Parádní hokejová bitva! Osmáci dotáhli manko a remizovali s Boleslaví

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Mladá Boleslav/Liberec - Parádní hokejová bitva! Tygří osmáci remizovali v atraktivním zápase s Mladou Boleslaví. Podařilo se jim tak stáhnout náskok soupeře z první třetiny. V závěru mohly strhnout výhru na svou stranu oba celky.

XI.kolo, sobota 10. listopadu 2018
4:4
(3:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: Janata (Jobek), Janata (Hois), Janata (Jobek), Jansa (Jakubec). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 19:21 (8:4, 4:8, 7:9).

Petříček Matyáš (31. Leško Robert) - Ehrenberger Jakub, Riedel Filip, Várady Daniel, Janata Radek, Jakubec Matouš, Pérez Diego, Hrabčák Damian, Pérez Jaromír, Oberreiter Petr, Hois Vojtěch, Vološín Tadeáš, Jansa Samuel, Nebuželský Adam, Jobek Milan, Dvořák Jakub

Trenér Vojtěch Fiala o pozdním příchodu soupeře k buly na začátku druhé třetiny:

„Byla to obrovská šance, jak se vrátit do zápasu hned po přestávce, která nám sama o sobě pomohla. Hráči byli před pauzou hodně nekoncentrovaní. Boleslav do nás šla na hraně faulů, velmi důrazně, což někteří hráči špatně nesli. Nicméně jak jinak by se mělo bojovat o první místo v tabulce, byl to takový play off zápas se vším všudy.“

Vojtěch Fiala
„Zápas s Mladou Boleslaví byl zatím jedno z nejtěžších utkání, které jsme v této sezoně odehráli. K vidění bylo vysoké tempo obou týmů už od první minuty. Chyběla nám disciplína, zbytečné fauly v první třetině měly podíl na tlaku soupeře. I přes nepříznivý výsledek jsme ale neskládali zbraně. Na začátku druhé třetiny soupeř nastoupil pozdě k úvodnímu buly a momentum bylo na naší straně. Dali jsme korigující gól a postupně začali otáčet vývoj. Radek Janata perfektně proměnil připravené šance a naši gólmani zavřeli krám. Jak Petříček, tak v půlce střídající Leško udrželi tým ve hře. Na konci zápasu to bylo kdo s koho. Oba týmy mohly strhnout zápas na svou stranu, bod je při vyrovnanosti soutěže ztrátou, ale za předvedený výkon pro domácí i pro nás jistě zasloužený.“