Tygři uragánem ve třetí části odklidili z cesty rozjetou Plzeň, která v Liberci už potřetí v řadě neskórovala!

Liberec - Dalším těžkým protivníkem, jenž se postavil svěřencům Filipa Pešána do cesty, byla plzeňská Škodovka. Nervy drásající podívaná přinesla rozuzlení až v poslední třetině, ve které se solidně zaplněná Home Credit Arena radovala hned čtyřikrát. Roman Will si navíc připsal další parádní výkon okořeněný i čistým kontem!

40. kolo, středa 30. ledna 2019
4:0
(0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 47. L. Hudáček (Derner, P. Jelínek), 51. M. Kvapil (Derner), 52. L. Krenželok (J. Vlach), 56. M. Kvapil (Filippi). Vyloučení: 8:6, navíc Jelínek (LIB), Birner (LIB) a Straka (PLZ) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 156. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 4:0. Rozhodčí: Hribik, Kika - Jindra, Zíka.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Kolmann – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – Čerešňák, Kvasnička, L. Kaňák, Allen, Vráblík – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák (A), Preisinger, Kantner.

Úvodnímu buly předcházel ceremoniál, v rámci kterého Bílí Tygři poděkovali složkám integrovaného záchranného systému. Po několika minutách utkání se mohl o rychlou radost postarat Ladislav Šmíd, nicméně po přihrávce Michala Birnera zpoza klece zakončil pouze do betonu. O chvíli později dostali Liberečtí k dispozici přesilovou hru, avšak sami v ní mohli kapitulovat. Přečíslení Škodovky skvěle zastavil Martin Ševc!

Nadále více hrozili domácí. Prudkou ránu Taylora Dohertyho tečoval před brankovištěm Radan Lenc, k úspěchu chyběl kousek. Vzápětí ujížděl Marek Kvapil po boku Tomáše Filippiho do akce dva na jednoho, přihrávku prvního jmenovaného ovšem dobře přečetl bek.

Postupem času se začínalo také pořádně jiskřit. Plzeň získávala mírnou územní převahu a šelmy byly kontroverzně odeslány do dvojnásobného oslabení, na lavici hanby totiž s minutovým rozestupem putovali Ševc a Jelínek. Západočeši ve své převaze pálili ostošest, Roman Will své barvy ale držel nad vodou. Aktivní byl zejména Milan Gulaš. Po jednom z jeho pokusů vznikla v brankovišti pořádná skrumáž, hosté ovšem za libereckého gólmana nedokázali kotouč procpat ani z několika dorážek. Po siréně oznamující konec bezbrankové třetiny ještě udělili sudí desetiminutový trest nespokojenému Petru Jelínkovi.

Hned jak Tygři ubránili zbytek oslabení, zkusili si také početní výhodu, jenže znovu v ní mohli sami obdržet gól. Jan Kovář se prohnal po pravé straně, prohodil touš žabičkou na Jana Eberleho, jehož zakončení mezi betony skvěle vystál Will. V další přesilovce už si vedli svěřenci Filipa Pešána lépe. Martin Ševc kvalitně vypálil zpoza kruhů a Frodla zachránila tyčka jeho svatyně!

Ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky bylo k vidění více potyček, než velkých šancí. Ve vlastním oslabení to zkusil nezištně z otočky Jaroslav Vlach, jenž těsně minul prostor u vzdálenější štangle. Podobně nebezpečně zaměstnal Frodla také Tyler Redenbach. Plzeňskému brankáři proklouzl puk za záda, nicméně kontakt s vyrážečkou byl natolik výrazný, aby černá guma prolétla ve značné vzdálenosti od klece. Nervózní utkání nenašlo úvodního střelce ani po čtyřiceti minutách. Místo toho inkasoval osobní trest také Michal Birner.

Zkraje třetí části se po rychlé výměně puku snažil Romana Willa propálit na levém kruhu Milan Gulaš, ani on si však na maskovaného muže nepřišel. Stejný hráč neuspěl ani o pár minut později, když bleskově zakončoval z předbrankového prostoru. Při další šanci už měl Roman Will také trošku štěstí, Jan Kovář totiž z mezikruží vystřelil těsně nad úroveň břevna.

Škodovku mohly spálené příležitosti mrzet. Ve 47. minutě totiž Lukáš Derner na modré čáře zkušeně pozdržel střelu, aby si všiml u tyčky volného Libora Hudáčka, jenž už to před přesouvajícím se Frodlem neměl příliš složité - 1:0! Odpověď měl na holi kdo jiný, než Milan Gulaš. Poté, co obdržel pas na pravé křídlo, si najel na kruh a vyprášil Willovu vyrážečku.

A zahřmělo tedy opět na druhé straně! Lukáš Derner předvedl další luxusní přihrávku, kterou si rukavicí stáhl Marek Kvapil, načež vyhnal pavouky z horního rohu plzeňské pokladnice - 2:0! Tygři byli v ráži a zanedlouho opět rozjásali zaplněnou halu. Jaroslav Vlach vtipnou zadovkou nabídl touš Lukáši Krenželokovi, jehož výstavní rána zaplula pod horní tyč - 3:0. A to stále nebylo vše. Trošku to vypadalo jako teleshopping, ve kterém za rychle vstřelený gól přijde jako odměna ještě jeden. Marek Kvapil po úniku Tomáše Filippiho zaskočil Frodla ze záporného úhlu a zvýšil už na 4:0!

Závěr utkání si už Severočeši zkušeně pohlídali. Roman Will navíc předvedl několik dalších solidních zásahů, jimiž se zasloužil o to, že Plzeňští opět nedokázali na půdě Home Credit Areny vsítit ani jednu branku. Další mač čeká šelmy v pátek, kdy se představí v Pardubicích!

„Osobně jsem čekal úžasný ofenzivní zápas. Oba týmy natěšené, připravené, sestavy útočně naladěné. Čekal jsem, že se bude celá hala bavit hokejem... Bohužel, první dvě třetiny byla z hokeje bramboračka. Diváci se podle mě nebavili, neustále se hrálo ve čtyřech. Utkání zkrátka nemělo tempo. Ve třetí části se už hrálo bez vyloučení. Viděli jsme úžasnou sílu jak hostujícího týmu, tak nás. Byla otázka štěstí, že my jsme šance proměnili a Plzeň ne. Proto jsme vyhráli.“

Jiří Hanzlík
„Já úplně nesouhlasím, že by za stavu 0:0 byl hokej nezajímavý. Přesilovky z obou stran byly relativně dobře zahrané. My jsme přibližně do padesáté minuty hráli výborný zápas, avšak šance jsme neproměnili. Pak jsme dvakrát inkasovali po jednoduchých chybách a utkání pro nás dopadlo výsledkově dost krutě. Za padesát minut není klukům co vyčíst, možná až na tu koncovku.“