Tygři kvůli nepovedené druhé třetině odjíždějí z Třince s prázdnou

Třinec/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty chtěli prolomit sérii porážek na horkém ledě v Třinci, jenže to se jim nepodařilo. Zápas se pro ně přitom nevyvíjel špatně, domácí ale díky dvěma slepeným gólům v prostřední dvacetiminutovce získali dvoubrankový náskok, který hosté dotahovali marně. Oceláři nakonec vyhráli 5:2.

12. kolo, neděle 20. října 2019
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (M. Stránský, Krajíček), 27. Adamský (Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) – 23. Ordoš (L. Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters). Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 296. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Oceláři Třinec

Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň.

Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Graborenko, Kolmann, Knot – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, A. Musil, J. Vlach.

V úvodu utkání se hra nesla ve vyrovnaném duchu, oba týmy si byly vědomy kvality svého soupeře. Domácí mohli otevřít skóre v přesilovce po vyloučení Tomáše Havlína, Justin Peters ale pokusy Lukáše Krajíčka a Tomáše Kundrátka pochytal. Početní výhodu si následně vyzkoušeli také Tygři, ani oni ji však v úvodní gól neproměnili.

První velká šance přišla až v 18. minutě. V další třinecké přesilovce po střele Kundrátka doráželi Aron Chmielewski a Michal Kovařčík do prakticky prázdné branky, ale Peters společně s Petrem Kolmannem skvělými obrannými zákroky zachránili svůj tým. Jenže ne na dlouho, po návratu Graborenka na led už totiž mohli domácí fanoušci slavit. Přečíslení 2 na 1 na sebe vzal Vladimír Dravecký a rychlou ránou propálil libereckého gólmana mezi betony - 1:0. Po první třetině tak hosté ztráceli jednu branku.

Už po dvou minutách prostřední části hry ale šelmy manko smazaly! Jan Ordoš se hezky prokličkoval až před Patrika Bartošáka, zakončit se mu sice nepodařilo, ale puk nešťastně dotlačil za brankovou čáru padající Guntis Galvinš - 1:1. Jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho, zanedlouho se v přesilovce po krásné nahrávce Matěje Stránského prosadil před brankou úplně volný Michal Kovařčík - 2:1.

A za třicet sekund bylo pro Tygry ještě hůř. Tvrdou ránu Davida Kofroně dorazil za bezmocného Peterse Martin Adamský - 3:1. Vzápětí mohl snížit Tomáš Filippi, jenže jeho střelu z ideální pozice ukryl Bartošák ve své náruči. V další třinecké přesilovce se pak do útoku vydal Jaroslav Vlach, jeho dělovku však domácí gólman vyrazil na břevno. A to mohlo Severočechy hodně mrzet, zanedlouho totiž svůj druhý gól v utkání přidal Michal Kovařčík, jenž si obkroužil branku a zasunul puk za dezorientovaného Peterse - 4:1. Před poslední dvacetiminutovkou tak měli domácí tříbrankový náskok.

Liberečtí mohli vykřesat naději v přesilovce, v níž měl obrovskou šanci Michal Birner, jenže ani nadvakrát nedokázal překonat Bartošáka. Vzápětí se už ale Tygři mohli radovat. Michal Bulíř si vzal kotouč v obranném pásmu, přes celé hřiště se prokličkoval až před branku a hezkým bekhendovým blafákem nedal domácímu brankáři žádnou šanci - 4:2!

Hosty tato branka nabudila, najednou byli na ledě daleko více vidět. Blízko k snížení byl Tomáš Havlín, jehož jedovatá střela orazítkovala tyč třinecké branky. Liberečtí byli i nadále aktivní, v 52. minutě však přišla velká rána. Oceláři vyrazili ojedinělého protiútoku, nahození Michala Kovařčíka Petersovi vypadlo z výstroje a Patriku Hrehorčákovi už tak stačilo jen trefit prázdnou branku - 5:2. Ve zbývajícím čase se už nic důležitého nestalo, svěřenci trenéra Patrika Augusty tak domů jedou s prázdnou.

„Moje hodnocení bude jednoduché. Proti takovému soupeři, jakým je Třinec, nestačí hrát pouze jednu třetinu. Začali jsme hrát teprve ve třetí části, tu druhou jsme působili velmi špatně, prohrávali jsme osobní souboje. Hrát dobře jen dvacet minut, to je málo proti každému soupeři a už vůbec to nemůže stačit na Třinec.“

Marek Zadina
„Viděli jsme oboustranně výborné utkání, přijel útočně naladěný soupeř. V útočném pásmu jsme si vytvořili spoustu šancí, byli jsme často na kotouči. Chválím náš tým za to, že i v náročném programu se s tím popral výborně. Jsme spokojení s herním projevem, posílám do kabiny velké díky.“