Tygři nestačili na karlovarskou Energii, prohráli těsně 2:3

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec/Karlovy Vary - Liberec sice předvedl skvělý návrat do zápasu, když ve třetí periodě za pouhých 97 sekund dotáhl dvoubrankové manko z 0:2 na 2:2. Chvíli nato se však energetici prosadili potřetí, náskok svému celku vrátil Jiří Černoch. Na tuto trefu už Severočeši nedokázali zareagovat a ze západu Čech se tedy vrací bez bodového zisku.

50. kolo, úterý 02. března 2021
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Flek (Weinhold), 38. Redlich (Vondráček, Plutnar), 54. Černoch (Kohout, Zábranský) – 49. A. Musil (Birner, Knot), 50. Knot (Vitásek, A. Musil). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Pešek, Malý. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Horák) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Kowalczyk, Krajčík – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Osmík, Kulich, Šik – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

J. Pavelka (Král) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, D. Špaček – A. Dlouhý.

V KV Areně měli lepší start domácí hokejisté. Ti nebezpečně zahrozili hned ve čtvrté minutě, kdy teprve šestnáctiletý Jiří Kulich procedil kotouč za záda Jaroslava Pavelky, k jeho smůle však kus černé gumy prošel jen těsně mimo. O chvíli později o sobě dal vědět zase Michal Bulíř.

Ten ukázal obráncům záda a osamocen tváří v tvář čelil brankáři Vladislavu Habalovi, který ovšem jeho bekhend dokázal vykrýt. Od toho momentu se otěží ujaly šelmy, které potažmo mohly jít do vedení. Jakub Rychlovský ale zpoza kruhů rozezněl jen tyč. V závěru únik Ondřeje Beránka zneškodnil Jaroslav Pavelka a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Michal Bulíř v šanci

Změna přišla zkraje druhé dvacetiminutovky, nejproduktivnější energetik Jakub Flek totiž dostal luxusní pas do středního pásma, po němž ujel sám na libereckou branku, načež nechytatelnou ranou poslal svůj tým do vedení – 1:0. A následně bylo ještě hůř.

Koncem třetiny si Západočeši vyzkoušeli přesilovou hru pěti proti třem, již Tygři, podobně jako minule proti Plzni, ještě ubránili. Těsně po jejím konci se však Energie stejně prosadila díky Tomáši Redlichovi, jenž z mezikruží zakončil mimo dosah Jaroslava Pavelky – 2:0.

Michal Birner v souboji

Do poslední třetiny vlétli Severočeši s markantní snahou dotáhnout se na soupeře. Z otevřené obrany také plynul rychlý kontr Tomáše Vondráčka, který ovšem tentokrát, a to i díky ataku libereckého beka, neuspěl. A vzápětí Tygři neproměněnou šanci domácích potrestali! Od modré totiž vypálil Ronald Knot, jehož střelu ještě gólman zpacifikoval, dorážku Adama Musila už ale nikoliv – 2:1!

A neuběhly ani dvě minuty a bylo srovnáno! Ronald Knot se do toho znovu opřel na modré a čistým průstřelem rozjásal šelmy – 2:2! Radost však netrvala příliš dlouho, utnul ji Jiří Černoch přesnou ranou z mezikruží – 3:2. Nakonec to Liberečtí zkusili ještě v šesti mužích v poli, vyrovnat ale nedokázali. Z ledu karlovarské Energie se tak vrací s prázdnou.

„Soupeře jsme dobývali a dobývali, nakonec byl v produktivitě bohužel o jeden gól lepší. Ve třetí třetině jsme se vrátili do hry a hráči pracovali a bojovali. Poté jsme udělali jednu chybu v obranném pásmu, která nás stála zápas.“

Tomáš Mariška
„Jsem rád, že jsme předvedli dobrý týmový výkon podpořený Vladislavem Habalem v bráně. Myslím si, že jsme sice nebyli v utkání lepším týmem, Liberec byl velmi aktivní a rychlý soupeř, ale byli jsme velmi obětaví a zodpovědní při dodržování našeho defenzivního plánu. Pokud nastal nějaký problém, tak jsme za sebou měli Vladislava Habala, který nás neskutečně podržel. Jsem rád, že jsme dokázali zvládnout ty dvě krizové situace, kdy jsme v podstatě během krátké doby dostali dvě branky. Oklepali jsme se z toho, nesložili jsme zbraně ani hlavy a získali tři body.“