Tygři s Petersem v bráně vynulovali Spartu a přerušili sérii porážek!

Praha/Liberec – Tygří smečka chtěla v Praze přerušit sérii pěti porážek v řadě, a již od úvodní buly šla tomuto cíli naproti. Vyrovnané utkání nabídlo divákům gólovou situaci až ve druhé třetině, kdy se prosadil Libor Hudáček. Sparta poté až do závěrečné sirény nenašla recept na Justina Peterse, a tak si Severočeši připsali druhé čisté konto v sezóně.

15. kolo, úterý 29. října 2019
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. L. Hudáček (Bulíř), 59. Kotvan (P. Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 038. Střely na branku: 15:30. Průběh utkání: 0:2.

Machovský (J. Sedláček) – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Černoch.

Peters (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Kotvan, Kolmann, Graborenko, Havlín – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, A. Musil, J. Vlach.

Utkání začalo spíše v opatrném tempu a příchozí diváci si museli na vážnější šance několik minut počkat. Výraznější příležitost ke skórování měla jako první Sparta, která si zahrála přesilovku po vyloučení Petra Jelínka. Liberečtí se však bez větších problémů ubránili. V jedenácté minutě přihrával Lukáš Pech na pravý kruh Janu Buchtelemu, jenž ale svou ranou z voleje minul.

Vzápětí vypálil od modré čáry Marek Ďaloga, jehož tvrdý projektil vypadl Justinu Petersovi z lapačky. Do odkryté klece mohl dorážet Robert Říčka, jenže liberecký gólman se stačil přesunout. Poté už se přihlásili o slovo i Tygři. Michal Bulíř skvěle vystihl rozehrávku Pražanů a ujížděl sám na bránu. Jeho pokus o střelu do horního rohu ovšem Matěj Machovský lapil do své rukavice. Následně hosté nevyužili početní výhodu, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si náš tým vyzkoušel druhou přesilovku v zápase, do šance se však paradoxně dostali sparťané. Matúš Sukel' ale naštěstí pro Tygry přečíslení dva na jednoho nezužitkoval. Nevyužitá početní výhoda nakonec nemusela Severočechy mrzet. Krátce po jejím skončení totiž Libor Hudáček využil zaváhání Pražanů v obranném pásmu a z nepřehledné situace před bránou vsítil první gól utkání!

Vedoucí trefa svěřence trenéra Patrika Augusty viditelně nabudila a nejednou jich byl plný led. Žádná z jejich příležitosti, včetně úniku Michala Bulíře, však gólem neskončila.

V úvodu závěrečného dějství byl tým z města pod Ještědem nadále aktivnější. Po chybě v rozehrávce domácích se sám před bránou zjevil Radan Lenc, jenže Matěje Machovského nepřekonal. Poté Michal Bulíř svou obětavostí udržel modrou čáru a přihrál Michalu Birnerovi, jenž parádním křížným pasem našel na pravém kruhu zcela volného Ronalda Knota. Ten však svou dělovkou mířil těsně nad!

Ve zbývajících deseti minutách začala Sparta nabírat obrátky. Justin Peters si ale poradil jak s příležitosti Jana Košťálka, tak s dorážkou Davida Tomáška. Domácí se stále nevzdávali, liberecká defenziva ovšem v závěrečných okamžicích nepřipustila žádné komplikace. Necelé dvě minuty před poslední sirénou navíc pečetil výhru hostů Oldrich Kotvan, který z vlastního obranného pásma zamířil přesně do opuštěné klece.

Bílí Tygři tak přerušili sérii devíti výher pražské Sparty, přičemž se sami vrátili zpět na vítěznou vlnu!

„Podali jsme zodpovědný a organizovaný výkon, především směrem dozadu. Na všech postech jsme hráli výborně. Utkání mělo trochu náboj play-off, i když bylo na začátku spíše opatrné. Duel rozhodl jeden gól. Samozřejmě jsme spokojeni. Gratuluji hráčům k výhře.“

Jaroslav Nedvěd
„Soupeř věděl, že má za sebou nepříjemnou šňůru. Na začátku to bylo z obou stran opatrné, nakonec rozhodl jeden šťastný gól. Tygři byli ale lepší. Našim hráčům moc dneska nepracovaly nohy, ve druhém dějství nás Liberec přebruslil, a nakonec skóroval. Ve třetí třetině jsme do toho dali všechno. Kluci se zvedli a chtěli přitlačit, bohužel to nebyl náš den. Netrefovali jsme bránu, kvůli čemuž jsme neměli ani šanci na dorážky. Dlouho se nám dařilo v ofenzivě, tentokrát to bohužel nevyšlo.“