Reportáž

Síla bílého pekla poprvé zlomena. Prodloužení přiblížilo Tygry vyřazení

L i b e r e c - Liberečtí hokejisté utržili od Eatonu třetí semifinálovou porážku a k pádu do propasti vyřazených jim zbývá již pouze jediný chybný krok. Takřka dvě třetiny provázel jednoznačnou hru hlasitý řehot pardubického koně, a přestože třetí část patřila domácím a Jan Plodek dvěma trefami srovnal stav, prodloužení bylo kruté. Po necelých dvou minutách zlomil magii bílého pekla obránce Havíř.

Bílí Tygři se vrátili zpět do vroucího bílého kotle, v němž zatím v play-off rozvařili budějovické sekačky i plzeňské indiány. Z Pardubic si však přivezli nezvaného hosta – totiž bídu posledního střetnutí. Místo očekávaného náporu rozehráli velmi podobnou partii jako v neděli a už v páté minutě inkasovala jejich snaha o zvrat série zásadní ránu. Píša odrazil kotouč o výstroj brankáře Pince k Petru Sýkorovi, a ten hbitou otočkou rozeběhl pardubické dynamo – 0:1.

Liberecké opět strašily přesilové hry. Při jejich řešení nejenže znudili Haška, navíc ještě významně ohrožovali vlastního brankáře - jako když Starý příklepem rozezněl tyčku. Jedinou výraznější příležitost úvodního dějství tak promeškal na brankovišti volný Dušek, jenž stále nenachází účinný recept na ohebnou chobotnici v protivníkově kleci.

Přelom dvacetiminutovek výraznější přesun sil nepřinesl, proto Jan Starý jednoduše Tygry zatlačil do ještě větší temnoty. Nejprve sice jeho pokus z voleje udržel výborný Pinc mezi betony, příhra, po níž pálil od modré Jakub Nakládal, už ale znamenala druhý gól. Puk slalomem přes liberecké brusle zamířil do sítě – 0:2.

Když průběh utkání pomalu začal směřovat k perníkovému hodování, zasáhla do duelu nečekaná novinka – domácí proměnili početní výhodu. Petr Nedvěd se postavil do mezikruží a Podkonického pas vmetl Haškovi mezi betony – 1:2. Jenomže i přes chvilkovou vzpruhu postihla Severočechy další vlna trápení.

Defenziva nezabránila Špirkovi uniknout v přečíslení, a i když si jistý Pinc šanci ohlídal, spoluhráči ho opět nechali napospas hladovým koním. Jan Starý třikrát v přesilovce dorážel, a to na libereckého gólmana i opodál stojícího strážce Holuba stačilo – 1:3. V tu chvíli se však trpělivost Jana Plodka vymkla kontrole. Drobný útočník jen pár sekund po vhazování zamíchal hokejkou kolem Haška, načež zaslal kotouč pod břevno – 2:3.

Ve třetí části pak stál v čele libereckého odboje proti brzkému konci série. S přesným začátkem padesáté minuty dorazil Výtiskem zaslaný kotouč a ohromil nevěřící. Dlouho zoufalí Tygři vyrovnali stav! - 3:3. Po přestávce občerstvení domácí si vynutili i další šance, tutovky Kicy ani Špačka ale za Haška nedopadly, a Liberecké tak poprvé v letošním play-off čekalo prodloužení.

Avšak trvalo až příliš krátce. Pardubický bek David Havíř si nečekaně vyjel do útoku a ukrytým švihem kolem nohy protihráče získal pro svůj celek velmi cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Liberec): "Utkání jsme samozřejmě chtěli zvládnout vítězně, ale já si myslím, že Pardubice předvádí systémově vynikající hokej a je velmi těžké se probíjet precizně propracovanou obranou. Následně jsou schopní se zapojit do útočné fáze a mají na to velmi nebezpečné útočníky. Dnešní hokej byl velmi slušný pro fanouška, nejvíce mě mrzí to, že když jsme se dotáhli po dvoubrankové ztrátě proti takovému soupeři, jakým Pardubice jsou, tak jsme to utkání v prodloužení ztratili. Nemůžu však týmu něco vytknout, protože si myslím, že jsme tam odevzdali maximum, ale ta branka pak bohužel padla na naší straně a utkání jsme ztratili. I když to bude velmi těžké, tak pořád ještě neskládáme zbraně."

Václav Sýkora (Pardubice): "Bylo to veliké drama se šťastným koncem pro nás. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, což bylo i naším záměrem. Věděli jsme, že Liberec na nás bude chtít vyvinout velký tlak, a chtěli jsme ho eliminovat. Myslím, že se nám to podařilo. Problémem bylo, že jsme v první třetině měli asi čtyři vyloučení, ale podařilo se nám to zvládnout. Šli jsme do vedení, ale bohužel jsme od té hry trošku ustoupili ve druhé třetině. Tam byly momenty, kdy se hrálo nahoru - dolů a myslím, že to spíš vyhovovalo domácím. Za hodně důležitý moment považuji gól na 3:1 ke konci druhé třetiny, ale nechali jsme domácí snížit, a to byl pro ně impulz. Ve třetí třetině jsme se snažili vrátit ke hře z té první, ale v přesilovce soupeř vyrovnal a šlo se do prodloužení. Tam jsme byli šťastnější my."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
Bílí Tygři Liberec