To je škoda! Tygři těsně podlehli Litvínovu

Liberec - V rámci 36. kola přivítali Bílí Tygři Litvínov. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, v poslední dvacetiminutovce však rozhodl o třech bodech pro hosty Lukáš Kašpar. Za domácí se prosadili Matěj Stříteský a Tyler Redenbach. Pro liberecké tak skončila série jedenácti vítězných zápasů na domácím ledě.

36. kolo, pátek 18. ledna 2019
2:3
(2:1, 0:1, 0:1.)

Branky a nahrávky: 13. Stříteský (Ševc), 16. Redenbach (Birner, M. Zachar) – 3. Jícha (F. Lukeš), 23. Petružálek, 44. Kašpar (Helt) Rozhodčí: Lacina, Pražák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:7 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 6 174. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov

Janus (Petrásek) – Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Suchánek, Baránek, L. Doudera – Válek (A), V. Hübl, F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Helt (A) – Petružálek, M. Hanzl (C), Trávníček – Jícha, M. Havelka, Jurčík.

Do utkání vstoupili aktivněji Tygři, jako první se však radovali Litvínovští! Už po třech minutách se prosadil Josef Jícha, který z levého kruhu prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:1. Zanedlouho mohlo být pro šelmy ještě hůř, Will však dělovku Trončinského a nebezpečnou střelu Kašpara lapil.

Pak už ale začali úřadovat Tygři. V 13. minutě dostali možnost téměř dvě minuty dlouhé přesilovky 5 na 3, kterou nepohrdli. Martin Ševc si několikrát na modré čáře vyměnil puk s Matějěm Stříteským, jehož dělovka skončila až v síti - 1:1. Vzápětí mohlo být pro Tygry už lépe, velkou šanci Lence však skvělým zákrokem chytil Janus. Zanedlouho ale litvínovský gólman opět inkasoval. Nahození Michala Birnera tečoval Tyler Redenbach, Janus sice puk vyrazil, jenže na dorážku kanadského útočníka už nestačil - 2:1.

I v prostřední dvacetiminutovce se Vervě podařilo vsítit brzkou branku. V přesilovce se v závaru před brankou po nahození Graborenka nejlépe zorientoval Jakub Petružálek - 2:2. Zanedlouho se do vedení mohli dostat opět Tygři, Hanouskovo nahození dobře tečoval Lenc, Janus však předvedl skvělý zákrok. Vzápětí přihrál Zachar před branku Vlachovi, jenže ani on na slovenského brankáře nevyzrál.

V posledních pěti minutách druhé části hry bylo k vidění několik velmi slibných příležitostí na obou stranách, gólmani však předváděli skvělé zákroky. Nejdříve dvakrát do polodookryté klece střílel Hudáček, ani jednou ale svého krajana v brance hostí nepřekonal. Následně na druhé straně jel sám na Willa Lukeš, jenže mu jeho forhendový blafák nevyšel. Vzápětí měl opět velkou šanci Hudáček, který se po krásné nahrávce Kvapila ocitl sám před brankou, ani tentokrát však Januse nepřekonal. Po prostřední třetině tak odcházely oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Na začátku poslední části hry byli více vidět Tygři, jenže stejně jako v úvodních minutách první a druhé třetiny se prosadili hosté. Helt nahrál na levý kruh Lukáši Kašparovi, který kotouč poslal do šibenice a nedal tak Willovi šanci - 2:3. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Vlachův bekhendový pokus ale těsně minul branku. Poté si Liberečtí vypracovali obrovský tlak v útočném pásmu, nicméně úspěšný recept na gólmana hostí nenalezli.

I nadále si šli Tygři za vyrovnáním, Litvínovští však skvěle bránili. Tři a půl minuty před koncem odvolali domácí brankáře, ani šest hráčů v poli ale Libereckým bohužel nepomohlo, což znamenalo, že si tři body odvážejí hosté z Litvínova.

„Věděli jsme, že dnes narazíme na těžkého soupeře. Do zápasu jsme vstoupili dobře, po inkasované brance jsme ale začali utkání ztrácet. Soupeř hrál velmi fyzický hokej, přes který se bylo těžké prosadit. Litvínov sic zaslouženě odváží tři body.“

Radim Skuhrovec
„My jsme věděli, že jsme jeli na led, kde se moc nevyhrává, ale chtěli jsme tu navázat na minulý zápas v Brně, což se nám povedlo. Podařilo se nám vstřelit první branku, pak jsme ale nabídli soupeři přesilovku, ve které jsme inkasovali. Celé mužstvo podalo velmi dobrý výkon, hráči skvěle drželi plán, s kterým jsme sem přijeli. Odměnou nám jsou tři body z ledu, kde se strašně těžko vyhrává. Jsme za ně strašně šťastní, chtěl bych poděkovat všem hráčům za odvedený výkon.“