributy nás provázely po celé utkání a zaslouženě jsme vyhráli.“

Miloslav Hořava
„Na ledě bylo jen jedno mužstvo. Liberec nás totálně přehrál, neměli jsme vůbec nárok. Po zásluze jsme prohráli.“

ČF1, středa 20. března 2019
(3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav