Šestnáctka proti Slavii naplno bodovala!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V rámci 16. kola ELIOD Extraligy dorostu zavítala pod Ještěd pražská Slavia. Tygři jí na zpáteční cestu neponechali ani bod a z vyrovnaného souboje vytěžili maximum! Góly se rovnoměrně rozdělily mezi tři střelce, Jakub Masař s Adamem Měchurou se dvakrát prosadili v základní hrací době a Tomáš Trunda stejný počin dokonal během nadstavby.

XVI.kolo, čtvrtek 28. února 2019
(1:0, 1:1, 3:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Masař (Polák), 30. Měchura, 41. Měchura (Hujer), 47. Masař (Trunda, Hujer), 50. Trunda (Polák), 65. Trunda (Masař) – 36. Slavíček (Vlasák, Rulc), 48. Malínek (Vlasák, Altrichter), 58. Srdínko (Rulc) Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3. Rozhodčí: Místecký – Serbus, Janíček.

Franc – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík (A), Šedivý (C), Culek, Tůma – Hujer, Měchura (A), Leden, Trunda, Kříž, Plos, Masař, Polák.

HC Slavia Praha

Pittr – Dráb, Čech, Srdínko (C), Weitz, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann (A), Vlasák, Rulc (A), Hamršmíd, Vymětal.

Střetnutí bylo od začátku herně vyrovnané, nicméně zprvu více hrozili slávisté. Hned v první minutě pálil při přečíslení Rulc těsně vedle, a zanedlouho odolal Franc s velkým štěstím proti dělovce Paláta, která mu vypadla z výstroje za záda. Postupem času se musel začít ohánět i hostující brankář Pittr. Proti obrovské šanci Vojtěcha Poláka s Tomášem Trundou paradoxně zasahovat nemusel, Tygři se totiž vykombinovali až za bránu.

Polák si zpravil náladu hned vzápětí. Elegantně si vytáhl Pittra z klece a poslal touš mezi kruhy, odkud snadno zakončil Jakub Masař - 1:0! Sešívaní se neúspěšně snažili o vyrovnání. Vojtěch Malínek z bezprostřední blízkosti nedokázal po přihrávce z levé strany pořádně zakončit. Přesilovkovou ránu Paláta z kruhu pro změnu vyčapal Lukáš Franc.

Další vzruch přišel až v polovině základní hrací doby. Tygři šli do oslabení, jenže převrátili jej ve svůj prospěch! Adam Měchura ujel po pravém křídle a poslal touš nad Pittrovo rameno - 2:0. Stejný útočník navíc významně zahrozil i při další hře domácích ve čtyřech. Díky klepnutí do protihráčovy hole si přivlastnil kotouč. Škoda, že ho po blafáku poslal bekhendem těsně mimo.

Slavii se podařilo snížit, a byl to pro France nešťastný moment. V pokračující početní převaze mu uvízla střela Vlasáka pod betony a touš za čáru dostrkal Šimon Slavíček - 2:1. Stejný hráč ještě před odchodem na druhou pauzu výborně nabídl kotouč Jakubu Altrichterovi, jenž z mezikruží nechal vyniknout rukavici Lukáše France!

Trenér Richard Lobo o startu obránce Jakuba Šedivého v útoku:

"Nic jiného nám nezbývalo. Před zápasem jsme měli jen osm útočníků, takže jsme řešili, jestli tam nedat nějakého beka. Kuba Šedivý už na této pozici odehrál asi dva zápasy loni. Zeptali jsme se ho, jestli chce. Odpověděl nám, že samozřejmě jo, tak to tam dvě třetiny odehrál a zvládl to velice slušně. (úsměv)"

Třetí perioda byla tím správným vyvrcholením zápasu. Hned po 31 sekundách zvýšil Adam Měchura, když se na pravém kruhu povedeně opřel do přihrávky Jakuba Hujera zpoza brány - 3:1. Po několika slibných příležitostech na obou stranách ujel do samostatného úniku Vojtěch Malínek, jehož bekhendovou kličku Franc skvěle přečetl. Puku se tedy chopil Jakub Masař, jenž pláchl po pravé straně a s přispěním tyčky nedal Pittrovi šanci - 4:1!

Sešívaní kontrovali zásluhou rychlého protiútoku, který zužitkoval po přihrávce Vlasáka před Francem osamocený Vojtěch Malínek - 4:2. Maskovaný muž se musel ohánět i nadále a výrazně své barvy podržel, když betonem vykopl svižnou střelu Rulce z levého kruhu. Za Liberecké pro změnu promarnil velkou příležitost Jakub Hujer, jehož drzé zakončení mezi betony nenechal Pittr projít.

Hrálo se doslova nahoru-dolů. Nebylo tedy překvapením, že přece jenom brzy padl další gól! Tomáš Trunda číhal před brankou. Vojtěch Polák vyhrál buly a bleskově našel prvního jmenovaného, který mířil přímo pod břevno - 5:2. Slávisté se snažili o zdramatizování utkání, nicméně komplikovali si to vlastní nedisciplinovaností. Pražané se bránili ve třech. Na led naskočil Adam Srdínko, který si vzal kotouč a zleva se natlačil až k Francovi, jehož nadvakrát překonal - 5:3. Mohla přijít ještě jedna korekce, ovšem těsně před koncem strážce domácí klece vleže senzačně zastavil Hamršmídův bekhend!

Liberečtí už měli tři body jasné, o další jeden se bojovalo v nadstavbě. Naši hokejisté v ní měli navrch, ani v přesilovce se jim však nedařilo prosadit. To zlomil Tomáš Trunda! Šikovný útočník se ujal kotouče v rohu útočného pásma, vyzpovídal protihráče, a už byl sám před Pittrem. Luxusní individuální akci zakončil blafákem do bekhendu a bylo definitivně dobojováno!

Richard Lobo
„Bylo to těžké utkání, trápí nás lehká marodka. Musím ale říct, že kluci, kteří se dostali do sestavy, ten zápas odmakali a dřeli, za což byli po zásluze odměněni!“

XVI.kolo, čtvrtek 28. února 2019
(1:0, 1:1, 3:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky

HC Slavia Praha