Tygři v prvním utkání na boleslavském ledě neuspěli, prohráli 1:4

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Mladá Boleslav/Liberec - Tygři mohli v třetím zápase na mladoboleslavském ledě získat mečbol, to se jim ale bohužel nepovedlo. Po bezbrankové první třetině vstřelili první gól domácí, následně vyrovnal Ordoš, poté však vrátil vedení zpět na stranu Bruslařů Zohorna a na tuto branku už šelmy nenalezly odpověď. Středočeši si tak vynutili páté utkání, které se odehraje pod Ještědem.

ČF3, neděle 24. března 2019
(0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 26. Vondrka (Kotvan, Skalický), 35. R. Zohorna (Látal, Pláněk), 58. Klepiš, 59. Pacovský (P. Musil) – 31. Ordoš (Redenbach, Kolmann). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (J. Růžička) – Němeček, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Hrdinka, Pláněk, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, R. Zohorna, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal.

Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Valský.

Tygři vstoupil do utkání pěkně zostra. Už po minutě se do šance dostal Hudáček, z dobré pozice však trefil pouze tyčku Krošeljovy branky. Zanedlouho si Liberečtí zahráli v početní výhodě, ve které si vytvořili slibný nápor, mladoboleslavský gólman ale pokusy Jelínka a Kvapila skvělými zákroky zastavil.

V 16. minutě měli první velkou šanci Boleslavští, konkrétně exliberecký Procházka. K němu se odrazil kotouč, jenže mladoboleslavský forvard z dobré pozice těsně minul poloodkrytou branku! Vzápětí předvedl pěknou akci Flynn, jeho střelu z otočky však Will ukryl ve své lapačce. Po první třetině tak odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Po pěti minutách prostřední dvacetiminutovky jsme viděli první gól, bohužel ale padl za záda Willa. Bruslaři si vypracovali velký tlak v útočném pásmu, který vyvrcholil nahozením Pláňka, jež před brankou tečoval Michal Vondrka a nedal tak libereckému brankáři šanci - 1:0. Tygři mohli vyrovnat v přesilovce, to se jim sice nepovedlo, krátce po jejím konci už ale Liberečtí udeřili. Redenbach krásně našel volného Jana Ordoše, který z pravé strany trefil poloodkrytou branku - 1:1.

Stejný kousek zanedlouho předvedli i Bruslaři. Početní výhodu po vyloučení Havlína sice nevyužili, nicméně si minutu po jejím konci vzali vedení zpět na svou stranu. Dělovku Pláňka vyrazil Will pouze na hůl Radima Zohorny, na jehož dorážku byl liberecký gólman krátký - 2:1. Tygrům se do konce druhé dvacetiminutovky vyrovnat nepodařilo, do třetí třetiny tak šli s jednogólovou ztrátou na svého soupeře.

Liberečtí vstoupili do poslední části hry aktivně, Krošelj ale všechny jejich pokusy pochytal. Ve 49. minutě měl obrovskou šanci Hudáček, který jel sám branku Bruslařů, jenže trefil pouze boční síť! Vzápětí mohl vyrovnat mladobolesavský odchovanec v libereckých službách Lenc, ani on však netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

I nadále měli Tygři více ze hry, vyrovnat se jim však nedařilo, Krošelj chytal opravdu skvěle. Na dělovku Ševce nestačil ani mladoboleslavský gólman, jenže ho zachránila levá tyč jeho branky! Tři minuty před koncem to zkusili Liberečtí v šesti a málem to přineslo úspěch, puk však Hudáčkovi v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. Na druhé straně vypíchl Martin Procházka kotouč Birnerovi a puk se pozvolna došoural až do odkryté branky - 3:1.

Vzápětí přidal čtvrtý gól do prázdné liberecké branky Dominik Pacovský a definitivně tak rozhodl o vítězi utkání. Bruslaři tak snížili stav série a vynutili si pátý zápas pod Ještědem. Čtvrtý čtvrtfinálový souboj se odehraje už zítra v 19:00. Držte Tygrům palce!

Miloslav Hořava
„Já jsem hrozně rád, že bylo vyprodáno a že jsme pro naše diváky předvedli bojovný výkon. Samozřejmě jsme rádi za to vítězství, jsme trochu zpátky v té sérii.“

Filip Pešán
„V zápase jsme působili trochu bohorovně. Nebyli jsme ostří do brankoviště soupeře. Soupeřův brankář měl podle mě velmi lehkou práci. Ty nejvyloženější šance, které jsme měli, jsme nejenže nezakončili správně, my jsme je nezakončili vůbec – dva na nulu, dva samostatné nájezdy bez zásahu domácího brankáře. Myslím, že v tomhle byl rozdíl. Domácí dali jednoduché, „playoffové“ góly. My jsme i ty nejvyloženější šance promrhali, zakončili lehce a bohorovně. To není cesta, jak porazit Boleslav.“

ČF3, neděle 24. března 2019
(0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav