Tygři zvládli přetahovanou s nováčkem! Energii skolili čtyřmi góly

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Filipa Pešána před domácím publikem opět nezaváhali a připsali si do tabulky další tři body za vítězství 4:1. Karlovy Vary se však dostaly do vedení a libereckému tlaku dlouho odolávaly. Tygři ale nakonec uspěli. K zisku třech bodů jim mimo jiné pomohla první extraligová trefa Marka Zachara.

20. kolo, neděle 18. listopadu 2018
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (P. Jelínek), 27. M. Zachar (Jeník, J. Vlach), 35. Redenbach (Valský, L. Hudáček), 45. Lenc (M. Kvapil, Havlín) – 4. Flek (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Špringl, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 991. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Will – Doherty, Šmíd (A), Stříteský, Derner, Havlín, Ševc, T. Hanousek – Valský, Redenbach, L. Hudáček – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Jeník, J. Vlach, M. Zachar

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný – Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), L. Vágner – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý (C), Stloukal – Kohout, Balán (A), Lapšanský

Bílí Tygři v úvodu utkání hýřili aktivitou. Energie však hrozila z rychlých protiútoků a právě jeden z nich hostům zajistil vedení. David Gríger předložil kotouč Jakubu Flekovi a ten v signalizované výhodě poprvé rozvlnil síť.

Liberecký entuziasmus však nijak neutuchal a šelmy se dočkaly zaslouženého vyrovnání. Lukáš Krenželok obdržel od karlovarské obrany dáreček v podobě prostoru na střelu zápěstím, která zaplula do horního růžku Novotného branky. Tygři mohli ještě do přestávky strhnout vedení na svou stranu, Kvapil ale v přesilové hře orazítkoval jenom horní tyč.

Ve druhé třetině oba týmy pokračovaly ve slušně nastoleném tempu. Šance střídala šanci, ale jenom jeden tým dával góly. A k radosti domácího publika to byli svěřenci Filipa Pešána. Vlach posunul kotouč Jeníkovi, ten nabil Marku Zacharovi a rychlonohý mladíček dělovou ránou pod víko poslal Severočechy do vedení.

O pár minut později se prosadil také první útok. Valský udržel kotouč v nelehké pozici a přihrál ho Tyleru Redenbachovi. Ten mezitím unikl zrakům karlovarské obrany, nabruslil si před bránu a slízl gólovou smetánku.

Až ve třetí části se dostal ke slovu neproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil. Ten si připsal další kanadský bod, když zatáhl kotouč do útočného pásma podél pravého mantinelu a předložil jej chladnokrevně zakončujícímu Radanu Lencovi.

Energetikům jako by najednou jejich energie došla. Šancí na jejich straně postupem času ubývalo a šelmy si celkem v pohodě hlídaly svůj náskok. Po závěrečné siréně nakonec domácí publikum mohlo spolu se svými hrdiny slavit tři body za vítězství 4:1.

„Věděli jsme, že přijede soupeř, který rozhoduje zápasy z brejkových situací. I když jsme hráče upozorňovali na to, že čelíme bruslivému týmu, dělalo nám to potíže. Padl z toho první gól a především ve druhé části měl soupeř až moc šancí na to, jak jsme se na to připravovali. Ta druhá třetina byla slabá. Po uklidnění v kabině jsme se srovnali. Rozhodla lapačka Romana Willa, který za stavu 3:1 chytil velkou šanci. Z protiútoku jsme pak skórovali na 4:1.“

Tomáš Mariška
„Náš prvotní plán byl přestát první třetinu alespoň za nerozhodného stavu. To se nám podařilo, a dokonce jsme vstřelili i první gól. Druhá třetina se hrála trochu nahoru-dolů, což jsme úplně nechtěli. Paradoxně jsme ale z těch brejků měli trochu víc, ale bohužel nás domácí potrestali dvěma góly. Naše šance vrátit se do zápasu byla za stavu 3:1, kdy nám brankář chytil dobrou příležitost do prázdné brány. “