U16 potvrdila dobrou formu. V Táboře nastřílela osm branek a bere všechny čtyři body

Date of publication Author Redakce

Tábor/Liberec - Do vedení se sice jako první dostali domácí, jenže svěřenci trenéra Richarda Loba zachovali klid a ještě v první třetině otočili skóre. Nakonec se v základní hrací době prosadili osmkrát. V nadstavbě si poté připsal vítězný nájezd Bennet Rossmy, jenž vystřelil Tygrům i čtvrtý, bonusový bod.

12. kolo, sobota 27. října 2018
2:8
(1:2, 0:3, 1:3 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Matašovský (L. Polák), 50. Nevšímal (Eremiáš) – 14. V. Polák (Kříž), 16. Masař (Hujer), 35. V. Polák (Böhm, Vodlan), 36. Putz (Trunda), 39. Měchura (Masař), 42. Trunda (Vodlan), 45. Trunda (Putz, Böhm), 60. V. Polák (Jenčovský, Kříž), rozh. náj. Rossmy. Rozhodčí: Jan Vidim – Martin Kreuzer, David Polonyi. Vyloučení: 11:6, navíc Gajda (LIB) 10 min. nesp. chování a Štastný (TAB) 10 min. vražení na hrazení. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 15:52. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7, 2:8.

Hockey Club Tábor

Šmelko (21. Korytar) – Kofroň, Herda, Krch, Šťastný, Janda – Eremiáš, Budík, Mareš, Nevšímal, Čančura, Cháb, L. Polák, Matašovský, Zátopek, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát.

Vopravil (Franc) – Böhm, Duschka, Šedivý, Dvořák, Šíma, Culek – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, V. Polák, Rossmy, Gajda.

Utkání se pro Tygry nevyvíjelo od začátku dobře. Po pěti minutách hry byl nejprve vyloučen Culek a následně se domácí po ubránění oslabení prosadili. Marek Matašovský využil přihrávku Lukáše Poláka a Kohouti vedli. Srovnat se povedlo Vojtěchu Polákovi a to v druhé polovině úvodního dějství. Záhy navíc převážil misky vah na stranu našeho mužstva Jakub Masař po souhře s jmenovcem Hujerem.

Tábor sáhl ke střídání brankářů, Šmelka nahradil Korytar a čisté konto držel téměř celou druhou periodu. Po sérii trestů na obou stranách se však nakonec dokázal v dvojnásobné početní výhodě prosadit Vojtěch Polák. Pokračující přesilovku 5 na 4 navíc zužitkoval ještě David Putz a s šelmami to vypadalo dobře.

Domácí rozhozeni dvěma rychlými inkasovanými brankami sáhli k dalšímu faulu. Kofroň zahákoval jednoho z libereckých hráčů a k nájezdu se postavil Luka Vodlan. Neproměnil, nicméně už o minutu a devět vteřin později nabil Masař Adamu Měchurovi a ten se nemýlil.

Ve třetí třetině se zápas rozhodně nedohrával. Svěřenci trenérů Loba a Kočího pokračovali v aktivitě a krátce po přestávce vsítil gól s pořadovým číslem šest Tomáš Trunda. Ve 45. minutě navíc stejný hráč využil souhru po ose Böhm - Putz a radoval se znovu. Domácí zkorigovali výsledek o několik chvil později. Jan Nevšímal překonal libereckého benjamínka mezi třemi tyčemi Štěpána Vopravila.

Poslední slovo mělo ale opět naše mužstvo. Po další sérii trestů na obou stranách dokonal hattrick Vojtěch Polák. Bonusové prodloužení se vydařilo lépe také Severočechům. V nájezdech vystřelil bonusový bod Bennet Rossmy.

Richard Lobo
„Tábor je tým, kterému, když nedáte za první třetinu tři, nebo čtyři góly, může vás dost potrápit. Nám se to v úvodním dějství nepovedlo, ale naštěstí jsme dobře sehráli druhou třetinu a odpor domácích zlomili. Konec zápasu byl dost vyhrocený a jsem rád, že jsme utkání zvládli, odvezli si čtyři body a navlékli na pomyslnou šňůrku další korálek za vítězství. Snad budeme naší formu potvrzovat i v dalších zápasech.“