Tygři na Mladou Boleslav nevyzráli. Krošeljovo kouzlo odčarovali pozdě

Mladá Boleslav/Liberec - Bílí Tygři prohrávali vinou smolné branky již od devatenácté vteřiny utkání. I přes nemalý počet šancí poté marně dobývali svatyni Bruslařů, kteří si postupně vypracovali čtyřgólový náskok. V samotném závěru aspoň vstřelil čestnou branku Ronald Knot.

43. kolo, neděle 02. února 2020
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Zbořil (Skalický), 18. J. Stránský (Hrbas), 28. Kašpar (Dlapa, Pláněk), 59. Najman (Kašpar). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7, navíc Graborenko (LIB) 5+20 min. hrubost, Hrachovina (LIB) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3893. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Foltán) – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Kašpar, Najman, P. Kousal

Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, T. Hanousek, Kolmann, Graborenko, Kunst – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Valský, A. Musil, M. Zachar – D. Špaček, P. Jelínek (C), Ordoš – A. Dlouhý, Marosz, Šír

Zápas začal pro Tygry nešťastným momentem. Již po devatenácti vteřinách totiž Adam Zbořil posílal od zadního mantinelu kotouč před bránu a Ladislav Šmíd si jej nechtěně srazil za brankovou čáru. Liberec však brzký inkasovaný gól nezlomil. Díky své aktivitě si také brzy vybojoval přesilovou hru. V té pálil z voleje Libor Hudáček, jenže rozvlnil pouze boční síť.

Po uplynutí první poloviny úvodního dějství se musel zaskvět Dominik Hrachovina, jenž vychytal nebezpečné zakončení Marka Hrbase. V sedmnácté minutě se sám před Krošeljem jako blesk z čistého nebe zjevil Petr Jelínek, který mířil mezi nohy. Navrátilec v mladoboleslavské svatyni ale sklapl betony včas. Hned na to se ukázala důležitost této nevyužité šance, neboť Dominika Hrachovinu propálil nekompromisní ranou z kruhu Jan Stránský. Do kabiny si taky šelmy odnesly dvoubrankové manko.

V prostřední dvacetiminutovce chtěli svěřenci trenéra Patrika Augusty vsítit kontaktní branku, jejich vysoká aktivita však gól nepřinesla. A poté přišla komplikace. Roman Graborenko inkasoval trest na 5+20 minut do konce zápasu a Bruslaři dostali k dipozici dlouhou početní výhodu. V té nakonec jednou rozradostnili své fanoušky. Ondřej Dlapa přihrál skrz brankoviště Lukáši Kašparovi a ten, byť s menšími obtížemi, překonal marně se natahujícího Dominika Hrachovinu.

Hra se poté začala kouskovat, což vyhovovalo spíše domácímu celku, který zodpovědně bránil svůj třígólový náskok. Severočeši sice bojovali ze všech sil, jenže cestu za překonáním Gašpera Krošelje si komplikovali svou nedisciplinovaností. Oslabení tři na pět ale Tygři zvládli na jedničku.

Na začátku závěrečné periody si týmy vyzkoušely hru ve čtyřech na obou stranách, jenže ani jeden z nich většího prostoru na ledě nevyužil. Hosté se poté až do závěrečných minut snažili duel aspoň zdramatizovat, Středočeši ale již žádné komplikace nepřipustili. Pár minut před koncem navíc definitivně rozhodl o výhře domácích bekhendovou střelou z mezikruží Ondřej Najman. Gašper Krošelj nicméně čisté konto neudržel. Čestný zásah šelem si připsal Ronald Knot, jenž slovinského gólmana překonal nechytatelným projektilem od modré čáry.

Na vyrovnání už však hostům nezbyl čas. Bílí Tygři při posledním derby v základní části na Bruslaře nestačili a domů se vrací bez bodu. Další utkání je čeká až po reprezentační přestávce, kdy ve středu 12. února přivítají pod Ještědem Litvínov.

„Myslím si, že utkání rozhodla první třetina a naše zbytečné tresty. V první části jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom se po smolném začátku vrátili zpět do utkání. Bohužel jsme je neproměnili, stejně jako jsme měli problém s proměňováním šancí v posledním domácím zápase proti Vítkovicím. Od druhé třetiny jsme to trochu tlačili do kopce. Za mě spousta zbytečných vyloučení.“

Pavel Patera
„Mně se samozřejmě zápas hodnotí dobře. Měli jsme šťastný vstup do zápasu, což nám pomohlo. Klíčový okamžik bylo pětiminutové vyloučení, ve kterém se nám podařilo odskočit na tři góly. Pak jsme kluky nabádali k disciplíně, tu jsme celkem zvládli a dotáhli to do vítězného konce.“