Reportáž

Vítězný vstup do nadstavbové části! Junioři si poradili s brněnskou Kometou

Brno/Liberec – Výborně! Juniorka Bílých Tygrů si lepší vstup do nadstavbové části soutěže, kde týmy bojují o účast v play-off, ani nemohla přát. Severočeši zvítězili na ledě Brna, do vedení šli už v páté minutě a soupeře před sebe nepustili. Tři kanadské body zaznamenal útočník Josef Mikyska.

Oběma týmům se mohlo zdát, že je to dejá vu. Přesně před týdnem se totiž Liberec postavil na ledě brněnské KAJOT ARENY svěřencům trenéra Pazourka. Tentokrát si však Tygři úvod utkání pohlídali a byli to oni, kdo otevřeli skóre a lépe tak vstoupili do prvního duelu skupiny "A" o postup do play-off.

Stalo se tak díky Dominikovi Hrníčkovi, jenž po neproměněné přesilové hře přeci jen Klimeše přemohl. Liberecký hráč se ohlédl, kam si nabruslí Mrázek, jenž se vrátil z trestné, a vyslal letmou střelu na bránu. Domácí gólman ale působil docela dezorientovaně a nahození pustil okolo svého betonu. Tygři tak mohli slavit vedení.

Kometa s nimi ale ještě dvaadvacet vteřin před koncem první třetiny srovnala krok. To díky nařízenému trestnému střílení. Do něj se pustil Adam Raška, který byl v brejkové situaci faulován. Při nájezdu si kotouč párkrát vymíchal a zakončil mezi betony. Využil nepatrné škvíry mezi Vaněčkovými betony a ledem. Brno tak Liberci darovalo gól do šatny, který si víceméně způsobil sám.

V prostředním dějství se na branku čekalo poměrně dlouho. V osmatřicáté minutě však začala gólová smršť. Rychlý sled vstřelených branek započal Pavel Zacha, jenž při přečíslení dva na jednoho vymetl levou šibenici brněnské klece. Dvougólový náskok si vzal o deset vteřin později na starosti opět Pavel Zacha. To když znovu pálil do stejného místa, ale ze situace, kdy si nejdříve musel odtlačit brněnského beka. Nutno dodat, že liberecký dvougólový střelec slavil vždy po nahrávce spoluhráče Josefa Mikysky.

O necelou minutu později Kometa odpověděla gólem a snížila na jednobrankové manko. K odraženému puku se dostal Daniel Kunce, jenž od modré čáry nahodil. Kotouč se štěstím padáčkem zapadl za záda chytajícího Vaněčka.

O důležitý počin ve třetí třetině se postaral liberecký Josef Mikyska, jenž se na levém kruhu pro vhazování přetlačoval s bekem Brna, ale přeci jen se dostal ke kotouči a puk propálil kolem levé Klimešovy ruky.

O zvrácení nepříznivě se vyvíjejícího utkání se proměněnou šancí snažil Pavel Jenyš. To když si nabruslil před brankoviště a tam na něj proklouzla dobrá přihrávka od Tadeáše Krále. Mladý Jenyš jen nastavil hůl a z prvního doteku puk nasměroval do sítě.

Za stavu 3:4 pět minut před koncem třetí třetiny Brno zchladil Dominik Vlk, který už dal skóre konečnou podobu. Hrníčko zpoza brány nahazoval před klec domácích, kde už stál Vlk, který dobře nastavil hůl, od níž touš rozvlnil síť.

To už znamenalo vítězství a tři body pro Liberec, který v Brně přesně před týdnem ztratil utkání 2:5. Nyní si však připisuje mnoho cennější body, které se započítávají do tabulky "A" o postup do play-off.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): "Bylo to zase o stupínek na vyšší úrovni, než konec základní části. Soupeř byl dnes lepší. My jsme hůř bruslili, všechno jsme dělali pomalu. Pak se k vám ani nepřikloní to štěstí, když jsme měli nějaké šance. Ve druhé třetině jsme nehráli špatně, přesto jsme ji prohráli 0:2. To asi rozhodlo. Ty branky byly zbytečné, navíc šly rychle po sobě. Ale po celý zápas byl soupeř silný, rychlý, jeho lepší pohyb a agresivita v soubojích rozhodly. To nám chybělo."

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): "Oproti minulému týdnu jsme byli silnější o tři hráče, dva z nich se prosadili. To bylo znát. Ale myslím, že od začátku jsme byli vždy o krůček lepší, po celou dobu jsme vlastně byli ve vedení. Nebýt trochu sporného vyloučení na konci druhé třetiny, tak by pro nás byla závěrečná dvacetiminutovka trochu snadnější. Kluci ale výborně bránili a zasloužili si vyhrát. Hrálo se o hodně, všechna utkání už budou podobně ostrá, jako to dnešní. Mně se trochu nelíbí, že se teď hraje obden. I vzhledem k tomu, že by kluci měli chodit do školy, je to hodně náročné. Uvidíme, kdo dobře trénoval a má víc sil."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner