To je škoda! Tygři si z Olomouce odvážejí bod za prohru po samostatných nájezdech

Olomouc/Liberec - Bílí Tygři v rámci 21. kola zavítali do Olomouce, kde je rozhodně nečekalo nic lehkého. Po 2. třetině vedli Liberečtí po gólech Zachara a Jelínka 2:1, v poslední dvacetiminutovce však vyrovnal Irgl a poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a utkání tak vyvrcholilo samostatnými nájezdy, ve kterých bonusový bod domácím zařídil Nahodil.

21. kolo, pátek 23. listopadu 2018
3:2sn
(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Skladaný (Laš, Dujsík), 47. Irgl (J. Galvas), rozh. náj. Nahodil – 23. P. Jelínek (Redenbach, L. Hudáček), 33. M. Zachar (Šmíd, Jeník) Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:2 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 4 313. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Vyrůbalík, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz.

Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd, Stříteský, Derner, T. Hanousek, Ševc, Maier – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Ordoš – Valský, P. Jelínek, L. Krenželok – Jeník, J. Vlach, M. Zachar.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, už po třiceti sekundách se do dobré střelecké pozice dostal Galvas, Will však proti němu předvedl první z jeho skvělých zákroků v tomto zápase. Tygři o sobě dali poprvé více vědět až v osmé minutě, když měl slibnou šanci Ordoš, jeho první gól v sezóně se mu ale vsítit nepodařilo. Zanedlouho předvedl fantastický zákrok Will, jenž zastavil nájezd Ostřížka.

Olomoučtí pokračovali ve své aktivitě a netrvalo dlouho, než se jim ji podařilo zúročit v úvodní gól. Dujsík vypálil od modré čáry, Will jeho pokus vyrazil, kotouč se však trochu se štěstím dostal na volného Františka Skladaného, který už neměl problém dorazit puk za bezmocného Willa - 1:0. Do konce třetiny už branka nepadla a svěřenci trenéra Filipa Pešána tak odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

Tygrům se vstup do prostřední dvacetiminutovky povedl na jedničku. Za svou aktivitu dostali možnost přesilové výhody, kterou nepohrdli. Redenbach krásným pasem našel před brankou Petra Jelínka, jenž zkušeně zakončil a vyrovnal tak stav utkání - 1:1. Zanedlouho mohlo být pro domácí ještě hůř, šelmy si totiž zahrály skoro minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. V ní však domácí podržel Konrád, který skvělými zákroky zneškodnil všechny liberecké střelce. A když byl i Konrád na nějakou střelu krátký, pomohla mu tyč, která zazněla po pumelici Šmída.

Ve 33. minutě dali o sobě poprvé v druhé třetině vědět i Olomoučtí, když se před Willa dostal Strapáč, jeho pokus však strážce liberecké branky betonem skvěle zastavil. Z následného protiútoku se prosadil Marek Zachar, jenž se jak blesk z čistého nebe objevil v útočném pásmu a zakončil jako zkušený mazák mezi betony Konráda - 1:2. Domácí se snažili o rychlou odpověď, Jerglův projektil od modré čáry však opět zastavil Will. Krátce před koncem prostřední části hry se málem prosadil Jeník, Konrád ale jeho pokus zastavil na brankové čáře, což znamenalo, že po druhé třetině odcházeli do kabin šťastnější hosté, kteří vedli o jeden gól.

Po šesti minutách poslední dvacetiminutovky bylo bohužel pro Tygry vyrovnáno. V signalizované výhodě vystřelil od modré čáry Galvas, jehož pokus výborně tečoval Irgl, čímž nedal Willovi šanci - 2:2. Zanedlouho měl obrovskou šanci kapitán Libereckých Jelínek, jenž mířil do protipohybu Konráda, vedoucí gól se mu však vsítit nepodařilo.

Hra se poté odehrávala spíš v pomalejším tempu, oba týmy moc dobře věděly, že další gól bude pravděpodobně vítězný. Největší šanci na vstřelení rozhodující branky měl olomoucký Ondrušek, Will však skvělým zákrokem opět Tygry podržel. Vzhledem k tomu, že jsme do konce třetiny žádnou velkou příležitost neviděli, bylo jasné, že bude následovat prodloužení.

V prodloužení byly k vidění dvě obrovské šance na obou stranách. Nejprve střílel Redenbach na ležícího Konráda, ten však jeho pokus fantastickým zákrokem zastavil. Na druhé straně ujel všem Tygrům Ostřížek, Will však stejně jako jeho protějšek v brance domácích svůj tým podržel. Krátce před koncem se opakovala podobná situace, Strapáč jel sám na Willa, ten ale opět předvedl výborný zákrok, což znamenalo, že utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

Za Tygry se v 1. sérii prosadil navrátilec Michal Birner, který byl ale bohužel jediným libereckým střelcem. Za Olomoucké skórovali Jan Knotek a Lukáš Nahodil, což znamená, že Tygři si z Olomouce odváží jeden bod za prohru po samostatných nájezdech.

Jan Tomajko
„Musím uznat, že jsme do zápasu výborně vstoupili. Ve druhé třetině jsme naopak inkasovali v oslabení a jejích prvních deset minut jsme spíš kvůli několika vyloučením odehráli ve třech či čtyřech. Trošku nás to dostalo z tempa a Liberec díky tomu dominoval. Ve třetí třetině jsme se ovšem dokázali soupeři znovu vyrovnat a dosáhnout vytoužené vyrovnávací trefy. V posledních pěti minutách se k nám přiklonilo štěstí, když Liberec dokázal ze svého tlaku vytěžit hned několik tutovek. Jsme rádi za dva body, protože soupeř dle mého názoru odehrál výborný zápas a šlo o nejtěžší tým, proti kterému jsme letos hráli. “

„Do zápasu jsme vstoupili zbytečně bázlivě, nechávali jsme domácí, aby nás drželi pod tlakem. První třetina byla taková všelijaká, nicméně nesmírně vyrovnaná. Ve druhé periodě jsme se chopili iniciativy a dostali Olomouc pod tlak přesně tak, jak jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme inkasovali v oslabení a ještě k tomu čtyřikrát trefili tyčku. Efektivita nebyla z naší strany ideální. Zápas jsme měli uhrát už po základní hrací době, místo toho jsme ho paradoxně ztratili už málem v prodloužení, kdy jeli domácí hned dvakrát úplně sami na bránu. Na nájezdy se musíme ještě zaměřit v tréninku, nebylo to ideální. “