Tygři si bodem v Litvínově zajistili první místo po základní části!

Litvínov - Vyrovnání v závěru, výpadek elektřiny nebo video v posledních sekundách. I takové momenty přineslo úterní derby na ledě litvínovské Vervy. Přestože Bílí Tygři vezou z Litvínova po porážce v samostatných nájezdech pouze bod, tento zisk má sladkou příchuť. Tygrům totiž zajistil zisk Prezidentského poháru!

51. kolo, úterý 28. února 2017
2:1sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Sörvik (Kubát, Lukeš), rozh. náj. Kubát – 55. Bulíř. Rozhodčí: Horák, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 120. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC VERVA Litvínov

Petrásek (Janus) – Gula, F. Pavlík, Sörvik, Frolo, Z. Sklenička, Kubát, Kokeš – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý (A) – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Válek, K. Reichel, J. Doležal.

Will (Lašák) – Vitásek, R. Šimek, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Jánošík, Plutnar – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Vantuch, Bližňák, J. Stránský – Ordoš, Lakatoš, Svačina.

Utkání začalo pěkně zostra. Hned po necelých třech minutách šli Bílí Tygři po faulech Ordoše a Šimka do tří. Během téměř dvouminutové dvojnásobné početní převahy si Verva vytvořila hned několik zajímavých příležitostí, Roman Will však všem pokusům bezchybně odolával.

O zhruba pět minut později dostali stejnou příležitost také Tygři, nicméně při největší šanci po skrumáži v domácím brankovišti zachránila Petráska tyč a další přesilovou hru pět na tři přerušilo vyloučení Michala Bulíře. I přes celkem sedm vyloučení tak první dějství žádnou branku nenabídlo.

To se po změně stran rychle změnilo. V obyčejné přesilové hře napřáhl od modré Daniel Sörvik a jeho dělovka nakonec skončila až v síti. Tygři se pokoušeli zareagovat a v zajímavé pozici se nacházel Branko Radivojevič, svou střelu ale nasměroval pouze těsně nad branku.

Ševc v tvrdém souboji u mantinelu

Také tuto třetinu často kouskovala vyloučení na obou stranách. V závěru druhého dějství mohla Verva své vedení navýšit, ale Will si po Frolově pokusu poradil také se sérií dorážek. Následně si mladý brankář poradil také s Hanzlovým pokusem.

V úvodu třetí dvacetiminutovky dostali Tygři opět příležitost hrát přesilovou hru, ani tentokrát ale neuspěli. Na druhé straně pro změnu po levém mantinelu pláchl Černý, který tvrdě vypálil z kruhu pro vhazování, Will však znovu inkasovat nehodlal. O chvíli později postupoval sám na brankáře Válek, branku však minul.

Pět minut před koncem se náš tým konečně dočkal vyrovnání. Michal Bulíř se prosmýkl do mezikruží, vypálil a trefil přesně levý horní roh branky. Hned po vstřeleném gólu navíc vypadla elektřina a zápas byl zhruba na dvacet minut přerušen.

Will likviduje Lukešovu ránu

Vinou přerušení už v tu dobu Bílí Tygři věděli, že i případná porážka by stačila k jistotě Prezidentského poháru pro vítěze základní části extraligy. Nakonec byli i blízko vítězství během šedesáti minut, když Krenželok překonal Petráska, ovšem bylo tomu tak těsně po vypršení hrací doby.

Následovalo tedy prodloužení. Hra tři proti třem přinesla spoustu příležitostí na obou stranách, nicméně brankáři zůstávali neoblomní. Litvínov dostal ve druhé polovině prodloužení příležitost hrát přesilovou hru, ani ta ale nerozhodla.

Na řadě tak byly nájezdy. Ve druhé sérii se prosadil Karel Kubát a vzhledem k tomu, že Tygři ani jednou ze tří pokusů neskórovali, to byl také nájezd vítězný. O zisk Poháru prezidenta Českého svazu ledního hokeje už to však náš tým připravit nemohlo.

Radim Rulík
„Dvě třetiny to byl dobrý hokej v dobrém tempu. Hra měla spád. Docela jsme si vytvářeli příležitosti, ale na obou stranách byli výborní brankáři. Třetí třetina už tak dobrá nebyla. Byla tam strašně moc stání a čekání. My i soupeři jsme vypadli z tempa, a pak inkasoval vyrovnávací gól. Pokračovali jsme v letošní tradici vyrovnaných zápasů, opět to s Libercem skončilo rozdílem jedné branky. Jsme rádi za dva body, v posledním kole můžeme bojovat o lepší umístění.“

„V zápase se projevila naše současná největší slabost, což je proměňování šancí. Ani jsme si moc příležitostí nevytvořili. Nesehráli jsme dobře přesilovky. Na druhou stranu jsme ubránili velmi dlouhé přesilovky domácích. V zápase excelovali gólmani. Jsem rád, že jsme na horké litvínovské půdě uhráli bod. Nájezdy jsou obrázkem naší produktivity.“