Reportáž

U18 po tuhé bitvě přemohla Spartu. Samostatné nájezdy rozhodl Šeliga

Praha/Liberec – Zápas liberecké osmnáctky na ledě pražské Sparty nabídl napínavé a vyrovnané střetnutí. Tygři s Pražany od druhé třetiny prohrávali o jednu branku, tři minuty před koncem se ovšem dočkali vyrovnání. Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž hostům vystřelil bonusový bod Dominik Šeliga!

Šelmy vlétly na svého soupeře jako velká voda a už po necelých dvou minutách šly do vedení. Ve skrumáži před gólmanem Mičánem se nejlépe zorientoval Matej Hájek, jenž dotlačil puk za brankovou čáru a otevřel skóre utkání – 1:0. Sparťané následně nevyužili přesilovou hru, což je ovšem nemuselo vůbec mrzet. Domácí totiž po jejím skončení pokračovali v tlaku a nakonec se dočkali vyrovnání, když se prosadil Patrik Prymula - 1:1.

V prostředním dějství mohl Severočechy do vedení vrátit Michael Drábek, který se octil sám před bránou. Mičán však předvedl fantastický zákrok a podržel pražský celek. Druhou trefu si tak připsali jako první hráči Sparty. A opět to bylo těsně před koncem třetiny, kdy Matěj Flídr vybídl v přečíslední dva na jednoho k zakončení Davida Vitoucha a ten poslal kotouč za přesouvajícího se Nováka – 2:1.

I závěrečná dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej. Svěřenci trenéra Milana Plodka se stále snažili o vyrovnání, jenže se jim nedařilo vyzrát na brankáře Sparty. Tlak libereckých hokejistů se ovšem stupňoval a v sedmapadesáté minutě přerostl v gól. Mičán sice ještě stačil vyrazit dělovku Adama Lišky, na dorážku Jakuba Nikoliče už byl ale krátký – 2:2. Do konce třetí periody už žádná branka nepadla a šlo se do prodloužení.

V nastaveném čase se Tygrům naskytla příležitost početní výhody, ve které byli opravdu blízko rozhodnutí. Střela jednoho z obránců ovšem skončila na tyči Mičánovy svatyně. Utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Z první dvojice střelců uspěl jak Patrik Prymula, tak Miloslav Adamec, poté se ovšem činili brankáři. Prosadit se dokázal až v šesté sérii Dominik Šeliga, jehož trefa se záhy ukázala jako vítězná. Liberečtí podruhé v sezóně porazili Spartu a zůstávají na čele tabulky.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner