Starší dorost pokořil v pohledném utkání lídra tabulky!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Pravé hokejové drama a krásná podívaná. To by byla zřejmě nejvhodnější charakteristika předehrávky čtyřiadvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu. Tygři v utkání dvakrát vedli, finální vítězství však vybojovali až v prodloužení, kde dokonalou střelou do horních pater brány rozhodl Vratislav Kunst.

24.kolo, středa 18. listopadu 2015
3:2p
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Starosta (Juščák), 29. Nezbeda (Starosta, Wiencek), 64. Kunst – 20. Novák (Mlynář), 58. Gajarský (Čejka). Rozhodčí: Weinfurter – Zeman, Řezníček. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:35. Diváci: 67.

Žajdlík – Charvát, Krejsa, Eichler, Turský, Habermann, Kunst, Korecký, Velechovský, Starosta – Branský, Šír J., Juščák, Burda, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Průžek, Chrtek

HC Kometa Brno

Holík – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Jeřábek – Novák, Škvrně, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář, Frydrych, Ferda, Süss

To, že utkání bude pravou hokejovou bitvou, bylo jasné již od začátku. Kometa totiž do duelu vstupovala jako lídr tabulky a šelmy v posledních utkáních proti Jihlavě a Letňanům předvedly fantastický výkon. A byli to právě Tygři, kdo dokázal jako první překonat brankáře soupeře. Martin Starosta doslova vlétl do útočné třetiny a přesnou ranou ke vzdálenější tyči rozradostněl domácí fanoušky - 1:0.

V osmé minutě vybídl Nezbeda ke skórování Koreckého, ten však z velké blízkosti Holíka překonat nedokázal, a tak přišla řada na hosty. Nejprve napřáhl Jeřábek z vrcholu kruhu, tento projektil ještě, přestože měl před sebou klubko clonících hráčů, Žajdlík eliminoval. O minutu již však bylo vyrovnáno. Mlynář našel přesným pasem najetého Matěje Nováka, který neomylně poslal kotouč mimo dosah strážce liberecké svatyně - 1:1.

Po přestávce si dokázali úvodní větší šanci vytvořit opět Jihomoravané. Kučera z mezikruží velmi ostře vypálil, ale maskovaný muž domácích dokázal puk na poslední chvíli vytěsnit mimo nebezpečné území. To po akci Petra Wienceka se skóre měnilo. Rychlonohý forward zavezl kotouč do třetiny, vysloužil si faul a vypálil. Jeho střelu dokázal gólman Komety vytěsnit pouze před sebe a Tomáš Nezbeda se pohotovou dorážkou nemýlil - 2:1.

Druhá polovina prostředního dějství byla ve znamení přesilových her. Ani jeden z týmů tu svojí ale nedokázal využít, a tudíž do kabin odcházelo šťastnější naše mužstvo. Druhá branka Brňanů ale mohla přijít hned záhy, Zábranský napřáhl a vyslal prudký projektil, který musel zneškodnit až Žajdlík famózním zásahem. V sedmačtyřicáté minutě zahrozili opět hokejisté z města pod Ještědem. Nicméně Chrtek po Starostově ráně od modré čáry zařízení z velké blízkosti netrefil.

Hra se přelévala ze strany na stranu a u kotouče se ocitli opět hosté, konkrétně Gajarský, ten si na čepel usměrnil kotouč rukavicí a následně z předbrankového prostoru vyzkoušel Žajdlíkovu pozornost. Gólman Severočechů obstál na výbornou, když pohledným zásahem udržel těsně vedení domácích. Nicméně několik okamžiků před vyprcháním základní hrací doby stanul znovu Adam Gajarský v dobré palebné pozici a tentokráte se nemýlil - 2:2.

Následovalo tedy prodloužení. V něm nabrala hra takřka neuvěřitelné tempo, z něhož dokázali udeřit Liberečané. Vratislav Kunst získal kotouč ve středním pásmu, projel obranou Komety a milimetrovou trefou z mezikruží rozhodl o přídělu bodů - 3:2.

Jiří Kudrna
„Kometa letos příliš bodů nepoztrácela, je to velice kvalitní tým. Kluci ale předvedli vynikající výkon. Myslím si, že i předešlé utkání s Brnem byly z naší strany velmi kvalitní, v obou duelech jsme totiž sahali po bodech, tudíž jsem rád, že se nám to do třetice podařilo. Jsme se dvěma body, i když nebylo daleko ke třem, spokojeni. Ještě jednou musím všechny hráče pochválit, hráli skvěle.“