První výhra v novém roce, Tygři přehráli Olomouc 4:1

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Čekání na první vítězství v kalendářním roce 2020 je u konce. Svěřenci Patrika Augusty ho urvali doma proti Olomouci. Šelmy se vedení nad houževnatými Hanáky ujaly v 6. minutě a do závěrečné sirény už ho nepustily.

34. kolo, neděle 05. ledna 2020
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Lenc (L. Hudáček), 28. A. Musil (L. Krenželok, Marosz), 44. Bulíř (L. Hudáček, Šmíd), 60. Ordoš – 59. Klimek (J. Káňa). Rozhodčí: Lacina, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 102. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Hrachovina – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Graborenko, Kunst, Buchtela – Birner (A), Bulíř, Průžek – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Ordoš

HC Olomouc

Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, A. Rutar – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Olesz, J. Knotek (A), Skladaný – Laš, J. Káňa, Kořenek

Utkání začalo pro Tygry velice slibně. Po střele Tomáše Hanouska se k nebezpečné dorážce dostal Jaroslav Vlach, s jeho pokusem si Konrád ještě dokázal poradit. Prakticky vzápětí ale Hudáček nabídl kotouč před odkrytou klec Radanu Lencovi a ten už se nemýlil.

Po první inkasované brance se několikrát osmělila také Olomouc. Hrachovina musel likvidovat nebezpečný pokus Olesze, přečíslení Mory tři na jednoho či jedovatou dělovku Knotka. Ani jedna z těchto šancí však díky pozornému brankáři šelem gólem neskončila.

Po přestávce začali hosté o něco aktivněji. Byli to ale domácí, kterým se podařilo odskočit. V první přesilové hře zápasu nabil Krenželok Adamu Musilovi, liberecký mladíček našel mezírku v postoji přesouvajícího se Konráda a Tygři vedli už 2:0.

Kohouti po druhé obdržené brance působili hodně opařeně, Tygři naopak hráli velice uvolněně. Klid z hokejek jim nesebrala ani povedená individuální akce Jana Káni. Olomoucký forvard se hbitě protáhl do útočného pásma a střelou z pravého kruhu orazítkoval horní tyčku.

Liberečtí pak v závěrečném dějství přidali ještě jeden gól. Libor Hudáček křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Michala Bulíře a ten nezaváhal. Kohouti se pak s utkáním pokusili ještě něco udělat v závěrečné powerplay.

Úspěch slavili jen částečný. Lukáš Klimek sice necelé dvě minuty před koncem odčaroval Hrachovinovo kouzlo, na víc už se ale Mora nezmohla. Naopak ještě do odkryté klece inkasovala z hole Jana Ordoše, a tak si Severočeši připsali do tabulky další cenné tři body.

Patrik Augusta
„Začnu tím, že nám pomohly ty dva góly v přesilovkách. Utkání bylo samozřejmě vyrovnané a bojovné. Prakticky až do konce nebylo rozhodnuto. Na můj vkus jsme byli lehkovážní v obranné činnosti. Olomouci jsme spoustu šancí darovali, dost si jich ale samozřejmě vypracovala sama. Jsou to věci, na které se musíme zaměřit. S výsledkem jsme spokojení, nebylo to vůbec jednoduché.“

Zdeněk Moták
„Já bych neřekl, že jsme odehráli špatný zápas. Horší jsme byli na vhazování a neproměňovali jsme šance, kterých jsme si kupodivu vytvořili docela hodně. Góly jsme nedali, naopak jsme byli potrestáni za naše chyby. Samozřejmě gratuluji domácím.“

34. kolo, neděle 05. ledna 2020
(1:0, 1:0, 2:1)