Reportáž

V Táboře zazpíval kanárek! Jízdu sedmnáctky řídil čtyřbodový Trunda

Tábor - Na jihu Čech byli naši dorostenci jednoznačnými favority. Podle toho se také střetnutí ubíralo, Liberečtí se už v páté minutě dostali do vedení a navyšovali jej až do konce prostřední části, v níž uzavřeli pověstného tenisového kanára. Dvěma trefami se blýskl Jakub Hujer, hned čtyři kanadské body (1+3) si připsal kapitán Tomáš Trunda!

Tygři na nic nečekali. Z utkání ještě neuběhlo ani pět minut, když Tomáš Trunda připravil palebnou pozici Filipu Křížovi, jenž se nemýlil a otevřel skóre - 0:1! Stalo se tak jen šest sekund po ubráněném oslabení za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

Severočeši měli dění na ledě pod kontrolou, Táborští se navíc nechali dvakrát v krátkém časovém sledu vyloučit. Napoprvé se ubránili, další početní výhodu už nicméně proměnil v gól Jakub Hujer - 0:2.

Nejplodnější, co se změn skóre týče, se ukázala být druhá třetina. Hned v jejím zárodku putoval na lavici hanby Cháb, který vyhodil touš mimo mantinely. Mikuláš Jenčovský rychle ukázal, jak s pukem správně naložit a v přesilovce jej nasměroval za Prchlíkova záda - 0:3. Za další dvě minuty navíc Tomáš Trunda ke třem asistencím přidal také vstřelenou branku a dodal svému celku ještě větší klid - 0:4.

Šelmy posléze nevyužily dvě početní výhody za sebou, načež byl potrestán také Hujer. Jeho spoluhráči se nicméně zvládli ubránit a právě Jakub Hujer zanedlouho po asistenci Tadeáše Tůmy zvýraznil už tak vysoký náskok - 0:5. Hned poté navíc svěřenci Richarda Loba už potřetí zužitkovali hru proti čtyřem, kotouč do sítě putoval po vydařené akci z hokejky Jakuba Dvořáka - 0:6!

Více gólů už do konce duelu nepadlo, v poslední dvacetiminutovce totiž obě mužstva sbírala už pouze tresty. Tygři nicméně s chutí útočili až do konce a třetí část ovládli na střely naprosto jasně 16:3. Čeněk Krátký si poradil se všemi 12 pokusy Jihočechů a připsal si zasloužené čisté konto.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec U17
„Dnes jsme nastoupili v hodně mladé sestavě, chtěli jsme vidět kluky, kteří buď nedostávají tolik prostoru, nebo za nás ještě nehráli, jako například Jára Pérez z U15. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Soupeři jsme nedovolili dát ani branku. Teď nás čeká doma Hradec Králové a musíme se na něj dobře připravit."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner