Tygři kvůli nepovedené první třetině odjíždí z Brna s prázdnou

Brno/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty zavítali v rámci 48. kola na led brněnské Komety. Vstup do zápasu se Tygrům bohužel vůbec nepovedl a po první třetině prohrávali už 0:3. Ve zbylém průběhu se sice pokoušeli zvrátit vývoj utkání, Brňané si ale náskok zkušeně pohlídali a nakonec vyhráli 4:1.

48. kolo, pátek 26. února 2021
4:1
(3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. F. Král (Zaťovič, Mueller), 14. Plášek ml., 19. Kusko (Schneider, Bondra), 60. Mueller (P. Holík) – 53. Rosandić (Kolmann, Bulíř). Rozhodčí: Obadal, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Kusko (KOM), Vitásek (LIB) a Vlach (LIB) - 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Plášek ml., V. Němec, Klepiš (A) – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Kusko, Schneider.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Gríger, Lenc – Rychlovský, Bulíř, D. Špaček – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – A. Dlouhý, Šír, Průžek.

Kometa vlétla do utkání ve velkém stylu. Už po třinácti sekundách se hezky uvolnil obránce Filip Král a z levého kruhu propálil Petra Kváču - 1:0. Zanedlouho dostali Tygři k dispozici přesilovku, v té ale vyrovnat nedokázali. A to je vzápětí zamrzelo, protože v 14. minutě to už bylo o dvě branky. Karel Plášek získal kotouč na vlastní modré čáře, přejel s ním celé hřiště a tváří v tvář libereckému gólmanovi poslal puk přesně k tyči - 2:0!

Ani to ale nebylo za první třetinu všechno. Necelé dvě minuty před první sirénou se totiž Brňané dostali do přečíslení 2 na 1, které sice skvělým zákrokem zastavil Petr Kváča, kotouč se však dostal na hokejku Silvestra Kuska, jenž už měl lehkou práci - 3:0. Po nepovedené úvodní části hry tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odcházeli do kabin s tříbrankovou ztrátou.

Domácí v úvodu prostřední dvacetiminutovky mohli navýšit svůj náskok v dvou přesilovkách, to se jim ale nepodařilo. Nejblíže ke gólu měl mladý obránce Stanislav Svozil, Petr Kváča však jeho tvrdou ránu vyrazil. Následně se hra vyrovnala, Severočeši se ale do žádných větších šancí nedostávali.

Ve zbylém průběhu druhé třetiny se hra nesla v pomalejším tempu, k vidění bylo několik nepřesností na obou stranách. Po zaváhání gólmana Karla Vejmelky za vlastní brankou mohli Liberečtí alespoň snížit, jenže střelu Michala Birnera mířící do odkryté branky zastavil jeden z domácích obránců. I po prostřední části hry tak domácí vedli o tři góly.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty se nevzdávali a do třetí třetiny vstoupili aktivně, jenže Kometa dobře bránila a k větším šancím je nepouštěla. V 50. minutě dvakrát nebezpečně pálil Radan Lenc, Karel Vejmelka si ale poradil jak s jeho pokusy, tak i s dorážkou Michala Birnera. Vzápětí ale hosté přece jen snížili. Nahození Petra Kolmanna od modré čáry vyrazil brněnský brankář jen k Mislavu Rosandičovi, který si kotouč bruslí zpracoval a poslal ho za brankovou čáru - 3:1!

Tygři dále tlačili, do žádné velké příležitosti se nicméně nedostali. Moravané naopak hrozili z protiútoků a po jednom takovém dokonce Mueller orazítkoval břevno Kváčovy branky. To ale domácího kanonýra nemuselo mrzet, protože čtyři sekundy před koncem se už trefil do černého. Velkou zásluhu na tom měl Petr Holík, po jehož hezké nahrávce upravil Peter Mueller na konečných 4:1.

„Hodnocení je jednoduché - rozhodla první třetina, po níž jsme prohrávali 0:3. Pak jsme se tlačili do útoku, ale Kometa dobře bránila a těžko jsme se prosazovali. Měli jsme nějaký optický tlak, ale hokej se hraje na góly, který se nám podařil vstřelit až v poslední třetině. Už jsme nenašli sílu, abychom utkání vyrovnali.“

Jan Zachrla
„Na průběhu utkání se projevilo hned první střídání, v kterém jsme dali gól. Od zápasu jsme čekali libereckou kvalitu, kterou soupeř potvrdil. Hrají na oko líbivý hokej, jsou silní na puku, ale my jsme se s tím vypořádali. Nepouštěli jsme je ke střelám ze slotu, hlídali střední pásmo. Z toho jsme měli brejky, které jsme využili. První třetina skončila 3:0, což byl pro nás velmi komfortní náskok. Průběh zápasu už pak byl jen odrazem první třetiny. Hráli jsme to, co jsme potřebovali.“