U16 kvůli nepovedené druhé třetině podlehla Kladnu. V nadstavbě vybojovala alespoň bod

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygří šestnáctka se během první třetiny dostala do vedení, jenže to vzalo za své ve druhém dějství. V něm totiž Kladno vsítilo hned šest branek a i přes obrovskou snahu libereckých hokejistů o zvrat dovedlo zápas do vítězného konce.

XVIII.kolo, úterý 05. března 2019
4:6
(1:0, 2:6, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Masař (Putz), 40. Putz (Tůma), 40. Vodlan, 42. Měchura (Masař, Hujer), 61. Putz – 22. Adam, 24. Sojka (Ticháček, Procházka), 26. Bareš (Ticháček), 31. Chrenka (Sojka), 32. Chrenka (Ticháček), 38. Chrenka. Rozhodčí: Luczków – Toman, M. Janíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 4:6.

Franc (Vopravil) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Rytíři Kladno

Gabriška (Suk) – Alscher, Havel, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka.

Liberečtí měli hned v úvodu k dispozici početní výhodu. Tu sice neproměnili, ale skóre otevřel již v páté minutě Jakub Masař díky nahrávce Davida Putze - 1:0. Celý zbytek první dvacetiminutovky měl vyrovnaný průběh a Tygři udrželi jednobrankový náskok.

Ve druhé periodě se role vyměnily, jelikož udeřili hosté. Hned na začátku se trefil kladenský Martin Adam a za malou chvíli se Rytíři ujali vedení, když na Lukáše France vyzrál Adam Sojka - 1:2. Smršť střel na libereckou branku nepřestávala. Vedení hostů zvýšil Pavel Bareš po nahrávce Jiřího Ticháčka a o pět minut později se hned dvakrát během šestadvaceti vteřin trefil Samuel Chrenka. Kladenští Rytíři tak vedli již o čtyři góly - 1:5.

Do branky za Lukáše France nastoupil Štěpán Vopravil, čisté konto ale dlouho neudržel, jelikož inkasoval z hole Samuela Chremky, jenž završil hattrick - 1:6. V závěru třetiny se ve hře čtyři na čtyři konečně uchytili Severočeši. V poslední minutě poslal David Putz ve spolupráci s Tadeášem Tůmou kotouč za Gabriškova záda - 2:6. Ještě před druhou sirénou dokázali Tygři znovu snížit, když se prosadil Luka Vodlan - 3:6.

V poslední části museli Liberečtí opravdu zabrat, aby zápas dokázali zvrátit. O další krůček ke srovnání se postaral Adam Měchura s pomocí Jakuba Hujera a Masaře - 4:6. Skoro celý zbytek zápasu se hráči z obou celků posílali na trestnou lavici. Nicméně ani jedna z početních výhod skóre nezměnila a Tygři tak museli skousnout porážku.

V nadstavbovém prodloužení se během prvních devíti sekund trefil David Putz, jenž pro svůj tým vybojoval alespoň jeden bod.

Richard Lobo
„V první třetině jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme zahodili asi pět šest gólových šancí. Ve druhé části se obraz hry změnil, soupeř přidal a pod tlakem nás donutil dělat chyby, kterých dokázal i s naší pomocí využít. Pozitivní bylo, že ani za stavu 1:6 to kluci nezabalili a stáhli skóre na 3:6, hned ze začátku závěrečného dějství jsme navíc snížili i na 4:6. Následně jsme si vytvořili tlak a hráli i přesilovku 5 na 3, nicméně selhala nám opět koncovka. Je potřeba se z toho poučit. Tři čtvrtiny zápasu včetně prodloužení jsme byli lepším týmem, ale zbývající jedna čtvrtina nás stála zápas. V sobotu nás doma čeká Hradec, budeme si chtít spravit reputaci.“