Výborně! Devatenáctka zvládla klíčový zápas proti Pardubicím!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Junioři v sobotu odehráli veledůležité utkání proti Pardubicím, na které před zápasem ztráceli tři body. Po většinu času byli Tygři na ledě více vidět a zaslouženě Východočechy porazili 5:2. Velkou roli hrály posily z Benátek, které obstaraly hned čtyři z celkových pěti gólů!

N4, sobota 09. března 2019
5:2
(2:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Rychlovský (Kunst, Najman), 14. Cikhart (Žůrek), 21. Najman (Hampl), 33. Šír (Kovář), 35. Drábek (Jiruš, Klapka) – 21. Oliva (Mert), 30. Koffer (Jelínek). Rozhodčí: Folk – Kajínek, Beneš Vyloučení: 7:5 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 188 Střely na branku: 42:32 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Kovář, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).

HC Dynamo Pardubice

Nečas (od 35. Vlk) – Hrádek, Oliva (C), Leder, Bučko, Blažej (A), Jelínek, Mert – Šír, Pochobradský, Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Trejbal.

Utkání začalo v pomalejším tempu, ani jeden z týmů si v úvodním minutách nevypracoval větší příležitost. V jedenácté minutě byl vyloučen pardubický Antoníček a od té doby se začala hra odehrávat pod taktovkou Tygrů. Skóre zápasu otevřel v početní výhodě Jakub Rychlovský, který před brankou tečoval nahození Kunsta - 1:0. Vzápětí to už bylo o dvě branky, když Jan Cikhart z pravé strany vymetl šibenici Nečasovy branky - 2:0. Do konce třetiny měli Liberečtí jasnou převahu, další branku ale nepřidali.

To je mohlo mrzet na začátku prostřední dvacetiminutovky, nahození Ondřeje Rohlíka od modré čáry v přesilovce totiž skončilo až za Paříkem - 2:1. Už za devět sekund ale znovu vedli Tygři o dva góly, Hampl krásně našel úplně volného Adama Najmana, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Nečase - 3:1.

V 30. minutě byl vyloučen pardubický Pochobradský a Tygři mohli navýšit své vedení, stal se ale pravý opak a hosté díky gólu Filipa Koffera v oslabení snížili - 3:2. Vzápětí si však šelmy vzaly své dovoubrankové vedení zpět, Kovář našel před brankou volného Jana Šíra, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru - 4:2. Gólový účet druhé třetiny uzavřel Michael Drábek, který dorazil střelu Jiruše - 5:2. Trenéři Pardubic se po této brance rozhodli k výměně brankářů, Nečase nahradil Vlk.

Třetí dvacetiminutovka už takové gólové hody jako ta druhá nenabídla. Hra se nesla v pomalejším tempu a moc velkých příležitostí k vidění nebylo. Východočeši dostali poslední možnost na zvrácení vývoje zápasu necelých šest minut před koncem, když byl vyloučen Žůrek. Pařík ale všechny jejich šance pochytal a bylo jasné, že tři body zůstanou pod Ještědem.

Dvě minuty před koncem se strhla mela, která vyvrcholila pěstním soubojem mezi libereckým Drábkem a pardubickým Kostkou. Bitku nakonec vyhrál první jmenovaný, za což si vysloužil potlesk všech přítomných.

Díky třem bodům se Liberečtí bodově dotáhli na jejich dnešního soupeře. Aktuálně Severočeši okupují druhou příčku tabulky, na první Spartu ztrácejí tři body. Příští zápas hraje juniorka ve čtvrtek, kdy od 16:00 přivítá poslední Hradec. Přijďte Tygry podpořit!

Milan Plodek
„Dnes se nám konečně podařilo dostat klukům do hlavy to, že musíme hrát jako tým a nespoléhat se na individuality. Už na rozbruslení byla na hráčích vidět pokora a týmovost. V zápase to bylo vidět, náš výkon byl diametrálně odlišný od těch minulých a myslí, si, že jsme zpátky ve hře o play-off.“

Richard Král
„Byl to opatrný zápas z obou stran, Liberec proměnil více šancí a vyhrál zaslouženě.“