Tygři opět úspěšní! Osmou výhru v řadě si připsali na ledě Olomouce

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Olomouc - Bílí Tygři se v 21. kole utkali s Kohouty z Olomouce a podařilo se jim prodloužit vítěznou sérii už na osm utkání! Souboj s urputně bojujícími domácími režíroval Petr Jelínek, který si připsal dvě branky. Mezi střelce se zapsal také Milan Bartovič a Dominik Lakatoš. Roman Will podruhé v řadě vynuloval střelce soupeře a připsal si letošní druhé čisté konto.

21. kolo, úterý 15. listopadu 2016
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. P. Jelínek (Lakatoš), 39. Bartovič (Vitásek), 45. P. Jelínek, 58. Lakatoš (Mojžíš, L. Krenželok). Rozhodčí: Petružálek, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 345. Střely na branku: 32:23 .

HC Olomouc

Konrád (Falter) – J. Galvas, Jaroměřský, Ondrušek, Plášil, Rašner, Staněk, Vyrůbalík (C) – Burian, Eberle, Fořt – Herman, Holec, J. Knotek – Laš, J. Mikúš, T. Mikúš – Rác, Skladaný, Strapáč

Will (Bláha) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Bartovič – Ordoš, J. Mikyska, Svačina – J. Vlach, Hrabík, D. Špaček – Hrníčko

Bílí Tygři přitom do utkání nevstoupili úplně podle představ. Ve druhé minutě se proti pravidlům provinil Lukáš Derner a domácí hráli přesilovou hru. Téměř celé dvě následující minuty se hrálo v obranném pásmu Tygrů a brankář Will se měl co ohánět. Ale díky jeho několika skvělým zákrokům se Tygři úvodnímu náporu Kohoutů ubránili. V páté minutě se až mezi kruhy proháčkoval Fořt, ale jeho střela libereckou branku minula.

V sedmé minutě byl vyloučen Jaroslav Vlach společně s olomouckým Staňkem po vzájemné výměně názorů. Hra tedy pokračovala ve čtyřech. Když byl vzápětí vyloučen další z domácích, dostali Severočeši možnost zahrát si přesilovku čtyřech proti třem. Tygři se usadili v útočném pásmu a do největší šance se dostal kapitán Branko Radivojevič, ale jeho střelu zastavil Konrád.

Martin Ševc přihrává

Do slibné pozice se následně dostal i nejmladší Tygr Kryštof Hrabík po přihrávce Špačka. I on ale ztroskotal na strážci olomoucké svatyně. Z gólu se Liberečtí mohli radovat až v šestnácté minutě. Lakatoš vybojoval puk, přihrál ho před branku Petru Jelínkovi, který ho bruslí poslal do sítě! Rozhodčí ještě celou situaci přezkoumali na videu, ale gól nakonec uznali, jelikož byl vstřelen regulérním způsobem.

Ještě před koncem první periody se do šance na srovnání skóre dostali domácí. Konkrétně bratři Mikušové. Juraj našel najíždějícího Tomáše, ten ale bekhendovou střelou Willa nepřekonal.

Druhá dvacetiminutovka začala svižně a už ve dvaadvacáté minutě se o rozruch postaral Dominik Lakatoš, který se dokázal protáhnout okolo olomouckého obránce a hledal mezírku u mezi tyčkou a Konrádem, kudy by mohl propasírovat puk do branky. Bohužel neúspěšně. Poté se už osmělili i do té doby opatrněji hrající domácí. Rác našel přihrávkou do strany Holce, Will ale byl na svém místě. Stejně úspěšně si liberecký brankář počínal i při šancích Hermana a Knotka.

Když už se zdálo, že do kabin se půjde se stejným výsledkem jako po první třetině, Radivojevič nahodil puk do pásma, ten přeskočil hokejku obránce Staňka a přistál přímo před rozjetým Milanem Bartovičem, který se v souboji s Konrádem nemýlil a poslal puk do horního rohu branky.

Petr Jelínek právě vstřelil gól

Třetí perioda, stejně jako ta první, začala vyloučením. Tentokrát však na straně domácích Kohoutů. Paradoxně se následně do šance dostal právě domácí Laš, Will ale opět skvěle zasáhl a nepřipustil změnu skóre. Ve druhé polovině přesilovky pálil tvrdě od modré čáry nejproduktivnější obránce Liberce Radim Šimek. Jeho střela však byla nepřesná.

Následně byli potrestání Tygři za příliš mnoho hráčů na ledě. Vůbec je to ale nemuselo mrzet, ba naopak, protože se po chybě olomoucké obrany do samostatného úniku dostal Petr Jelínek a chladnokrevně ho proměnil střelou mezi betony olomouckého brankáře! Konečnou podobu dal výsledku Dominik Lakatoš, který se dvě minuty před koncem prosadil dorážkou v předbrankovém prostoru.

Liberečtí si tak po osmé v řadě připsali tři body, stejně jako v předchozím utkání se Zlínem nedovolili soupeři skórovat a s třiatřiceti obdrženými brankami jsou nejméně inkasujícím týmem celé soutěže.

Zdeněk Venera
„Největší rozdíl bych viděl v sebevědomí týmů. Na jedné straně my bez sebevědomí, oproti tomu Liberec si připsal osmou výhru v řadě. Soupeř s přehledem trestal naše chyby. V útočném pásmu jsme si počínali zbrkle, trefovali jsme první hokejku, první brusle. Momentálně máme velmi špatné období, ale musíme se z něj dostat.“

„Nevstoupili jsme do utkání ideálně, šli jsme do oslabení. Hráli jsme ustrašený, pasivní hokej. Posléze jsme srovnali hru. Hrozili jsme z brejků, dva jsme dokázali využít, což nás uklidnilo. Brankář Will předvedl vynikající výkon, čisté konto si zasloužil.“