Tygři pěti góly skolili Salzburg a na Red Bulls Salute si zahrají finále!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Kitzbühel/Liberec – Liberečtí hokejisté vstoupili do přípravy skvěle! Ve svém prvním letošním utkání totiž vsítili hned pět gólů a povedeným výkonem přehráli domácí Salzburg. K vítězství mimo jiné přispěl i Petr Kváča, jenž za svá záda nepustil jediný kotouč. Tygři si tak na turnaji Red Bulls Salute zahrají finálový duel, který odstartuje v nedělních 19:00!

Turnaj, sobota 14. srpna 2021
(0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Vlach (Zachar, Gríger), 23. Klepiš (Najman), 41. Filippi (Gríger, Klepiš), 44. Filippi (Birner), 45. Gríger (Filippi, Šmíd). Rozhodčí: Huber, Ruetz – Martin, Sparer. Vyloučení: 4:3, navíc Loney (SLC) a Šír (LIB) 5+20 min. hrubost. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:5.

EC Red Bull Salzburg

Wieser (Lamoureux) – LoVerde, Heinrich, Brennan, Pallestrang, Zündel, Schreier, Borzecki, Stapelfeldt – Schneider, Nissner, Predan – Loney, Järvinen, Harnisch – Huber, Baltram, Raffl – Hochkofler, Leonhardt, Huber

Kváča (Pavelka) – Melancon, Šmíd, Štibingr, Vitásek, Ivan, Derner, Šedivý – Ordoš, Filippi, Birner – Zachar, Gríger, Vlach – Faško-Rudáš, Klepiš, Najman – Rychlovský, Jelínek, Šír – Klapka

Zatímco v minulých ročnících odstartovali Tygři sérii přípravných zápasů na přelomu července a srpna, letos si svou premiéru naplánovali až na polovinu druhého prázdninového měsíce. Proti Salzburgu tak trenér Patrik Augusta postavil nejsilnější možnou sestavu, chyběl pouze obránce Mislav Rosandič.

Dvougólový Tomáš Filippi o prvním zápase:

„Strašně jsem se těšil, až o něco půjde. Tréninkové zápasy jsou sice hezké, pořád je to ale jeden proti druhému z našeho týmu. Byl jsem před utkáním lehce nervózní, což se mi normálně nestává. Bylo to ovšem parádní týmové vítězství. Podle mě jsme nedali soupeři moc šancí a od začátku až do konce jsme kontrolovali hru.“

Na stadionu v rakouském Kitzbühelu měli podle očekávání jasnou převahu domácí příznivci, nicméně na tribuně se našlo i několik fanoušků s libereckými dresy! A ti se navíc mohli už ve druhé minutě radovat, protože Jaroslav Vlach přejel modrou čáru a tvrdou ranou zápěstím překvapil domácího brankáře! O chvíli později navíc po zaváhání obrany domácích všem ujel Dávid Gríger, jenže ten svou kličkou vedení šelem nenavýšil. Další vyložená šance už ani na jedné straně kluziště nepřišla, a tak si Severočeši odnesli do kabiny nejtenčí možné vedení.

Druhé dějství začali Liberečtí rovněž rychlou brankou. Adam Najman skvělou křížnou přihrávkou našel na levém kruhu Jakuba Klepiše a ten povedenou ranou z první vstřelil svůj první gól za Tygry. Následně se do samostatného úniku dostal Michal Birner, jenže Nicolase Wiesera nepřekonal. I přes několik přesilovek se Salzburg dostal do vyložené šance až chvíli před druhou sirénou. Peter Hochkofler se po chybě T.J. Melancona natlačil až před Petra Kváču, který ale brankovou čáru uhájil.

Tomáš Filippi o využitých přesilovkách:

„Přesilovky hodně trénujeme. Rozhodují zápasy, takže nám na nich záleží. Vyšlo nám to parádně, krásně jsme je sehráli. Jestli jsem nahrával já, nebo někdo jiný, už je úplně jedno.“

Do závěrečného dějství šel Red Bull odhodlán zvrátit nepříznivý stav, Tygři ale jeho myšlenky na obrat razantně utnuli. Již po několika vteřinách totiž Tomáš Filippi využil přesnou ranou pod víko přesilovou hru, načež se po chvíli na led vrátil a po pěkném pasu Michala Birnera zvýšil na 4:0 pro náš tým. Vzápětí šli domácí opět do čtyř a Severočeši byli znovu úspěšní. Na konci krásné kombinace přihrál Tomáš Filippi kotouč před bránu Dávidu Grígerovi, jemuž už jen stačilo nasměrovat kotouč do sítě.

Třemi góly v rozmezí pěti minut tak svěřenci Patrika Augusty definitivně rozhodli o svém vítězství, které si ve zbývajícím čase zkušeně pohlídali. Na turnaji Red Bulls Salute postoupili Tygři do finále, které si zahrají v neděli od 19:00!

FOTO: Thomas Bachun

Turnaj, sobota 14. srpna 2021
(0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky