Tygři dvoubrankové vedení neudrželi. Desetigólovou přestřelku zvládl lépe Třinec

Třinec/Liberec - Severočechům se povedl vstup do utkání, kdy vsítili hned dvě branky. Třinečtí ale otočili vývoj zápasu a vybojovali si dvougólové vedení. Tygři sice v závěru duel zdramatizovali, jenže suverénní Oceláři se už o tři body připravit nenechali.

21. kolo, pátek 27. listopadu 2020
6:4
(2:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Chmielewski (Zadina, Marcinko), 20. M. Adámek (Roman, O. Kovařčík), 22. P. Vrána (Zadina, D. Musil), 36. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, M. Kovařčík), 59. M. Doudera – 4. Rosandić, 8. Filippi (T. Rachůnek, P. Jelínek), 33. Lenc (Rosandić, Birner), 58. Knot (Birner, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7, navíc F. Zadina a M. Stránský (oba TRI) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 19:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Oceláři Třinec

Štěpánek (Kořenář) – D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.

J. Pavelka (Kváča) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), A. Musil – Šír, Najman, M. Zachar – Hrabík.

Jaroslav Pavelka proti Třinci poprvé oblékl dres Tygrů v extraligovém zápase, v úvodních minutách ale v podstatě nemusel nic řešit. Zato jeho sok v protějším brankovišti, Jakub Štěpánek, se pořádně zapotil. Liberečtí totiž na Oceláře vlétli a odměnou jim byla branka už ve čtvrté minutě. Mislav Rosandič skvěle využil toho, že měl domácí brankář zakrytý výhled, a od levého mantinelu zamířil přesně do sítě. O chvíli později navíc Tomáš Filippi přihrával při přesilovce před bránu Dávidu Grígerovi a David Musil si kotouč nechtěně srazil do vlastní klece.

Severočeši se tak rychle dostali do dvoubrankového vedení, nicméně Slezany studená sprcha nerozhodila. Po akci Filipa Zadiny totiž dotlačil za Pavelkova záda puk Aron Chmielewski a rázem bylo sníženo. Hosté následně přečkali oslabení, když ostrostřelec Martin Růžička pálil pouze do tyče, jenže Oceláři nakonec čtrnáct vteřin před první sirénou vyrovnali. Miloš Roman dostal puk při přečíslení tři na dva a už mohl zakončovat. Chytře si ale počkal, až se Pavelka přesune k tyči, a poté nabil Marianu Adámkovi, který už měl velmi snadnou práci.

Dávid Gríger kontroluje puk směřující za čáru

A na začátku prostřední periody bylo ještě hůř. Po kličce mezi betony v podání Petra Vrány se sice zdálo, že Jaroslav Pavelka udržel puk před čarou, sudí však po přezkoumání videa gól uznali. Šelmy ztratily dvougólový náskok, vedoucí branka stále úřadujícího mistra je přesto nepoložila. Po ubráněném oslabení odvedl skvělou práci Mislav Rosandič, který i přes tři napadající hráče dokázal přihrát mezi kruhy úplně volnému Radanu Lencovi a ten propálil Jakuba Štěpánka.

Oba týmy preferují spíše útočný styl hokeje, což bylo na ledě více než znát. Přestřelka totiž pokračovala! Erik Hrňa přihrál napřahujícímu Matěji Stránskému, jenž ranou z voleje vrátil vedení svému týmu. V závěru druhé třetiny to na ledě začalo pěkně jiskřit a několik borců si v krátkém sledu vysloužilo menší trest za hrubost.

První extraligový start v tygřím dresu pro Jaroslava Pavelku

Na začátku poslední části dostali svěřenci trenéra Patrika Augusty k dispozici přesilovku. Tu ovšem nevyužili, a tak přišel další úder Ocelářů. Jan Jaroměřský vymetl z vrcholu levého kruhu horní roh Pavelkovy svatyně a zvýšil na 5:3 pro domácí. Tygři měli další šanci na skórování, když byl vyloučen Vladimír Dravecký, jenže Třinečtí se opět ubránili.

Osm minut před koncem šli domácí znovu do čtyř, šelmy ovšem ani tuto přesilovku nezužitkovaly. Nakonec ale přišla naděje na vyrovnání. Na začátku osmapadesáté minuty Michal Birner bekhendem přihrál puk Ronaldu Knotovi a ten parádní dělovkou zdramatizoval koncovku zápasu. Nicméně na dělbu bodů nedošlo. Při liberecké hře bez gólmana trefil opuštěnou bránu Milan Doudera a bylo rozhodnuto. Tři body zůstaly ve Slezsku.

Patrik Augusta
„Viděli jsme velice kvalitní utkání. My jsme měli dobrý vstup, pak jsme ale neproměnili další šance a neutekli soupeři. Soupeř s velice kvalitním útokem pak vyrovnal a stal se z toho zápas o jednom gólu. My si nepomohli v přesilovkách, tohle rozhodlo zápas.“

Marek Zadina
„Věděli jsme, že to bude kvalitní utkání, přijel výborný soupeř. Z naší strany to bylo hodně živelné střetnutí, hrálo se hodně nahoru dolů. Byla tam spousta chyb, nedodržovali jsme systémově věci, z toho se musíme poučit. Do příštího zápasu si z toho musíme vzít ponaučení. Víme, že Filip Zadina na sobě má nějaký terč. V tu chvíli mu ujely nervy, to by se určitě nemělo stávat. Bouchl do mantinelu, dostal desítku. Matěj Stránský pak po odpískání neudržel emoce a taky dostal desítku. Když vám vypadnou dva klíčoví hráči na dvanáct minut, je to velký zásah do sestavy. Odehráli jsme to ale dobře a dotáhli zápas do vítězného konce.“