Tygři těsně přetlačili Motor a utnuli sérii porážek!

Liberec – Velmi bojovné utkání měly po první třetině lépe rozehrané České Budějovice, Tygři ale v prostředním dějství vyrovnali a v poslední dvacetiminutovce získali dokonce dvojnásobné vedení. Motor poté stihl už jen snížit a liberečtí hokejisté tak slaví tři body!

14. kolo, úterý 05. října 2021
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. L. Šmíd (Birner), 50. Vitásek, 57. Klepiš (L. Šmíd, A. Najman) – 19. D. Voženílek (Abdul, Percy), 59. L. Pech (Gulaš). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4255. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, L. Šmíd (A), Melancon, M. Rosandić, M. Ivan, Derner – Ordoš, Filippi, Birner (A) – M. Zachar, Gríger, J. Vlach – Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman – J. Šír, P. Jelínek (C), Rychlovský – Klapka.

Banes Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Šenkeřík, Bindulis, Percy, Štencel, Vráblík, Štich – Abdul, M. Toman, Valský – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, M. Hanzl, Holec.

Do utkání vstoupil lépe Motor a brzy si také vysloužil přesilovou hru. V té se ale paradoxně do velké šance dostali Tygři, Klepiš s Najmanem nicméně přečíslení dva na jednoho nezužitkovali. Liberečtí byli poté ještě několikrát vyloučení a na konci úvodní třetiny Jihočeši přesilovku nakonec využili. Daniel Voženílek se vrhl mezi dva domácí obránce a díky svému důrazu nakonec procedil kotouč za Petra Kváču.

Ani prostřední dvacetiminutovka moc hokejové krásy nepobrala. Svěřenci Patrika Augusty ale přeci jen nabrali obrátky začali České Budějovice tlačit v jejich obranné třetině. Početní výhody sice nevyužili, šestnáct vteřin před koncem ovšem při hře čtyři na čtyři vystřelil Ladislav Šmíd z vrcholu kruhu a puk skrz tlačenici před bránou nakonec zapadl do sítě!

Ladislav Šmíd o ukončení nepříznivé série

„Dnes nám tam naštěstí napadaly špinavé góly. Dva hráči šli vždy do brány a jednou jsem to prostřelil já, podruhé Ondra Vitásek. Takové branky teď holt musíme dávat. Je jedno jak, jsme rádi za tři body. Nechci to ale na druhou stranu přeceňovat. Jedna výhra po šesti prohrách nic neřeší, v pátek nás čeká velmi těžký soupeř.“

V závěrečném dějství byl tým z města pod Ještědem nadále o něco lepší a Dominik Hrachovina v bráně Motoru musel stále častěji řešit nepříjemnou situaci. Nebezpečná dorážka Petra Jelínka při přesilovce ještě gólem neskončila, jenže v 50. minutě nakonec Tygři skóre otočili! Ondřej Vitásek zachytil vyhození hostů, najel si na osu hřiště a přesně umístěnou střelou zvýšil na 2:1! Viděl jsem před bránou dva hráče, tak jsem si počkal, až jeden zacloní brankáři. Poté jsem zavřel oči a vystřelil. Nechtěl jsem nic vymýšlet, zaplaťpánbůh to prošlo,“ zavzpomínal na svou trefu po zápase.

Českobudějovičtí chtěli následně zvýšit aktivitu a pokusit se o vyrovnání, to jim ale šelmy nepovolily. Pět minut před koncem navíc Dominik Hrachovina pouze vyrazil ránu Ladislava Šmída a Jakub Klepiš úspěšně dorazil touš za čáru. Vzápětí však Lukáš Pech usměrnil do klece nabídku Milana Gulaše a zadělal na drama. Nicméně ani odvolání brankáře k vyrovnání nevedlo. Liberec udržel těsné vedení a přerušil sérii šesti porážek!

Marek Zachar v tvrdém souboji

„Jsme rádi, že jsme toto těžké utkání vyhráli. Čím déle série trvala, tím těžší to pro hráče na psychiku bylo. V některých fázích zápasu bylo vidět, jak může hlava výkon ovlivnit. Vážím si toho, že to kluci zvládli. Teď nás čeká další práce.“

Jaroslav Modrý
„Jsme pořád nezkušený tým z toho pohledu, že si necháme dát gól v posledních vteřinách třetiny. Musíme být o dost zodpovědnější v momentech, kdy se utkání láme. Ve třetí části poté Liberec přidal a hrál velmi aktivně. Nám opět chyběla zkušenost k tomu, abychom tlak přestáli.“