Tygři udrželi těsný náskok a z Karlových Varů vezou plný bodový zisk

Karlovy Vary/Liberec – Základy vítězství položili Tygři ve druhém dějství, kdy se dvěma slepenými góly dostali do dvougólového vedení. Energie sice zásluhou bývalého libereckého obránce Tomáše Hanouska ve třetí třetině snížila, jenže Severočeši už se o tři body připravit nenechali.

3. kolo, úterý 14. září 2021
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kulich (Průžek), 54. T. Hanousek (T. Rachůnek) – 3. Rychlovský (Šír, Melancon), 25. Vitásek (Faško-Rudáš), 38. Klepiš. Rozhodčí: Kika, Ondráček – Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:6, navíc Koblasa (KVA) 20 min. napadení rozhodčího. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2106. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (F. Novotný) – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, T. Hanousek, Weinhold – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

J. Pavelka (Kváča) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek (C), Šír – Klapka.

Liberečtí vstoupili do utkání velmi dobře a už ve třetí minutě se radovali z první branky. Jakub Rychlovský nabral rychlost ve středním pásmu a vtrhnul do toho útočného, kde tvrdou ranou z pravé strany překonal Vladislava Habala. Tygři byli i nadále aktivnější, jenže gól nevstřelili, a tak se o slovo přihlásili domácí. Jiří Průžek vybojoval puk ve skrumáži před bránou a naservíroval ho Jiřímu Kulichovi, který zakončením z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1.

Severočechům se vydařil vstup i do druhého dějství a už ve 25. minutě si vzali zpět své vedení. Při rychlém protiútoku totiž vypálil Martin Faško-Rudáš a kotouč se příhodně odrazil k Ondřeji Vitáskovi, jenž jej dorazil za brankovou čáru. Poté už se musel hodně činit i Jaroslav Pavelka, který Tygry podržel jak při nebezpečné střele Petra Koblasy, tak při samostatném úniku Martina Kohouta. Na druhé straně mohl náskok hostů navýšit Ladislav Šmíd, při přesilovce však mířil pouze do tyče!

Jakub Klepiš o přerušení vítězné série Energie

„Nekoukáme na to, jak soupeř hrál, soustředíme se na sebe. Samozřejmě jsme věděli, že bude těžké z Varů odvézt body. O to více jsme za ně rádi.“

Liberečtí se ale nakonec přeci jen prosadili, a to poměrně kuriózním gólem v oslabení. Jakub Klepiš se zmocnil v obranné třetině puku a karlovarští patrně v domnění, že kotouč pouze vyhodí, přestali hrát. Zkušený forvard však využil nepozornosti energetiků, vybruslil až do útočného pásma a nekompromisní dělovkou z kruhu propálil Vladislava Habala. „Byl to trochu šťastný gól, už jsem ani nevěděl, co s pukem. Byl jsem tam sám, tak jsem prostě vystřelil a prošlo to,“ popsal po zápase Klepiš svou trefu.

V závěrečném dějství se Energie vrhla za obratem. Ten se jí ovšem podařilo načít až necelých sedm minut před koncem, když v početní výhodě od modré zamířil přesně do sítě Tomáš Hanousek. Svěřenci Patrika Augusty si ale poté hubený náskok zkušeně hlídali a Západočeši se do menšího tlaku dostali až v závěrečných vteřinách. Branku už však nevstřelili, a tak si Bílí Tygři vezou z Karlových Varů tři body!

Na ledě to místy vřelo, FOTO: Aleš Bedlík (hokejkv.cz)

Patrik Augusta
„Z Karlových Varů moc často body neodvážíme, tudíž jsme s vítězstvím spokojení. Zápas byl téměř totožný s každým utkáním, které tu hrajeme. Hlídáme si soupeřovy brejky, Energie je velmi agresivní ve forčekingu, dobře napadá a bruslí. Měli jsme dobře rozehraný duel po dvou třetinách, následně jsme si ale vlastní nedisciplinovaností zápas zkomplikovali. Chtěl bych hráče pochválit, že našli cestu k vítězství. Do naší kabiny patří velký dík, zejména Jaroslavu Pavelkovi, který předvedl výborný výkon v brankovišti.“

Tomáš Mariška
„Odehráli jsme bojovné utkání s velmi kvalitním a silným soupeřem. Bohužel jsme museli v zápase neustále dotahovat, což nás stálo spoustu sil. Dokázali jsme si vytvořit nějaké šance, ale rozhodla naše menší šikovnost a pohotovost v předbrankovém prostoru. Myslím si, že klíčová byla třetí branka, protože za stavu 1:2 jsme měli několik solidních příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. A poté jsme dostali laciný gól na 1:3. Do samotného konce jsme se snažili s utkáním něco udělat, jenže proti tak silnému Liberci to bylo velice těžké. Z naší strany byla vidět bojovnost a solidní výkon, nesmíme ovšem takhle těžkého protivníka pouštět do vedení a myslet si, že každé střetnutí dokážeme otočit na vlastní stranu a soupeře přetlačit. Z toho se musíme poučit.“