Starého gól a Paříkových 41 zákroků! Juniorka přetlačila Kometu

Brno/Liberec - Tygři nebyli v utkání s brněnskou Kometou aktivnějším celkem. Soupeř vyslal na branku Lukáše Paříka hned 41 střel, liberecký gólman ale obstál na výbornou a udržel čisté konto. Na vítězství tak stačila jediná branka Adama Starého z 11. minuty zápasu.

X.kolo, pátek 11. ledna 2019
0:1
(0:1, 0: 0, 0:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 63. Kunc – 11. Starý (Šafařovský, Klapka). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Musil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:31. Diváci: 72.

HC Kometa Brno

Micka – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Svozil, Studený, Kowalczyk – Žák, Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc (A), Bartes, Primožič

Pařík – Böhm, Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Had, Ira – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Vomáčka, Rossmy, Šeliga, Žemba

Utkání začala obě mužstva aktivně. Nejprve se blýskl povedenou střelou Šafařovský a následně na druhé straně našel Kadlic přesným pasem Malého. V obou případech se vyznamenali gólmani. I tak se našemu mužstvu zanedlouho podařilo skórovat. Během početní výhody soupeře se puk dostal na modrou čáru k ADAMU STARÉMU a ten se prudkou ranou nemýlil.

Ještě před koncem třetiny měl na hokejce gól Klapka, který zachytil rozehrávku domácích, nicméně minul. Po přestávce Kometa přidala na obrátkách. Dvakrát v krátkém časovém sledu se musel vyznamenat hostující brankář, který nejprve chytil brejk Brněnských 2 na 1 a poté Kuncovu ránu z mezikruží.

Na konci prostředního dějství přišly pro Tygry další těžké chvíle. Ve 36. minutě Pařík zneškodnil pokus Meluzína, jenž pálil osamocen z otočky. Záhy Mlčák jen o kousek minul branku a Kunc trefil tyč. Po přestávce karty zůstaly rozdány stejně. Svozil však v obrovské šanci namířil kotouč pouze na lapačku Paříka, jenž lehkým škrtnutím vytěsnil bombu mimo tři tyče.

Při vlastním oslabení mohl na druhé straně zvýšit vedení svého celku Šeliga, ani on se ale prosadit nedokázal. Micka zasáhl včas betonem. Když se neprosadil ani Kadlic po Kowalczykově po gólu volajícím pasu, bylo jasné, že tři body zůstanou na liberecké střídačce.

V bonusovém prodloužení dominovala Kometa. Nejprve Kowalczyk neuspěl v úniku, pak se neprosadil ani Mlčák, který se snažil po obkroužení branky zasunout kotouč za přesouvajícího se brankáře. Rozhodující slovo si tak musel vzít hráč, kterého v předchozím průběhu zastavila až tyč. MICHAL KUNC se protáhl po pravé straně do pásma a z úhlu našel mezeru mezi betony Paříka.

„Na začátku zápasu nás soupeř trochu přehrával a měl daleko více ze hry. Poté jsme se srovnali, začali jsme mít lepší pohyb. I když nás Brno výrazně přestřílelo, tak brankář Pařík na většinu střel viděl. Bylo tam jen pár střel od modré a sem tam nějaké šance, ale jinak jsme si to pohlídali a kluci předvedli bojovný výkon. Celý duel byl vyrovnaný a my jsme v něm byli ti šťastnější. Kometa si poté vzala bod v prodloužení a za sebe si myslím, že je to spravedlivé.“

Jan Zachrla
„Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Nebyli jsme horší, naopak si myslím, že jsme byli lepší, soupeře jsme přestříleli a měli jsme hodně šancí. Jazýčkem na vahách byl pro mě předbrankový prostor, kde jsme bohužel zase neuspěli a nedali jsme góly. Liberec byl bohužel o jeden gól lepší a taková prohra určitě mrzí.“