Tygři ztratili dvougólové vedení a podlehli Pardubicím

Liberec - První třetina byla z pohledu Tygrů vynikající, vstřelili hned tři branky a byli na dobré cestě k zisku bodů. Nicméně zbytek zápasu patřil Dynamu. To se prosadilo celkem šestkrát, přičemž jako první celek v aktuálním ročníku vstřelilo našemu mužstvu více než pět gólů.

43. kolo, neděle 29. ledna 2017
3:6
(3:1, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 12. Bartovič, 18. Jánošík (P. Jelínek), 20. Radivojevič (R. Šimek) – 16. Trončinský (Čáslava, Tomášek), 26. Tomášek (Schaus), 42. J. Sýkora, 49. Rolinek (Nahodil), 56. Redenbach, 60. Trončinský (P. Sýkora, Redenbach). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 7:8 navíc Vlach (LIB) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:27. Hráči utkání: Adam Jánošík - David Tomášek. Diváci: 5 998.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach

HC Dynamo Pardubice

Martin Růžička – Schaus, Trončinský, Čáslava (A), Nedbal, Havlík, Bokroš, Zajíc (A) – P. Sýkora, Redenbach (C), Rolinek – J. Sýkora, Nahodil, Hubáček – Beran, Tomášek, Zadina – Starý, M. Kaut, Bárta – T. Kaut

Tygři vstoupili do utkání aktivně, soupeři ze začátku duelu zatápěla hlavně formace Lakatoš - Vantuch - Vlach. V šesté minutě chytře nahrával druhý jmenovaný Lakatošovi, jeho ránu z první Růžička přesným zásahem vykopl kotouč mimo tři tyče. Ve dvanácté minutě se už však skóre měnilo, při hře ve čtyřech si najel do útočného pásma Milan Bartovič a svižnou ranou vyzrál na pardubického gólmana. Hosté vyrovnali, v početní výhodě po vyloučení Vlacha si vyčkal na správný moment Marek Trončinský a během prvního utkání v novém angažmá se tak bleskurychle gólově prosadil.

O dvě minuty později už naše mužstvo znovu vedlo, přitom na gólovou akci to nejprve vůbec nevypadalo. Jelínkovi totiž ujel kotouč, ale ten se nakonec po zblokované střele dostal přímo na hokejku Adama Jánošíka, jenž vymetl pravou šibenici Růžičkovy branky. V Home Credit Aréně bylo ještě jednou před přestávkou veselo, domácí fanoušky potěšilo nahození Branka Radivojeviče. To poskakovalo po brankové čáře tak dlouho, až nakonec zapadlo za východočeského gólmana.

Liberec - Pardubice TOP

Jak modrobílí ukončili první dějství, zahájili to druhé. Na konci parádní kombinace během přesilové hry pálil z úhlu Jelínek, trefil však pouze boční síť. O několik chvil později Dynamo skórovalo, po zblokované střele se kotouče ujal David Tomášek a bekhendem ho dopravil za Lašáka. Vzápětí navíc málem zmrazil diváky Bárta, jeho pokus z velké blízkosti nakonec skončil jen na připraveném betonu maskovaného muže.

V pětatřicáté minutě nebyl daleko od skórování Lakatoš, který z voleje pálil zcela osamocen před Růžičkou, pardubický gólman ho však skvělým zákrokem vychytal. Ještě do druhé pauzy mohl zvýšit vedení šelem Vantuch, jenž pálil po přečíslení 2 na 1. Maskovaný muž byl opět proti a dalším výtečným zásahem příležitost eliminoval.

Liberec-Pardubice TOP 3

Ihned na začátku třetí třetiny Dynamo vyrovnalo, Ján Sýkora využil zaváhání Radivojeviče a únik proměnil suverénní bekhendovou střelou. V devětačtyřicáté minutě se navíc hosté dostali do vedení, po několika dorážkách uvnitř brankoviště se kotouč odrazil k Tomáši Rolinkovi, který ho doklepl za Lašáka.

Tygři dostali šanci vstřelit čtvrtou branku díky početní výhodě, do velké šance se dostal Ordoš. Ten obdržel kotouč před zařízení a ihned ho nasměroval na Růžičku. Pardubický gólman obstál i tentokrát. Další obrovskou příležitost měli svěřenci trenéra Filipa Pešána po skončení přesilovky, Svačina ale ani po několika dorážkách nedostal kotouč za brankovou čáru. Naopak Pardubičtí s velkým přispěním štěstí zvýšili svůj náskok. Tyler Redenbach prohrál vhazování, nicméně Lukáš Derner při objíždění zařízení srazil kotouč za záda Jána Lašáka. Naše mužstvo v závěru bojovalo, ale na zdramatizování už nedošlo. Naopak prázdnou klec trefil Marek Trončinský a Pardubice tak jako první tým během aktuálního ročníku vstřelily Tygrům více než pět branek.

„Do utkání jsme vstoupili slušně, soupeře jsme přehrávali, vstřelili jsme tři góly. I ze začátku druhé třetiny jsme měli k dispozici tři, čtyři velké šance za stavu 3:1. Mohli jsme utkání definitivně zlomit, to se nepovedlo a vrcholem byly trestuhodně nevyužité přesilovky. Od této chvíle se začal zápas otáčet, my jsme naopak trochu věřit přestali. Ve třetí periodě jsme nemohli najít recept na dobře hrající hosty a byli jsme slabší v soubojích, neměli jsme ani štěstí, které jsme si vůbec nezasloužili. Pátý vlastní gól dolomil zbytky nadějí na to, že bychom mohli zápas zlomit na naší stranu, což se nestalo. “

Miloš Holáň
„Vezmu to od začátku, první třetina nám opět nevyšla. Liberec byl jasně lepší a měl více šancí, což potvrdil góly. Měli jsme slabý pohyb a prohrávali jsme osobní souboje. Od druhé periody nastoupilo úplně jiné mužstvo, zlomem byly ubráněné oslabení 5 na 3. Během třetí třetiny jsme začali věřit, že by to mohlo vyjít a také se tak stalo. Musím poslat do kabiny velký kredit za výkon, výhru. Jsou to pro nás nesmírně cenné tři body, ale čeká nás ještě spousta práce. “