U19 porazila v Turnově Spartu 3:2 po prodloužení

Turnov/Liberec - Junioři v Turnově přivítali pražskou Spartu. Na menším hřišti do zápasu vstoupil dobře, poté ale otěže zápasu převzali Pražané. Nakonec šlo utkání do prodloužení, ve kterém o bonusovém bodu pro Tygry rozhodl Václav Burda.

11. kolo, pátek 19. října 2018
3:2p
(1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Žemba (Cikhart, Jiruš), 55. Šeliga (Drábek), 62. Burda – 13. Tomek (Rubeš), 20. Pšenička (Bláha). Rozhodčí: Místecký – Kajínek, Toman. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský, Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Škorpík (Mičán) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Krutil, Tomek, Gajdoš, Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Vitouch

Úvod zápasu patřil Tygrům, slibné šance si vypracovali Strnad a Žemba, ani jeden však Škorpíka nepřekonal. Ve 13. minutě si najel do pásma Cikhart, dobře vystřelil, Škorpík jeho projektil vyrazil pouze k Janu Žembovi, který už neměl problém zasunout kotouč za brankovou čáru - 1:0.

Odpověď sparťanů na sebe nenechala dlouho čekat. Po Rubešově přihrávce se dobře umístěnou přízemní střelou prosadil Tomáš Tomek - 1:1. Těsně před koncem první dvacetiminutovky hráli Sparťané přesilovku a touto šancí nepohrdli. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Ondřej Pšenička - 1:2.

Jakub Rychlovský o zápase se Spartou a stadionu v Turnově

"Bylo to určitě něco jiného, než když hrajeme v Liberci nebo někde venku. Všude jsou větší hřiště, tady je docela malé. V první třetině jsme byli lepší, v druhé jsme byli horší, ve třetí to byl vyrovnaný boj a nakonec jsme to vítězně zvládli. "

V úvodu prostřední dvacetiminutovky jsme mohli vidět několik přesilovek na obou stranách, ani jeden z týmů ji však v gól neproměnil. Výborný zákrok předvedl Pařík, když se před ním sám zničehonic objevil jeden ze sparťanů. Před koncem druhé části hry se opět zaskvěl Pařík, který výborně zasáhl proti Gajdošově projektilu.

Do třetí třetiny nastoupili aktivněji Pražané, ve velké šanci se ocitl Gluzman, jenže sám před brankou Paříka minul. V 53. minutě už to málem bylo 1:3, kotouč se totiž snášel za libereckého brankáře, ten však výborně rukou vyrazil touš mimo tři tyče.

V 55. minutě byl vyloučen Rubeš a Liberečtí nabídnutou početní výhodou nepohrdli, Škorpíka totiž překonal Dominik Šeliga a poslal zápas do prodloužení.

Hned v úvodu nadstavby si Tygři zahráli přesilovku, kterou nepohrdli. Ve skrumáži před brankou se k puku dostal Václav Burda, který jej dotlačil za Škorpíka.

Junioři si tak po vybojovaném vítězství připsali do tabulky 2 body. Další zápas hrají už v sobotu, kdy se utkají s Hradcem Králové.

„Myslím si, že to bylo velmi dobré juniorské utkání. My nejsme zvyklí hrát na malém hřišti, takže to bylo trošku něco jiného. Nabádali jsme kluky k větší střelbě a k většímu důrazu před brankou, což všichni dobře plnili. My jsme dneska měli více štěstí, i Sparta si zasloužila vyhrát. Publikum bylo výborné, kluci si to určitě užili.“

Tobiáš Slavíček
„ Je velká škoda, že jsme to vedení ve třetí třetině pustili vedení po naší individuální chybě. Myslím si, že průběh zápasu neodpovídal konečnému výsledku. Jinak to utkání mělo velmi dobré tempo, museli jsme pořád hráče uklidňovat, někdy poslechli, někdy bohužel ne.“