Skvěle! Tygři v krásném zápase porazili Spartu

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Bílí Tygři v rámci 26. kola přivítali pražskou Spartu. V krásném zápase, který se musel všem divákům líbit, nakonec zvítězili poměrem 4:1. Za domácí se prosadili Kvapil, Birner, Redenbach a Vlach, skvělý výkon v bráně předvedl Roman Will.

26. kolo, neděle 09. prosince 2018
(1:0, 1:0, 2:1 )

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. M. Kvapil (Filippi, Lenc), 35. Birner (M. Kvapil), 50. Redenbach (Šmíd), 60. J. Vlach – 53. Buchtele (P. Vrána, Blain) Vyloučení: 1:5 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 7 111 Střely na branku: 23:31 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Rozhodčí: Hodek, Hribik – Ondráček, Špůr.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar.

HC Sparta Praha

Machovský (Honzík) – Delisle, Piskáček (A), Blain, T. Pavelka, de la Rose, Tomáš Dvořák, T. Voráček – Forman, Sill, Jarůšek – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Dvořáček, Pech (A), Kumstát – Beran, Pšenička, L. Luňák.

Tygři do utkání vstoupili aktivně, pokusy Valského nebo Dernera se jim však v úvodní branku proměnit nepodařilo. Poté se do slibné šance dostali na druhé straně Pražané, Luňák nebezpečně střílel z pravého kruhu, Will proti němu ale skvěle zasáhl. Zanedlouho na druhé straně přihrál zpoza branky Filippi Marku Kvapilovi, který opět předvedl svou zkušenost a krásnou kličkou překonal Machovského - 1:0.

I nadále si hra nesla v rychlém tempu, fanoušci se rozhodně nenudili. Obrovskou šanci na srovnání skóre měl Zach Sill, kterého do samostatného úniku vyslal Forman, branku však těsně minul. Následně byl vyloučen liberecký Lenc, v přesilovce Sparty však měli největší šanci paradoxně domácí, když vyjel do protiútoku Valský, přesně zakončit se mu ale nepodařilo. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak po ůvodní dvacetiminutovce odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem.

Sparta do prostřední třetiny vstoupila aktivně, hned v první minutě si vypracovala několik slibných šancí, jenže ani Sillovi a ani Pavelkovi se vyrovnat nepodařilo. I nadále byli na ledě více vidět hosté, Roman Will však v bráně čaroval a nic za svá záda nepustil. Poté se přihlásili ke slovu i Tygři, Jelínek však po nahrávce Hudáčka z bezprostřední blízkosti těsně minul.

V 35. minutě šel na trestnou lavici Forman a Liberečtí nabídnutou početní výhodu využili. Kvapil krásně našel volného Michala Birnera, který už neměl problém zakončit do poloodkryté brány - 2:0. Tygry vstřelený gól nabudil a zanedlouho to pro ně mohlo být ještě lepší, jenže dělovku Zachara z mezikruží Machovský chytil. Po druhé části hry tak svěřenci trenéra Filipa Pešána odcházeli do kabin s dvougólovým vedením.

Poslední dvacetiminutovku začali lépe Tygři, kteří si v úvodu vypracovali několik dobrých příležítostí, ani jednu se jim však proměnit v gól nepodařilo. Největší šanci měl Redenbach, jenž se přes dva obránce dostal až před Machovského, na kterého ale v tomto případě nevyzrál. Zanedlouho si však Tyler Redenbach spravil chuť, když využil krásné přihrávky Šmída a z mezikruží zavěsil do šibenice - 3:0.

Sedm minut před koncem se konečně prosadili i hosté. Ve skrumáži před Willem se nejlépe zorientoval Jan Buchtele , jenž doklepl kotouč za brankovou čáru. Branka hosty nabudila a zanedlouho to mohlo být už jen o jeden gól, Roman Will však opět předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Tři minuty před koncem odvolali Pražané svého gólmana, čehož využil Jaroslav Vlach , který dovezl puk až do prázdné branky a definitivně tak rozhodl o vítězi utkání - 4:1.

Filip Pešán
„Byl to velmi vyrovnaný zápas s těžkým soupeřem. Sparta vstoupila do zápasu s obrovskou agresivitou, s kterou jsme měli ze začátku problémy. Zápas jsme pak pomalu začali otáčet na naši stranu, využili jsme dvě přesilovky a vyhráli jsme.“

Uwe Krupp
„Nejdříve bych chtěl pogratulovat Liberci k zasloužené výhře. My jsme dneska nehráli vůbec špatně, hráči hodně bojovali. Dostali jsme dva góly v přesilovkách, ale myslím si, že jsme v oslabeních hráli dobře, nedávali jsme jim moc prostoru, oni však mají velice kvalitní hráče a dokázali skórovat. Nevyužili jsme naše šance, dali jsme pouze jeden gól, což je málo na to, abychom porazili nejlepší útok v extralize. Také bych chtěl poděkovat týmům, kteří nám poskytují hráče na jeden nebo dva zápasy. Jsou to většinou důležité opory těchto týmů, přesto nám je půjčí, za což bych jim chtěl ještě jednou poděkovat.“

26. kolo, neděle 09. prosince 2018
(1:0, 1:0, 2:1 )

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha