Šestnáctka třikrát smazala vedení soupeře, nakonec padla až v prodloužení

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Utkání mezi Libercem a Hradcem Králové naplnilo papírové předpoklady a přineslo tuhou bitvu, kterou muselo rozlousknout až prodloužení. Také v něm to bylo na šance vstřelit rozhodující branku vyrovnané. Zatímco Tygři svou příležitost neproměnili, hradecký Mountfield se mohl radovat z vítězství po trefě zadáka Pinkase.

IX.kolo, sobota 19. ledna 2019
3:4p
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Trunda (Böhm, Hujer), 43. Plos, 45. Gajda (Polák, Dvořák) – 31. Pelda (Pajer), 36. Jirků (Pelda, Novotný), 44. Beneš (Budina, Havlíček), 62. Pinkas. Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Vopravil – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Mountfield HK

Tichý – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Brožek, Jerman

Úvodní dějství utkání mezi Libercem a Hradcem Králové nabídlo několik zajímavých šancí, ovšem ani jednu nedokázali střelci obou týmů přetavit v branku. Naopak se blýskli brankáři, Štěpán Vopravil ani Jakub Tichý nepustili za svá záda jediný puk.

Góly začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. Skóre otevřel hradecký obránce onránce Marek Pelda, jenž nenápadnou ranou po přihrávce Pajera nachytal strážce liberecké svatyně.

Severočechům se po hlušší části zápasu podařilo vyrovnat. Böhmovo nahození od modré čáry tečoval těsně před hradeckým gólmanem Tomáš Trunda a rázem to bylo 1:1. Jenže vyrovnaný stav netrval dlouho. Adam Jirků byl jako první u dorážky další Peldovy rány a Mountfield znovu vedl.

Začátek třetí třetiny se nesl v lehce divočejším duchu. Nejprve se na útočný výlet v oslabení zakončený vyrovnávací trefou vydal Lukáš Plos, ale prakticky vzápětí Hradec početní výhodu nakonec dokázal využít. Matěj Beneš z předbrankového prostoru překonal Vopravila a hosté byli třem bodům zase o něco blíže.

Severočeši však i potřetí ztrátu smazali. Polákovu ránu sice brankář Tichý do sítě nepustil, na dorážku Petra Gajdy už ale nedosáhl. Šelmy nakonec mohly zápas definitivně strhnout na svoji stranu, to by ale obránce Tůma nesměl trefit jen tyč. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž o druhém bodu pro Východočechy rozhodl v samostatném úniku hradecký zadák Matěj Pinkas.

Václav Kočí
„Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme možná měli o něco více ze hry a že jsme soupeře tlačili. Bohužel jsme nedali o gól více než soupeř. Mohli jsme rozhodnout v závěru, ale trefili jsme jenom tyč. V prodloužení jsme jeli sami na bránu, ale nedali jsme a soupeř ano.“

Petr Luštinec
„V dnešním utkání bylo důležité, že jsme o jednu branku pokaždé vedli. Na druhou stranu je špatně, že jsme pokaždé vedení ztratili. Ale když už jsme ho ztratili, tak jsme si ho vždy brzy vzali zpět. Kluci to nakonec zvládli. Zase jsme vyhráli v prodloužení, ta se nám v poslední době hodně daří. Za dnešní výsledek jsme určitě velmi rádi.“