Reportáž

To je škoda! Mladší dorost v Praze vedl, ale sparťané zvládli koncovku lépe

Praha/Liberec - Na ledě pražské Sparty si mladší dorost nevedl vůbec zle, Benjamin Vomáčka dokonce v desáté minutě otevřel skóre. Na výhru ale Tygři nedosáhli, domácím podlehli 1:3.

Domácí poprvé zahrozili při nečekané situaci, Klimo zblokoval střelu jednoho z tygřích obránců a následně vyjel do protiútoku. Zajíček si povyjel a pokus mu propadl za záda. Jeden z obránců však stihl hokejkou kotouč vytáhnout mimo nebezpečného území. Následně sparťané poprvé inkasovali menší trest, naše mužstvo příliš nezahrozilo, ale po vypršení trestu dorážel dělovku Adamce z vrcholu třetiny Moc. O devatenáct vteřin později Škorpík chybně rozehrál a BENJAMIN VOMÁČKA trestal. Šelmy vedly 1:0!

Jenže do konce periody se hokejisté z města pod Ještědem provinili dvěma prohřešky proti pravidlům a druhý už bez povšimnutí sparťanských útočníků nezůstal. Obadalovu střelu před sebe vyrazil Zajíček, ONDŘEJ PŠENIČKA se zhostil kotouče a oslavy v rudobílých barvách mohly propuknout. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:1.

Hned na začátku druhého dějství ujeli domácí do rychlého brejku tři na jednoho. Ani prvotní pokus, ani dorážka úspěch nepřinesly. Pšenička se o pár chvil později zjevil osamocen před Zajíčkem. Ten ho ale ve velké příležitosti z bezprostřední blízkosti vychytal. V druhé poloviny se snad ještě ve větší šanci ocitl Rubeš, který stanul u pravé tyčky liberecké klece. Gólman Tygrů by se nestihl nejspíš přesunout, ale sparťanský útočník promáchl kotouč.

Druhá třetina skončila bez branek, nicméně to se nedá říct o té třetí. Po trestu Vomáčky tečoval ránu Barinky ONDŘEJ PŠENIČKA a hokejisté z hlavního města poprvé vedli. O pouhých třiapadesát vteřin později to navíc s Liberečany vypadalo ještě hůř. Vitouch nalezl pasem zpoza zařízení MICHALA KLIMU, jenž byl neobsazený a vyzrál i na jinak výtečně chytajícího Zajíčka.

Tygři bojovali, ale domácí vedení zkušeně udržovali. S blížícím se koncem navíc mohlo přijít rozhodnutí. Vyloženou šancí pohrdl Vitouch, který zakončoval přečíslení 2 na 1 a přestřelil. Tygři tak první duel série prohráli a před domácími fanoušky tak budou bojovat o vše.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Liberec
„Sparta měla aktivitu na své straně, dostávala nás pod tlak, i když jsme šance měli. Nicméně chyběla jiskřička, která proti takovému top týmu musí být na místě."
Jiří Katz
Sparta Praha
„Šlo o velmi kvalitní utkání z obou dvou stran. Bylo to vyrovnané, rozhodovaly maličkosti. My jsme dali dvě branky v přesilových hrách a sami jsme hráli velmi disciplinovaně, za což musím kluky pochválit. Ke konci jsme navíc dobře uhráli oslabení, klukům patří za celý zápas velký dík. V pátek nás čeká velká bitva na půdě Liberce, doufáme, že to urveme."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner