Reportáž

Tvrdý direkt. Šestnáctka vstoupila do soutěže kolapsem s Pardubicemi

Liberec - Do akce vstoupila při sobotním poledni také naše šestnáctka. Ačkoliv si především v prvních dvou třetinách vytvořila mnoho šancí, ztroskotala na produktivitě. V té udělovali Pardubičtí tvrdou lekci a zvítězili rozdílem třídy. Za domácí se dvakrát prosadil Bennet Rossmy! Pardubice ovládly i následnou nadstavbu a na východ Čech si tedy vezou všechny čtyři body.

Liberečtí hrubě nezachytili úvod utkání. Soupeř toho naplno využil a rychle se dostal do pohodlného vedení! Skóre otevřel přesilovkovou tečí Adam Novotný - 0:1. Náskok Dynama navýšil Jan Matuška, jenž svůj individuální průnik zakončil bekhendem pod břevno - 0:2. A aby toho nebylo málo, další početní výhodu i přes obětavost Tygrů zužitkoval Adam Novotný. Ten se prosadil podruhé v utkání, čímž z klece vyhnal Čeňka Krátkého. Nahradil jej Lukáš Franc - 0:3.

Šelmy postupně začaly psát velký příběh o zahozených šancích. Lukáš Plos si snažil položit Borovičku a zavěsit bekhendem, ale gólmana nepřehodil. Ve velké dvojšanci neuspěl ani Jakub Hujer a stejný hráč už o chvíli později skoro zvedal ruce nad hlavu, leč Borovička předvedl proti jeho ráně z první exkluzivní přesun. Snížení tak přišlo paradoxně při oslabení, kdy se svojí dravostí uspěl Bennet Rossmy - 1:3. A nemuselo zůstat pouze u toho. Škoda, že Lukáš Plos v obrovské šanci pálil nedůrazně a Borovička se znovu stačil přemístit.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Do prostřední periody vstoupili domácí v přesilovce, ale sami inkasovali, když se do samostatné akce prosmýkl Adam Paleček - 1:4. Tygři poté během jediné minuty spálili tři obrovské šance, z nichž vyčnívala například neúspěšná dorážka Martina Böhma do prázdné svatyně. A následoval neskutečně krutý trest, když se po rychlé akci natlačil před branku Daniel Herčík a zachoval se neomylně - 1:5. Nedlouho poté prohrál další osobní souboj s Borovičkou Lukáš Plos. Nejprve před odkrytou klecí trefil jeho lapačku, a nepřekonal jej ani z dorážky. Šelmám zkrátka nebylo souzeno.

Svěřenci trenéra Loba našli svého dvougólového střelce. Nahození Martina Böhma pěkně tečoval německý forvard Bennet Rossmy a vykřesal modrobílým jiskřičku naděje - 2:5. Ta ovšem brzy značně pohasla. Paleček ještě rozezvučel tyčku, nicméně Ivo Nekvinda díky důrazu na brankovišti zvýšil na 2:6. Za několik málo minut mohlo být přeci jen veseleji. Brankář Borovička se už zdál být překonán, Lukáš Plos ani Jakub Hujer ale gumový nesmysl za čáru neprocpali.

Trenér Richard Lobo o neproměněných šancích:

"Myslím si, že to úplně nebyla zásluha ani brankáře, ani nějaké naší smůly. Příčinou byl obrovský rozdíl v důrazu našeho soupeře a nás před oběma brankami. Oni nám tam z brankoviště dotlačili čtyři góly, my jsme toho na druhé straně nebyli schopni."


Naši mladíci bohužel nezachytili ani nástup do třetí části. Matěj Pulpán zkusil štěstí od mantinelu a nachytal brankáře France - 2:7. Ten si zanedlouho alespoň částečně spravil chuť, když přečetl zakončení unikajícího Formánka. Liberečtí posléze prožili jednu ze silnějších pasáží. Bennet Rossmy a Adamem Měchurou ještě neuspěli, nicméně tvrdá rána kapitána Jakuba Šedivého byla pro Borovičku neřešitelným oříškem - 3:7.

Pardubický Novotný se snažil završit hattrick, leč Lukáš Franc vytáhl z repertoáru povedený zákrok. Za další minutu však musel lovit touš ze sítě, když pohlednou akci zakončil do poloprázdné klece František Formánek - 3:8. Více se už do konce základní hrací doby neudálo. Následovala pětiminutová nadstavba, jež se nesla ve vyrovnaném duchu. Znovu se ovšem mohli radovat hosté, když se do úniku utrhl Matěj Kloz a prostřelil France ranou nad lapačku. Liberečtí tedy vyšli z prvního kola bodově naprázdno, utkání ale jistě poslouží jako potřebné ponaučení!

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Nehodnotí se to dobře. Utekl nám začátek a dostali jsme tři strašně laciné góly. Pak jsme se mohli chytit v přesilovce, ale naopak jsme inkasovali. Tam se to asi celé zlomilo a vezlo se to s námi až do konce. Byl to zmar. Selhali hráči ročníku 2003 a dnešní první zápas neustáli. Doufejme, že to pro ně bude ponaučení pro příště."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner