Tygři si připisují další domácí výhru! Pardubicím nastříleli pět branek

Liberec – Tygři začali zápas povedenou první třetinou, v níž si vypracovali dvoubrankový náskok. Ten v následujícím dějství ještě zdvojnásobili a rázným krokem směřovali k výhře. Dynamo sice poté snížilo, jenže šelmy si svůj dostatečný náskok pohlídaly až do závěrečné sirény.

35. kolo, pátek 10. ledna 2020
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Ordoš, Graborenko), 14. Lenc (L. Hudáček, Birner), 21. Ordoš (Bulíř), 33. L. Hudáček (Kotvan, Lenc), 47. Bulíř (Birner, Lenc) – 37. J. Kolář (Svačina), 56. Mandát (Svačina). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Ondráček, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 875. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan – Ordoš, Bulíř, Birner (A) – Lenc, L. Hudáček, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Průžek, A. Musil, J. Vlach – Najman

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (41. Kantor) – J. Zdráhal, Mikuš, Ivan, J. Kolář (C), Holland, T. Voráček – Tybor, Mandát (A), Svačina – D. Kindl, R. Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček (A), M. Beran – Machač

Bílí Tygři byli od začátku utkání aktivnější a určovali tempo hry. Do první vážnější šance se dostal Lukáš Derner, kterému nabil Michal Birner. Ondřej Kacetl však jedovatý pokus dlouholetého libereckého beka vyrazil betonem. Ve čtvrté minutě už se ale domácí radovali. Jan Ordoš přihrál do rohu Michalu Bulířovi, jenž objel bránu a poslal puk do brankoviště, kde si jej do vlastní klece nešťastně tečoval jeden z hostujících obránců.

Hned na to vyslal Libor Hudáček do samostatného úniku Rostislava Marosze, který si ovšem svou bekhendovou kličkou na Ondřeje Kacetla nepřišel. Poté nabídlo Dynamo šelmám přesilovku a Home Credit Arena se radovala podruhé. Libor Hudáček se z levé strany natlačil před Kacetla, kterého sice z bezprostřední blízkosti nepřekonal, jenže v následné skrumáži se skvěle zorientoval Radan Lenc, jenž touš dorazil do sítě. Početní výhodu si v první třetině vyzkoušely také Pardubice, domácí však oslabení bez větších potíží zvládli.

Strach z takzvané „Csaplárovy pasti“ zažehnali liberečtí hokejisté hned na začátku prostřední dvacetiminutovky. Jan Ordoš se dostal ke kotouči ve středním pásmu, načež před ním podklouzl Jan Mandát. Ordoš tak měl zcela volnou cestu k bráně a povedeným blafákem do forhendu vstřelil třetí branku Severočechů. Náš tým poté nadále kontroloval tempo zápasu, nicméně na čtvrté pokoření Ondřeje Kacetla si musel počkat.

Ještě předtím se však ozvali i Východočeši. Johan Harju nápaditým pasem vyzval k zakončení Matěje Berana, jehož nebezpečnou ránu z voleje stihl Dominik Hrachovina vyrazit a o chvíli později si poradil i s osamoceným Matějem Blümelem. Poté už si vzali slovo zpět Tygři. Ondřej Kacetl neudržel dělovku Oldricha Kotvana od modré čáry a puk se odrazil příhodně k Liboru Hudáčkovi, který svou dorážkou zvýšil na 4:0.

Mužstvo z města perníku se ale nakonec snížení dočkalo. Jan Kolář se po levém křídle prohnal do útočné třetiny a svým nekompromisním „golfákem“ vymetl horní roh Hrachovinovy svatyně.

Třetí třetinu zahájil v bráně Pardubic Pavel Kantor. Na kotouč si ale dlouho nesáhl, neboť jeho spoluhráči okupovali obranné pásmo týmu z města pod Ještědem. Tygry však podržel Dominik Hrachovina a poté přišel pátý úder. Michal Birner vyslal při přesilové hře střílený pas z pravé strany a před bránou číhající Michal Bulíř jeho nabídku tečoval do sítě.

V jednapadesáté minutě ujížděl Libor Hudáček sám na Pavla Kantora, přičemž ještě zkoušel přihrát Michalu Birnerovi. Jeho pas ale na poslední chvíli hostující gólman zblokoval. Dynamo nakonec přišlo ještě s jedním snížením, když Jan Mandát zamířil z mezikruží přesně do horního růžku. Více branek už ovšem nepadlo.

Bílí Tygři přehráli Dynamo 5:2 a zůstávají na dostřel vedoucí Spartě, která má navíc odehráno o čtyři duely více.

„Utkání jsme začali velmi dobře. Byli jsme silní na kotouči a drželi se v útočném pásmu. Dali jsme dva góly, což trochu určilo ráz zápasu ve druhé třetině. Trochu jsme polevili a soupeř se dostával do šancí. Spoustu z nich měl z naší lehkovážnosti. Ve třetí periodě jsme to ale zase zlepšili. Jsme rádi za výhru.“

Milan Razým
„Liberec ukázal, v čem je jeho síla. Byl důrazný, hrál velmi dobře a předčil nás ve všech směrech, především ve hře před bránou. Čtyři z pěti gólů jsme dostali z prostoru brankoviště. Zbylý gól přidali Tygři po naší hrubé chybě ve středním pásmu. Když k tomu přičteme, že nám chybí dvojice nejproduktivnějších útočníků, tak naše útočná síla je momentálně slabá. Přesto jsme si ve druhém dějství připsali několik gólových příležitostí. Když ale neproměníme i ty nejvyloženější, je poté výsledek, jaký je. Liberec samozřejmě vyhrál zaslouženě.“