Síla bílého pekla poprvé zlomena. Prodloužení přiblížilo Tygry vyřazení

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Liberečtí hokejisté utržili od Eatonu třetí semifinálovou porážku a k pádu do propasti vyřazených jim zbývá již pouze jediný chybný krok. Takřka dvě třetiny provázel jednoznačnou hru hlasitý řehot pardubického koně, a přestože třetí část patřila domácím a Jan Plodek dvěma trefami srovnal stav, prodloužení bylo kruté. Po necelých dvou minutách zlomil magii bílého pekla obránce Havíř.

SF3, středa 07. dubna 2010
3:4p
(0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Nedvěd (Nedorost, Výtisk), 38. Plodek (Podkonický), 50. Plodek (Podkonický, Výtisk) - 5. P. Sýkora (Píša), 26. Nakládal (Kolář II, Starý), 38. Starý (Nakládal), 62. Havíř. Rozhodčí: Minář, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Diváci: 7500. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Derner, Holub, Čakajík, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Podkonický, Plodek - Víšek, Ondřej, Matějovský - Kica, Dušek, Špaček - Blatný.

HC Dynamo Pardubice

Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Rákos.

Bílí Tygři se vrátili zpět do vroucího bílého kotle, v němž zatím v play-off rozvařili budějovické sekačky i plzeňské indiány. Z Pardubic si však přivezli nezvaného hosta – totiž bídu posledního střetnutí. Místo očekávaného náporu rozehráli velmi podobnou partii jako v neděli a už v páté minutě inkasovala jejich snaha o zvrat série zásadní ránu. Píša odrazil kotouč o výstroj brankáře Pince k Petru Sýkorovi, a ten hbitou otočkou rozeběhl pardubické dynamo – 0:1.

Liberecké opět strašily přesilové hry. Při jejich řešení nejenže znudili Haška, navíc ještě významně ohrožovali vlastního brankáře - jako když Starý příklepem rozezněl tyčku. Jedinou výraznější příležitost úvodního dějství tak promeškal na brankovišti volný Dušek, jenž stále nenachází účinný recept na ohebnou chobotnici v protivníkově kleci.

Přelom dvacetiminutovek výraznější přesun sil nepřinesl, proto Jan Starý jednoduše Tygry zatlačil do ještě větší temnoty. Nejprve sice jeho pokus z voleje udržel výborný Pinc mezi betony, příhra, po níž pálil od modré Jakub Nakládal, už ale znamenala druhý gól. Puk slalomem přes liberecké brusle zamířil do sítě – 0:2.

Když průběh utkání pomalu začal směřovat k perníkovému hodování, zasáhla do duelu nečekaná novinka – domácí proměnili početní výhodu. Petr Nedvěd se postavil do mezikruží a Podkonického pas vmetl Haškovi mezi betony – 1:2. Jenomže i přes chvilkovou vzpruhu postihla Severočechy další vlna trápení.

Defenziva nezabránila Špirkovi uniknout v přečíslení, a i když si jistý Pinc šanci ohlídal, spoluhráči ho opět nechali napospas hladovým koním. Jan Starý třikrát v přesilovce dorážel, a to na libereckého gólmana i opodál stojícího strážce Holuba stačilo – 1:3. V tu chvíli se však trpělivost Jana Plodka vymkla kontrole. Drobný útočník jen pár sekund po vhazování zamíchal hokejkou kolem Haška, načež zaslal kotouč pod břevno – 2:3.

Ve třetí části pak stál v čele libereckého odboje proti brzkému konci série. S přesným začátkem padesáté minuty dorazil Výtiskem zaslaný kotouč a ohromil nevěřící. Dlouho zoufalí Tygři vyrovnali stav! - 3:3. Po přestávce občerstvení domácí si vynutili i další šance, tutovky Kicy ani Špačka ale za Haška nedopadly, a Liberecké tak poprvé v letošním play-off čekalo prodloužení.

Avšak trvalo až příliš krátce. Pardubický bek David Havíř si nečekaně vyjel do útoku a ukrytým švihem kolem nohy protihráče získal pro svůj celek velmi cenné vítězství.