Tygři v třetí třetině rozhodli o výhře a z Vítkovic vezou tři body

Vítkovice/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty sehráli ve Vítkovicích vyrovnaný zápas, v kterém byl ještě na začátku třetí třetiny stav nerozhodný. Poté ale Liberečtí přece jenom zvrátili utkání na svou stranu a díky třem brankám v poslední periodě nakonec vyhráli 4:1.

26. kolo, úterý 05. ledna 2021
1:4
(1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. M. Kalus (Mallet, J. Mikyska) – 14. J. Vlach (Průžek, T. Rachůnek), 44. Birner (Lenc, Knot), 49. T. Rachůnek (P. Jelínek, Průžek), 55. Lenc (A. Musil). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kis, Axman. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Mi. Svoboda) – Gewiese, R. Polák (C), L. Kovář, Štencel, R. Černý, Trška, L. Doudera – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Lednický, Baláž, Ryšavý.

J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), Průžek – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Pekař.

Trenér Patrik Augusta udělal oproti zápasu se Spartou jednu změnu v sestavě, a to v brankovišti, kde nastoupil Jaroslav Pavelka. Ten musel čelit první vážnější šanci v šesté minutě, když se před ním po střele Dominika Lakatoše vytvořila nepřehledná skrumáž, liberecký gólman si ale se situací nakonec poradil. Následně dostala Ridera k dispozici přesilovku, ve které však jako první paradoxně zahrozili Tygři, jenže Radovan Pavlík svůj samostatný únik neproměnil.

To mohlo libereckého rychlíka mrzet, protože vzápětí otevřel skóre Marek Kalus, jenž využil přihrávky Alexandra Malleta a z bezprostřední blízkosti se nemýlil - 1:0. Následně si zahráli početní výhodu i Liberečtí a také oni se mohli radovat. Jiří Průžek totiž zpoza branky hezky našel Jaroslava Vlacha, který střelou k pravé tyči překonal Daniela Dolejše - 1:1. Ve zbytku třetiny se už nic významného nestalo, do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byla hra velmi vyrovnaná, oba týmy se zhruba rovnoměrně střídaly v držení kotouče, ani jeden z celků si však nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. To se změnilo až v 34. minutě, kdy se před domácí brankou zčistajasna objevil Petr Jelínek, střelou mezi betony však na Dolejše nevyzrál.

Zanedlouho dostali domácí k dispozici další přesilovku, opět to ale paradoxně byli Tygři, kteří v ní zahrozili jako první. Rychlonohý Radovan Pavlík se opět dostal do úniku, jenže ani tentokrát vítkovického gólmana nepřekonal. Před poslední částí hry tak bylo vše otevřené.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Severočeši a velmi brzy za to byli odměněni. Ve 44. minutě nabruslil do útočného pásma Radan Lenc a krásnou přihrávkou našel před brankou volného Michala Birnera, proti kterému neměl Dolejš žádnou šanci - 1:2. A zanedlouho bylo pro Tygry ještě veseleji. Vítkovický gólman totiž vyrazil střelu Petra Jelínka pouze na hůl Tomáše Rachůnka, jenž nekompromisně zavěsil pod víko - 1:3!

Domácí dva inkasované góly zaskočily a nedařilo se jim dostat se do závěrečného tlaku. Naopak Liberečtí byli povzbuzení a ještě svůj náskok navýšili. Po vyhraném buly Adama Musila se o to hezkou střelou postaral Radan Lenc - 1:4. Svěřenci trenéra Patrika Augusty vedení bez větších problémů udrželi a z Vítkovic tak odjíždějí s třemi cennými body.

„Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme tady vyhráli, ale první třetina patřila domácím, kteří na nás vlétli. Postupem času jsme se zlepšovali a ve druhé třetině jsme nedali dvě, tři jasné šance. Vychytal nás domácí brankář, i když jsme zvolili docela dobrá zakončení. Utkání jsme mohli zlomit dřív, ale střelecky jsme se prosadili až ve třetí části. Hodně nám pomohla druhá branka.“

Miloš Holaň
„Vstup do utkání jsme měli dobrý. Pomohli jsme si přesilovkou a šli jsme do vedení, bohužel jsme ho však neudrželi déle. Brzy jsme totiž dostali smolný gól. Dál jsme se ale drželi, kdy nás podržel gólman Dolejš, protože tam byly dva nebo tři nájezdy. Po gólu na 1:2 šlo mužstvo psychicky dolů, už jsme neměli sílu, abychom s výsledkem něco udělali. Je to další zápas, kdy dřeme a bojujeme, ale bez výsledkového efektu. Sráží nás produktivita, to je teď naše největší slabina.“