Tříbrankové vedení sedmnáctce v přestřelce nestačilo. S Kladnem bere jeden bod

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Svěřenci Richarda Loba si chtěli ve skupině o pořadí v play-off udržet neporazitelnost. A nebyli k tomu vůbec daleko, Kladno ještě pět minut před koncem prohrávalo o dva góly. Poté se mu ale podařilo vyrovnat a uspět v samostatných nájezdech.

nadst. - 6. kolo, sobota 14. prosince 2019
5:6sn
(3:1, 2:2, 0:2 - 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Böhm, 11. Měchura (Plos), 18. Patzelt (Kříž), 32. Dvořák, 35. Leden (Putz) – 15. Chrenka (Ullrych, Ticháček), 22. Hrabík (Koštoval, Malý), 40. Šapovaliv (Chrenka, Ticháček), 56. Hurta (Bareš, Danda), 60. Ticháček (Bareš, Sojka), rozh. náj. Sojka. Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:6.

Král – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Tůma – Putz, Jenčovský (C), Kříž, Leden, Měchura (A), Plos, Masař, Jobek, Gajda.

Rytíři Kladno

Jaňour (32. Gabriška) – Danda, Koštoval (A), Kohlíček (A), Sýkora, Ticháček – Vimmer, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam, Šapovaliv, Chrenka.

V úvodu utkání byli nebezpečnější domácí. Milan Tadeáš Jobek uháněl sám na branku, našel ale jen hruď Jaňoura. Hned poté trefil Richard Patzelt z pravého kruhu horní tyč! Skóre se měnilo v osmé minutě. Martin Böhm si našel puk v předbrankové skrumáži a procedil jej za čáru - 1:0. O chviličku později navíc zvýšil Adam Měchura, který si z levé strany vyjel před Jaňoura a bekhendem mu prostrčil touš mezi nohy - 2:0!

To pro první periodu nebylo ještě zdaleka všechno. Středočeši se vzpamatovali a Samuel Chrenka pěknou střelou bekhendem korigoval - 2:1. Bílí Tygři si ovšem dvougólový náskok vzali rychle zpět! Rychlý protiútok vzal na sebe Richard Patzelt, který svoji střelu z levého kruhu skryl za beka a skvěle trefil horní růžek kladenské klece - 3:1.

Druhá třetina patřila po herní stránce hostům. Ti na své soupeře s vervou nastoupili a velký tlak po návratu z kabin vedl k úspěšné teči před brankou operujícího Ondřeje Hrabíka - 3:2. Hned nato si Kladno zahrálo jednu ze dvou přesilovek a Šapovaliv v ní jen těsně přestřelil. Na druhé straně se předvedl David Putz, jenž parádní ranou orazítkoval břevno!

Severočeši se museli převážně bránit, přesto však navýšili skóre. Jakub Dvořák překonal z levého kruhu Jaňoura, kterého vystřídal Gabriška - 4:2. Rytíři posléze zahazovali jednu tutovku za druhou. Po bleskové kombinaci nezvládl do prázdné brány zakončit Šapovaliv. Sám na Daniela Krále ujížděl Ondřej Hrabík, táhlá forhendová klička ovšem vinou skvělého zákroku úspěch neslavila!

A Kladno za neproduktivitu tvrdě zaplatilo. Matěj Leden ujel do přečíslení s Davidem Putzem a první jmenovaný jej zakončil dorážkou z bezprostřední blízkosti - 5:2! Poslední slovo před odchodem do kabin nicméně měli hosté, Matyáš Šapovaliv se z ideální pozice nemýlil - 5:3. Rytíři vyhráli třetinu na střely jednoznačně 19:9, naši mladíci si ovšem znovu hýčkali dvoubrankové vedení.

Třetí dvacetiminutovka se zpočátku odehrávala prakticky bez šancí, pak se s nimi ale roztrhl pytel. Ondřej Hrabík sám před Králem mířil pouze do betonu a Jakub Masař na druhé straně nepřekonal maskovaného muže z mezikruží. Další tutovku si připsali Kladenští, avšak Chrenka mířil z bezprostřední blízkosti pouze na zadní mantinel!

Středočechy to ovšem nakonec nemuselo mrzet, připravili si totiž mohutný finiš. Vojtěch Hurta si vyjel zprava na střed a střelou pod horní tyč vrátil svůj celek čtyři minuty před koncem do hry - 5:4. Rytíři to následně pochopitelně zkusili bez brankáře. Liberečtí dlouho odolávali za cenu několika zakázaných uvolnění, jenže v čase 59:48 se do puku opřel na modré čáře Jiří Ticháček, který čistým průstřelem poslal drama do prodloužení - 5:5!

V něm se hosté odhodlali k velkému risku, když zkusili hrát bez gólmana ve čtyřech proti třem. Ani s výhodou hráče navíc však síť nerozvlnili. A jelikož liberecké pokusy o trefení prázdné klece také neslavily úspěch, šlo se do nájezdů. Za Tygry uspěl pouze Filip Kříž, na druhé straně se prosadili Petr Ullrych a Adam Sojka, jenž má na kontě vítězný pokus - 5:6.