Páťáci drtivým finišem ovládli derby! V Jablonci nastříleli jedenáct branek

Liberec - Skvělá práce! Pětka dala zapomenout na vysokou porážku s Turnovem a zvládla dlouho napínavý souboj na ledě sousedního Jablonce. Ještě ve 47. minutě platil nerozhodný stav 5:5, avšak poté se už mířili do černého jen Tygři. Hattrick si připsal Adam Racek, Petr Havlena se blýskl bilancí 2+2.

19. kolo, neděle 08. března 2020
5:11
(2:3, 3:2, 0:6)

Branky a nahrávky: 12. Bleša (Mencl), 20. Melichar (Bleša), 26. Bleša, 29. Bleša (Novák), 39. Resl - 1. Racek (Rozsíval), 15. Havlena, 20. Čakajík (Lochman), 21. Čakajík, 34. Rozsíval (Salaba), 47. Al-Dhaief (Havlena), 49. Hlubuček (Havlena), 51. Racek, 55. Racek, 58. Al-Dhaief, 58. Havlena. Rozhodčí: Němec, Kozák. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:11.

HC Vlci Jablonec

Uhlíř - Melichar, Elis, Mencl, Resl, Novák, Šimůnek, Šnajdr, Kulda, Mlejnek, Bleša, Kyzivát.

Eder - Čakajík, Kašpar, Salaba, Rozsíval, Lochman, Hlubuček, Al-Dhaief, Havlíček, Racek, Havlena.

Jakub Mulač
„Ukázali jsme se v jiném světle, než v sobotu proti Turnovu. Po dvou třetinách to bylo vyrovnané, pak ale naši hráči převzali otěže do svých rukou a přehoupli průběh utkání ve svůj prospěch.“