Šestnáctka stáhla proti Plzni dvoubrankové manko. Obrat dokonala v prodloužení

Liberec - V sobotu přivítala kategorie U16 na svém ledě Plzeň, která se nacházela na poslední příčce nadstavby. Nebylo to na ní však vůbec vidět a po druhé třetině vedla o dva góly. Liberečtí však ve třetí třetině vyrovnali a v prodloužení získali druhý bonusový bod.

V.kolo, sobota 05. ledna 2019
5:4p
(2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: 12. Rossmy (Plos, Vodlan), 13. Hujer (Masař), 41. Vodlan (Rossmy, Jenčovský), 51. Jenčovský (Rossmy), 61. Vodlan (Rossmy) – 8. Jiříček (Soukup, Kupčo), 27. Korčák (Jánský), 37. Dáňa (Kupčo), 39. Dáňa (Hauser, Soukup). Vyloučení: 5:1, navíc Šedivý (LIB) 10 OT za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4pp.

Franc (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník – Hauser, Soukup, Korčák, Marcel, Dáňa, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo

Do zápasu vstoupila lépe Plzeň, která si svou aktivitou vysloužila dvojnásobnou početní výhodu. Tu hned po deseti vteřinách využila, Dominik Soukup totiž svým křížným pasem vybídl ke střele Davida Jiříčka, jenž si sjel od modré a ranou pod břevno otevřel skóre – 0:1. Indiáni neustávali v tlaku, jenže Severočechy dostala do hry branka z rychlého protiútoku. Lukáš Plos vybojoval puk u pravého mantinelu a poslal jej do brankoviště, kde jej za brankovou čáru nasměroval Bennet Rossmy - 1:1.

O necelou minutu později Liberečtí otočili skóre! Jakub Hujer si zpoza brány vybruslil až do střelecké pozice a zamířil přesně mezi betony Davida Bočana – 2:1. Vzápětí si Škoda zahrála další početní výhodu, jenže tentokrát Lukáše France nepokořila. Těsně před první sirénou se sám před Bočanem ocitl Jakub Hujer, tentokrát byl ale úspěšnější gólman hostů.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky nevyužili Tygři několik velmi dobrých příležitostí, a tak se přihlásili opět o slovo Západočeši. Matěj Korčák ujel všem svým pronásledovatelům a střelou mezi Francovy nohy vyrovnal na 2:2. Hra se poté vyrovnala a na obou stranách ubylo šancí, bojovalo se především ve středním pásmu.

V sedmatřicáté minutě se ale po nahrávce Lubomíra Kupča prosadil z předbrankového prostoru Josef Dáňa a vrátil vedení zpět na stranu Plzně. Dvě minuty před koncem druhé periody to bylo už o dva góly. Dominik Soukup našel při přesilové hře mezi kruhy Josefa Dáňu a ten tvrdou ranou do horního rohu zaznamenal svou druhou branku v zápase – 2:4.

Trenér Richard Lobo o výkonu Benneta Rossmyho:

"Hraje výborně každý zápas, letos je fantastický. Zúročuje se jeho poctivá práce, je radost se na něj dívat."

Do závěrečné části vstoupila naše šestnáctka skvěle. Už po čtyřiadvaceti vteřinách přihrál Bennet Rossmy z rohu ke vzdálenější tyči Luku Vodlanovi, od jehož hole se touš odrazil za brankovou čáru – 3:4. Tygry vyrovnávací branka nabudila. Sice je poté trochu přibrzdilo oslabení po vyloučení Adama Měchury, jenže vyrovnání nakonec přeci jen přišlo. A opět u toho byl Bennet Rossmy, který zavezl puk za bránu a geniální zadovkou vybídl k zakončení Mikuláše Jenčovského, jenž se trefil do odkryté klece a vyrovnal na 4:4!

Do konce základní hrací doby už gól nepadl, a tak musel rozhodnout nastavený čas. V něm opět zafungovala německo-slovinská spolupráce, když Bennet Rossmy vyslal pasem z vlastní brankové čáry do samostatného úniku Luku Vodlana a ten kličkou do forhendu dokonal liberecký obrat.

Richard Lobo
„Čekali jsme, že to bude těžké utkání a potvrdilo se to. Plzeň má fantastický tým, my poslední dobou hrajeme také slušně. Podle toho to na ledě vypadalo. Zápas se dvakrát otáčel, naštěstí jsme srovnali a poté rozhodli v prodloužení. Jsme rádi za dva body.“