Vítězná série je u konce, Tygři podlehli Energii po samostatných nájezdech

Karlovy Vary/Liberec - Vítězná šňůra Bílých Tygrů se zastavila na čísle deset. Libereckým se proti Karlovým Varům nepovedla první třetina, po které prohrávali o dvě branky. Díky gólu Michala Birnera čtyřicet sekund před koncem základní hrací doby se jim ale podařilo vyrovnat a zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. V těch byli úspěšnější domácí, svěřenci trenéra Patrika Augusty tak pod Ještěd vezou jeden bod.

26. kolo, neděle 08. prosince 2019
3:2sn
(2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 10. Koblasa (Kohout, M. Rohan), rozh. náj. T. Rachůnek – 44. Filippi (Birner, L. Hudáček), 60. Birner (Šmíd). Rozhodčí: Šindel, Hradil – Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 313. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (C), Plutnar, D. Mikyska, Eminger, M. Rohan – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – Šik, T. Mikúš, O. Beránek – Šafář, Raška I, T. Kubalík – Koblasa, Černoch, Kohout.

Hrachovina (Peters) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Šír, A. Musil, J. Vlach – D. Špaček.

Karlovarští vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Už v druhé minutě se do velké šance dostal Ondřej Beránek, z bezprostřední blízkosti ale trefil tyč liberecké branky. Vzápětí už ale Dominik Hrachovina inkasoval. Tomáš Rachůnek našel zpoza branky úplně volného Jakuba Fleka, jenž si Hrachovinu položil a zavěsil pod víko - 1:0.

Domácí vstřelený gól nabudil a šli si za dalším. Do slibné příležitosti se dostal opět Ondřej Beránek, stejně jako v prvním případě však orazítkoval tyč. V desáté minutě už to ale bylo o dvě branky. Martin Kohout z otočky krásně našel volného Petra Koblasu, který nedal bezmocnému Hrachovinovi žádnou šanci - 2:0. Před koncem třetiny ještě mohl zvýšit Ondřej Šafář, jenže liberecký gólman jeho nebezpečnou ránu z první lapil. Po nepovedené úvodní části hry tak odcházeli Tygři do kabin s dvougólovým mankem.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky mohli Západočeši navýšit svůj náskok v přesilovce, ta se jim však nepovedla a o slovo se začali hlásit i Liberečtí. Do zajímavé pozice se dostal Libor Hudáček, Filip Novotný ale jeho rychlou ránu zpoza pravého kruhu ukryl ve své náruči. Snížit mohl i Petr Jelínek, jenž si vybruslil zpoza branky, leč ani jemu se domácího gólmana překonat nepodařilo.

Tygři byli i nadále mírně aktivnější, žádné stoprocentní příležitosti si však nevytvořili. Od modré čáry vyslal nebezpečnou ránu obránce Lukáš Derner, Novotný si ale i přes clonícího hráče kotouč našel a ukryl ho ve své lapačce. Nic významného už se do druhé sirény nestalo, i po prostřední třetině tedy svěřenci trenéra Patrika Augusty ztráceli dvě branky.

Severočeši do třetí dvacetiminutovky vstoupili velmi aktivně a hned v 44. minutě za to byli odměněni. Michal Birner našel z pravé strany Tomáše Filippiho, který z bezprostřední blízkosti poslal bekhendem kotouč do šibenice - 2:1. Tygři si i nadále šli za vyrovnáním, to však ne a ne přijít.

Do skvělé pozice se čtyři minuty před koncem dostal Michal Birner, Filip Novotný však jeho ránu z mezikruží se štěstím ukryl ve své náruči. To ho ale nemuselo tolik mrzet, protože v následné power-play se prosadil! Čtyřicet sekund před třetí sirénou se právě Michal Birner opřel do přihrávky Ladislava Šmída a poslal tak zápas do prodloužení - 2:2!.

V něm si oba týmy vytvořily slibné šance, žádný gól jsme však neviděli. Nejblíže byli liberecký Michal Birner a karlovarský Martin Kohout, oba gólmani ale své týmy výbornými zákroky podržely. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Z Tygrů byl úspěšný jen Tomáš Filippi, zato domácí překonali Hrachovinu hned třikrát. Jmenovitě se prosadili Petr Koblasa, Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek. Svěřenci trenéra Patrika Augusta tak domů vezou jeden bod.

„Nám se nepovedla ta první třetina, nehráli jsme dobře, soupeř měl navrch a díky brankáři to bylo jen 0:2 z našeho pohledu. Pak jsme ubránili dvě oslabení a hra se hodně rozkouskovala, hodně se přerušovalo, díry v ledu, reklamní přestávky. Do utkání se nám proto podařilo dostat až ve třetí třetině. Nesložili jsme zbraně a podařilo se nám vyrovnat, za což jsme rádi. Každopádně si myslím, že ta první třetina nás stála tři body.“

Tomáš Mariška
„Já myslím, že dnes viděli diváci výborné utkání z obou stran. Já jsem rád za to, jak jsme vstoupili do utkání. Myslím, že dnešní první třetina byla z naší strany asi tou nejlepší z celé sezóny. V tomto výkonu jsme pokračovali asi do půlky druhé třetiny, ale pak se ta hra rozkouskovala a vyrovnala. Ve třetí třetině na nás Liberec extrémně zatlačil, ukázal svou sílu a důvod, proč sem přijížděl s tak dlouhou vítěznou šňůrou. Vyrovnal, dle mého trochu se štěstím, ale šel si prostě za tím. Někdo může říkat, že jsme ztratili bod, ale já si myslím, že dva body jsou proti takhle silnému soupeři pro nás výborné, takže můžeme být spokojení. Hráči za výkon rozhodně zaslouží pochvalu.“