U19 vyrovnala dvacet vteřin před koncem! V prodloužení však pro sebe výhru uzmul Mountfield

Hradec Králové/Liberec - Liberečtí vedli na ledě Hradce Králové od dvě branky, jenže domácí otočili stav utkání a dohánět museli Tygři. V poslední minutě nakonec vyrovnal Dominik Šeliga, jenže v následném prodloužení se z bonusového bodu radoval Mountfield.

2. kolo, sobota 08. září 2018
5:4p
(1:2, 3:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Pinkas (Sklenář, Poppel), 32. Pinkas, 35. Šedivý, 38. Pěnčík (Síla), 63. 14 (19) – 2. Šeliga, 14. Žůrek (Strnad, Klapka), 31. Had (Najman, Cikhart), 60. Šeliga (Žemba, Aubrecht). Rozhodčí: Kubíček – Shejbal, Horák. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 88. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Mountfield HK

Dvořák (Sajdl) – Řehák, Kukla (C), Voňka, Perička, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Janda, Poppel.

Pařík (Čajan) – Kovář, Aubrecht, Hampl, Charvát, Žůrek, Had, Najman – Dospěl, Šafářovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

Svěřenci trenéra Milana Plodka na svého soupeře vlétli a za svou aktivitu v úvodních minutách byli odměněni první trefou. Ve skrumáži před bránou se totiž nejlépe zorientoval Dominik Šeliga, jenž propasíroval kotouč za Dvořáková záda a otevřel skóre – 0:1. Vzápětí zvedali ruce nad hlavu domácí, jenže rozhodčí se rozhodli branku neuznat. V sedmé minutě mohli Tygři své vedení navýšit, Matěj Hájek ale svůj samostatný únik neproměnil.

Přesně v polovině první třetiny putoval na trestnou lavici Vomáčka a Hradečtí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Dominik Sklenář našel krásným pasem Tadeáše Pinkase, který nasměroval kotouč do sítě a srovnal na 1:1. Svou početní výhodu ovšem o několik okamžiků později zužitkovali i Liberečtí, když se nekompromisní ranou od modré prosadil Jakub Žůrek - 1:2. Poté na druhé straně ujel všem svým pronásledovatelům Síla, na Lukáše Paříka si však svým zakončením nepřišel.

Začátek prostřední dvacetiminutovky kouskovala vyloučení na obou stranách. I přes častý nerovný počet hráčů na ledě se příchozí fanoušci gólu nedočkali. Po uplynutí první půle utkání se však začaly dít věci. Nejdříve se po parádní individuální akci prosadil Petr Had, jenž se uvolnil povedenou kličkou a poté zamířil přesně do horního rohu – 1:3. O necelou minutu později ale Mountfield snížil. Tadeáš Pinkas se ve vlastním oslabení ocitl sám před bránou a pomocí blafáku překonal bezmocného Paříka – 2:3.

V pětatřicáté minutě za sebou obrana Severočechů zapomněla Dominika Šedivého, který z bezprostřední blízkosti prostřelil libereckého strážce svatyně a vyrovnal stav zápasu - 3:3. Východočeši následně dokonali obrat, když rychlý protiútok proměnil v gól Martin Pěnčík - 4:3. Pro Hradec Králové se navíc jednalo už od druhý zásah v početní nevýhodě.

V závěrečné třetině se hráči z města pod Ještědem snažili o vyrovnání, jenže aktivnější byli domácí. Těm se ovšem nedařilo překonat skvělého Paříka, který si poradil i se střelou Jandy, jenž po pěkné kombinaci zakončoval do odkryté klece. Při brejku Langa mu navíc pomohla branková konstrukce.

V devatenácté minutě obdržel menší trest Šedivý a Liberečtí svou početní převahu ještě navýšili odvoláním Paříka. Čtyřicet vteřin před koncem vypálil od modré Jan Žemba a jeho projektil do sítě tečoval Dominik Šeliga - 4:4!

Střetnutí muselo rozhodnout prodloužení, v němž Královéhradečtí nejdříve nevyužili přesilovku, těsně po jejím skončení se ale do dalšího úniku dostal Vojtěch Síla, který kličkou do bekhendu překonal libereckého gólmana a zajistil pro Mountfield bonusový bod.

Jiří Janoušek ml.
„Myslím si, že jsme odehráli velmi slušný zápas. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme to nepřetavili v branky. A s takhle kvalitním soupeřem jako je Liberec se vám to vždycky vymstí. Prohrávali jsme sice 1:3, ale obrovskou bojovností se nám podařilo zápas otočit. Za to patří klukům velký dík, ale bohužel škoda toho nezvládnutého závěru, kdy jsme nevyužili přesilovku 5 na 3 a soupeř krátce na to vyrovnal. Ale takový je hokej a já si vážím toho, že jsme v prodloužení zmobilizovali síly a bod navíc vytěžit.“

Jiří Vozák
„Byl to s prominutím takový zápas blbec. Vedli jsme 3:1, ale po našich hrubých chybách jsme najednou zničehonic prohrávali 3:4. Plynou asi i z přemíry snahy, ale chyby jsou jedna věc a v hokeji se stávají, hrubé chyby věc druhá. Nakonec jsme rádi aspoň za to, že jsme uhráli ten bod. V prodloužení i předtím jsme ale hráli nedisciplinovaně, a to se potom dá těžko vyhrát.“