Skvěle! Devatenáctka porazila Hradec 5:0

Hradec Králové/Liberec - Juniorka vyrazila v rámci druhého kola skupiny o účast v play-off do Hradce. Do zápasu vstoupili Tygři výborně, už po třech minutách se totiž dostali do vedení. V dalším průběhu zářili gólmani obou týmů, v poslední třetině se ale Liberečtí rozstříleli a vyhráli jednoznačně 5:0. Blýskl se Ondřej Chrtek, který zaznamenal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci.

N2, sobota 02. března 2019
0:5
(0:1, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 3. Teplý (Najman), 45. Klapka (Chrtek), 57. Chrtek (Kunst), 58. Drábek, 59. Chrtek (Klapka) Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:5.

Mountfield HK

Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), Ďuriš, T. Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Janda, Daniel Šedivý, Poppel.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).

Minutu a půl po začátku zápasu byl za podrážení vyloučen Charvát a dal tak domácím šanci otevřít skóre zápasu. Stal se ale pravý opak, Najman totiž v oslabení vyslal do samostatného úniku Michala Teplého, který střelou k levé tyči nedal Vackovi šanci - 0:1. Ve zbytku třetiny byly k vidění přesilovky na obou stranách, nicméně oba gólmani předváděli skvělé zákroky, po první siréně tak šli Tygři do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned v úvodu druhé třetiny měl velkou šanci na zvýšení Chrtek, jenže bekhendovým blafákem na Vacka nevyzrál. Zanedlouho musel hradecký gólman opět hasit chyby domácí obrany, proti dělovce Klapky výborně zakročil vyrážečkou.

Celkem bylo v prostřední dvacetiminutovce rozdáno sedm trestů, ani jednomu z týmů se však početní výhodu využít nepodařilo. V závěru třetiny si dokonce Hradečtí zahráli přesilovku 5 na 3, jenže ani v ní se jim překonat Paříka nepodařilo. Před začátkem třetí části hry tak rozdíl mezi oběma týmy činila pouze jedna branka.

Začátek poslední dvacetiminutovky se Severočechům povedl na jedničku. Nejdříve Vacka zachránila tyč jeho branky, vzápětí už však kapituloval. Adam Klapka dostal kotouč na levý kruh a poslal ho k levé tyči - 0:1. Zanedlouho mohl střelec druhé branky přidat další gól, jeho samostatný únik v oslabení ale Vacek lapil.

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby si hradečtí trenéři vzali oddechový čas a následně odvolali Vacka. Hra v šesti jim však vůbec nevyšla, Ondřej Chrtek totiž trefil prázdnou hradeckou branku - 0:3. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, Michael Drábek zamířil do odkryté sítě, letící puk zastavila letící hokejka jednoho z domácích a byl z toho technický gól pro Liberecké - 0:4. Těsně před koncem ještě přidal pátý gól Ondřej Chrtek , jenž zblízka překonal hradeckého gólmana - 0:5. Tygři si tak z Hradce odváží důležité tři body.

„Zápas byl pro nás hodně důležitý. Ztratili jsme v Pardubicích, takže jsme věděli, že kdyby se nám to dneska nepodařilo, bylo by to hodně špatné. Pomohla nám druhá třetina, kdy jsme ubránili spoustu oslabení. Kluky to nakoplo, dali do hry srdíčko a myslím, že třetí třetinu už jsme odehráli v klidu. Poučili jsme se z loňska a kluky z Benátek jsme zapracovali do týmu už na poslední dvě kola. Paradoxně nám moc nepomohla výhra 12:0 nad Vsetínem. Asi jsme si všichni trochu mysleli, že to půjde samo, a v Pardubicích nám otevřeli oči. Kluci jsou ale charakterově výborní, ne nadarmo hrají v Benátkách celou sezonu první ligu, která má obrovsku kvalitu. Kluci si sedají, ještě to sladíme a myslím, že to dopadne dobře.“

Jiří Janoušek
„Myslím si, že výsledek je pro nás poměrně krutý, Liberci jsme byli vyrovnaným soupeřem skoro po celých šedesát minut. Asi jediným negativem jsou přesilovky, kterými jsme si ke gólu a ke znervóznění Liberce nepomohli. Mužstvo bych ale chtěl pochválit, protože kluci hráli na 120 procent. Klobouk dolů a děkuji jim.“