Pátá třída i přes dobrý vstup do utkání podlehla Hradci

Hradec Králové/Liberec - Pětka se v sobotu vydala do Hradce, kde ji rozhodně nečekal lehký zápas. Úvod do utkání se Tygrům povedl, když se trefil Werner, poté však vzali osud zápasu do svých rukou domácí a nakonec vyhráli 9:3. Za šelmy nastoupili dva brankáři ročníku 2009 a oba předvedli nebojácný výkon.

N12, sobota 02. března 2019
9:3
(2:1, 3:1, 4:1)

Václav Lacek o důležitosti oslabení v zápase s Hradcem

„V třetí třetině se nám v úvodu díky gólu povedlo příbližit nadějnému výsledku, následná opakovaná hra ve třech ale definitivně rozhodla o vítězi utkání. Bohužel se nám nepodařilo pokrýt pětici soupeřových hráčů a třikrát jsme při menším počtu Tygrů na ledě inkasovali.“

Václav Lacek
„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a odměnou nám byla úvodní trefa Davida Wernera. Soupeř ale ještě v první třetině vyrovnal a následně se ujal vedení. Do druhé části hry vstoupili Hradečtí s velkým odhodláním a svou aktivní korunovali třemi brankami, my jsme v druhé periodě skórovali pouze jednou. Ve třetí třetině jsme se dokázali přiblížit nadějnému výsledku, následné oslabení ale definitivně rozhodlo o naší prohře. Se sirénou vstřelil Hradec devátou branku a definitvně tak rozesmutnil malé Tygry. Soupeř šel více za výhrou a velmi dobře pracoval s hokejkou, někdy na hraně pravidel, a to se mu vyplatilo.Za nás nastoupili dva gólmani ročníku 2009, kteří podali nebojácný výkon.“