Skvělý obrat dokonal v prodloužení Bartek, Tygři berou proti Vítkovicím dva body

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Bílí Tygři nevstoupili do utkání s Vítkovicemi i s několika navrátilci do sestavy příliš dobře a po druhé třetině prohrávali už 0:2. V posledním dějství ale zabrali, vynutili si prodloužení a Martin Bartek nakonec v čase 62:10 rozhodl a zisku dvou bodů.

20. kolo, pátek 14. listopadu 2014
3:2p
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Bakoš (Jelínek), 53. Jelínek (Bakoš, Šimek), 63. Bartek (Radivojevič) – 21. Stehlík (Huna, Roman), 33. Svačina (TS). Rozhodčí: Fraňo, Wehrli – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 575. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Lašák (Schwarz) – Voráček, Výtisk (C). Derner, Gřegořek, Vitásek, Šimek – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, Vlach – Kica, Urban, Krenželok.

HC Vítkovice Ridera

Šindelář (Dolejš) – Pastor, Zíb, Štencel, Malec, Čerešňák, Kovář, Kloz, Stehlík – Němec, Burger (C), Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hůževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Káňa.

Úvod utkání přinesl na obou stranách zejména řadu nepřesností. Čas velmi rychle plynul, diváci se ale dlouho nemohli dočkat výraznějších šancí. Rozruch vyvolala až akce Vampoly a Radivojeviče, když první jmenovaný našel svého spoluhráče před odkrytou brankou, brankář Šindelář ale předvedl skvělý zákrok a skokem do branky kotouč zastavil.

Zato hned po startu druhé dvacetiminutovky se děly věci. Hosté do ní vlétli ve velkém stylu a po odehrané minutě a osmi vteřinách se mohli radovat z úvodní branky. Po velkém tlaku nakonec Rudolf Huna našel rozjetého Richarda Stehlíka a ten z voleje procedil kotouč mezi Lašákovými betony do branky.

Jen o chvíli později se Vítkovičtí radovali podruhé, tentokrát ale nakonec zbytečně. Húževka sice svým pokusem rozvlnil síť liberecké branky a sudí ukázal branku, následně se ale opravil, protože puk skončil pouze zamotaný v boční síti.

Bílí Tygři se snažili vyrovnat, zapomínali ale na zadní vrátka. Krátce po polovině utkání se zjevil mezi obránci zcela osamocený Marek Svačina. Toho nedovoleně zastavil Derner, vítkovický útočník tak dostal šanci jet trestné střílení a chladnokrevným zakončením zvýšil na 2:0. Takové skóre svítilo na kostce také po druhé třetině, nic na tom nezměnila ani Radivojevičova rána do tyče nebo Urbanova velká příležitost v jejím závěru.

Po druhé přestávce se Liberečtí probrali. Už po třinácti sekundách se radovali z branky, ta ale pro vysokou hůl nebyla uznána. Když se ale o pět minut později nadvakrát procedil Martin Bakoš, nebylo už o čem pochybovat a domácí se tak znovu ocitli na dostřel soupeře.

Stupňující se tlak Tygrů nakonec vrcholil v přesilové hře. Po parádní kombinaci po ose Šimek – Bakoš – Jelínek zakončoval Petr Jelínek prakticky do prázdné branky a vynutil si tak pokračování duelu v prodloužení.

To příliš dlouho netrvalo. Po dvou minutách vybojoval před brankou kotouč Martin Bartek a nekompromisní ranou rozhodl o tom, že dva body zůstávají pod Ještědem.