Reportáž

Tygři na Litvínov nestačili, rozhodly především přesilové hry

Litvínov/Liberec - Všechny své branky, včetně té vítězné, Verva zaznamenala v přesilových hrách, Tygři však i na vzdory obrovské střelecké převaze domácích dovedli zápas do prodloužení, v tom byl ale vyloučen Tomáš Bulík a Litvínov bohužel nabídnutou příležitostí ke skórování nepohrdl.

Střetnutí začalo mnohem lépe pro šelmy z města pod Ještědem, již v šesté minutě totiž Francouz poprvé kapituloval, Tomáš Filippi vyhrál buly a z otočky následně překonal střelou do levého horního rohu branky i litvínovského gólmana – 0:1. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, Verva využila zásluhou přesné dorážky Ondřeje Jurčíka přesilovou hru a opět bylo vyrovnáno – 1:1.

V samém závěru dostal i hráči s logem tygra na trikotu příležitost dvou zkrácených přesilových her 5 na 3 ani jedna jim ale nevyšla podle jejich představ a z následné litvínovské početní výhody navíc inkasovali. Pěknou souhru Vervy zakončil Peter Jánský, čímž poprvé v utkání přidělil vedení na stranu domácích – 2:1.

Druhá třetina nebyla na šance tak hojná jako perioda první, přesto se však Tygři mohli dočkat vyrovnání, strážce litvínovské svatyně – Pavel Francouz totiž podcenil nahození a po nečekaném odrazu kotouče odkryl Balaštíkovi velkou část své branky, tu ale liberecký forward netrefil a stav se tedy neměnil. Liberečtí hráči tudíž měli na srovnání k dispozici pouhých dvacet minut.

Nakonec se ho ale dočkali již po pěti minutách hry třetí periody. Petr Vampola tvrdým projektilem z prostřední části útočné třetiny rozvlnil podruhé v utkání síťku za litvínovským gólmanem a vyrovnal – 2:2. Verva v základní části drtivě Tygry přestřílela. Na konci zápasu tohoto prvku mohl využít Jánský, který s Lukešem ujížděl do přečíslení 2 proti 1 obránci, zvolil střelu, tu však Ján Lašák skvělým zákrokem eliminoval.

Na ukazateli skóre svítil čas 56:55, když se do další šance klubu s černo-žlutými dresy propracoval Martin Ručinský, který obdržel pěknou přihrávku od Hanzla. I litvínovský matador ale nedokázal na slovenského brankáře vyzrát a zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení.

Dvě minuty po zahájení nastaveného času ujel domácí obraně Filippi, svou kličkou do bekhendu však Francouze nepřekvapil. O několik chvil později byl vyloučen Tomáš Bulík a Verva měla velikou příležitost k zisku bonusového bodu. A to se jí také povedlo, František Lukeš po souhře s Petružálkem umístěnou ranou nedal Lašákovi šanci a vstřelil tak vítěznou a zároveň třetí litvínovskou branku v přesilové hře.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner